Nastal čas ukončit silácké řeči o válce
Sdílet článek:
Českou republiku navštívil Bulharský prezident Radev. Prezident země, která má podobně jako Polsko zastavené dodávky plynu z Ruska. Dala by se od něj proto očekávat ostrá protiruská rétorika, která by při návštěvě naší země – v siláckých výrocích před všemi ostatními jasně vynikající – určitě padla na úrodnou půdu. Místo toho jsme ale slyšeli pragmaticky hovořícího politika, který si velmi dobře uvědomuje složitost situace i hluboký rozměr tragédie, jaká by jeho zemi potkala, kdyby si – k výpadku dodávek plynu – navíc ještě sama odhlasovala i konec ruské ropy, jak to chce vedení EU (a ukrajinský prezident Zelenský).

Prezident Radev již před několika dny u příležitosti slavnostního ceremoniálu svěcení vlajek bulharských bojových praporů v Sofii vyzval politiky své země, aby pečlivě vážili dopady svých slov a nerozdělovali společnost. Varoval, že posílání zbraní na Ukrajinu je nebezpečný krok, který může zatáhnout Bulharsko do války. Řekl, že je povinností být solidární s obětmi války, avšak že krveprolití vždy začíná siláckými výroky, pro které nemá být v Bulharsku místo. V závěru svého vystoupení před novináři zmínil i českého exprezidenta Václava Klause, který „rozhodně není žádným komunistou, natož proputinovským politikem. I on Západ kritizuje, že namísto jednání o míru převládá touha dovést tuto válku do vítězného konce, což ji na straně jedné prodlužuje, ale na straně druhé znamená ekonomickou likvidaci Evropy.“

Kéž by se i naši vládní politici jednou naučili utlumit svou vášeň pro emotivní silácké výroky a o smrtelně vážných věcech hovořili racionálně, pragmaticky a s chladnou hlavou. Tak jako prezident Bulharska.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

15 Comments

 1. Prosím vás, ví někdo, co se děje? Včera jsem se (s velkou radostí) dostala na Pravý prostor. Dnes už mi to zase nejde a dostávám tuto zprávu:
  You do not have access to pravyprostor.net
  (tj. že nemám přístup na pravyprostor.net)
  Děkuju předem za informaci.

  • Pokud vidím, tak to jede a stojí tam mj.: “Omluva

   Omlouváme se našim čtenářům za několikadenní výpadek našeho webu. Byl způsoben masivními DDOS útoky, které jej nakonec vyřadily z provozu. Celý web jsme museli přemigrovat na jiný, tentokráte už samostatný server.”

  • Carlos, teď jsem tam byl!! Jde to, prozatím. Ale nevím, ten tvůj odkaz jsem měl na PC před pár dny taky. Ale asi to šlo bo tam byly příspěvky. Třeba to má nějaké krajové výluky. Nevím nedělám do toho.

 2. Pravý prostor to nemá jednoduché fungovat v takovémto provozu,ale držím jim palce a určitě budu podporovat.Žádná zlovůle netrvá věčně a o tom Čechové něco vědí.

 3. Po Napoleonovi a Hitlerovi se teď vydal do dobrodružství do Ruska i washingtonský Deep state alias byrokratická Bažina.O nic jiného na Ukrajině nejde.Rusko se přece musí dělit o nerostná bohatství,lkala balkánská řeznice,která si z války v Jugošce udělala kšeft.Takže se mobilizuje Grand Arméé a všichni musí držet basu.Dopadne to ale úplně stejně jako s Napoleonem a Ádou.

 4. Tak,jak teď všude hystericky visí “ukrajinské” vlajky,tak nejpozději do dvou let se k tomu nikdo nebude znát.Já že jsem někde věšel ukrajinskou vlajku?Tak to kecáš,vůbec jsem tam nebyl a možná to vyvěsil soused,ale já určitě ne.Jako bychom to za ta staletí z historie neznaly.

 5. Máme zpětnou vazbu od našich “ukrajinců” ze Zakarpatské Rusi.Krev není voda.Zatímco ségry jsou hodně žlutomodrá,já jsem mezi a “ukrajinci” hodně pro-putin.Ale fungujeme normálně.Když spolu koukáme na internet,aby se vědělo,co se u nich v tam té prdeli děje a jak to u nich vypadá,tak mají řeči,že soudruh podplukovník Stříž by je nechal rovnou zavřít na doživotí.Už mně i napadla myšlenka,jestli se nerouhám.Bez tý války bychom si vlastně jenom psaly,posílaly fotky přes internet….zatímco teď si děcka spolu hrají,normálně kecáme,ukazujeme fotky,kdy byla babička dítě a když jsem s ní byl v roce 93….je to dobrý.Dokonce snad ani nechceme,aby se tam vrátili.Špunti se mají rádi,tak co.

 6. Přátelé, díky za vaše reakce na můj e-mail! Ale bohužel, ať dělám, co dělám, na Pravý prostor se dnes opět nemůžu dostat (včera to bylo možné). Objevilo se mi teď toto:
  ACCESS DENIED
  (tj. přístup odepřen)
  Jsem velice daleko od vás, ale do toho neblahého 25. února 2022 jsem četla PP na internetu každý den bez problémů.
  Zuřím…

 7. Jen tak mimochodem člověka napadlo,jak se asi domnlouvala slečna Černochová,když byla teď na raportu na americkém Ministerstvu obrany v DC.Anglicky neumí a z pražštiny si tam na prdel asi rozhodně nesedli.Takže se přiletělo pro befel,uděláme fotku a koukej mazat?

 8. To asi neslyšel náš poturčený hradní hradní pán rád. Čím dál více nabývám dojmu, že cílem Američanů je donutit Rusko k slzám a ze Západní Evropy udělat zchudlou lehkou holku, na kterou si dovolí i Ukrajina.

 9. “Klause, který rozhodně není proputinovským politikem” :-))))))))))))

  Z úst proputinovského Bulhara :-))) Ještě nějakýho Srba se měli zeptat. Třeba Miloševiče a Mladiče.

 10. Ano, je to válka USA s Ruskem v zastoupení. Ukrajinci, nebo jejich část je ochotná bojovat proti Rusku, a chrabré USA tam posílají těžké zbraně, ale nikoliv vojáky, na to se mají moc rádi….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*