Glosa MM: Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent
Sdílet článek:
Zastavení části dodávek plynu z Ruska do Evropy Ukrajinou = další eskalační pokus Zelenského režisérů zatáhnout Evropu do ještě větší konfrontace s Ruskem. Tipoval bych, že pokud to nevyjde, bude nutně následovat přerušení veškerých dodávek pod jakoukoliv záminkou.

***
Saský ministerský předseda Kretschmer se v Bruselu vyjádřil velmi kriticky k navrhovanému embargu ruské ropy do EU. Zkuste si jeho slova najít v českých mediích…ráno jsem se pokoušel marně.
***

Evropská unie zvažuje, že si v zájmu finanční pomoci Ukrajině vezme další společnou půjčku na finančních trzích. Evropská komise (EK) jako exekutivní orgán Unie se proto chystá navrhnout, že za pomoci úvěru poskytne sedmadvacítka zemí Kyjevu deset miliard eur (250 miliard Kč) na provoz ukrajinského státu v nejbližších měsících, ČTK to sdělil diplomatický zdroj.
Ukrajina podle vyjádření svých představitelů potřebuje na základní provoz státu v příštích třech měsících 15 miliard eur. Pokrýt jimi hodlá jak platy či důchody, tak i výdaje vyvolané ruskou agresí.
Měl bych jiný návrh:
Ihned vypsat klasickou válečnou půjčku. Lidí, kteří mávají ukrajinskými vlajkami po celé Evropě, je přece dost na to, aby ihned dluhopisy skoupili.
Osobně totiž proxyválku USA s Ruskem do posledního Ukrajince financovat nechci. A dozajista nejsem sám.

***

Všichni západní komentátoři se shodují v tom, že Vladimir Putin 9. května jim vlastně nic neřekl. Mají zcela pravdu. Nemluvil totiž k Západu, ale k Rusům.

***

Inflace v Česku nadále zrychluje. V dubnu meziročně stoupla na 14,2 procenta z březnových 12,7 procenta, uvedl v úterý Český statistický úřad.
Nevadí, Fialova vláda přece ví, jak na to: embargo na ruskou naftu to částečně vyřeší a další zbraně zaslané na Ukrajinu zkrátí dobu, kdy ji Zelenskyj osvobodí od Rusů a nastane opět ráj na zemi.

***

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl meziročně o 218 procent na 26,7 miliardy korun.
Neříkejte, že vás to při platbě elektřiny netěší…

***

Ceny benzinu ve Spojených státech překonaly zásluhou plánovaných sankcí EU a americké inflace, která dosáhla 8,5%, rekord všech dob.
Bílý dům z toho obviňuje ruského prezidenta Putina a nazývá to „Putinovo zvýšení ceny“. Prezident Biden prohlásil, že udělá vše, aby ochránil Američany před „bolestí u pump“.

***

Americký prezident Joe Biden v noci na úterý vyjádřil obavy, že ruský prezident Vladimir Putin nemá způsob, jak vycouvat z války na Ukrajině. Biden v této souvislosti prohlásil, že se snaží přijít na to, co s tím udělat, píše agentura Reuters.
Myslím, že Biden na to přijde…

***

Tomáš Pak v diskusi na seznam.cz:
Rusům přitom rychle dochází čas. Žádné větší posily dostat nemají a Ukrajinci sílí každým dnem.
Bude to dál pokračovat tím, že Rusové budou podnikat jen minimální útoky v lokálním rozsahu.
Pak přijde útok na most na Krym a ukrajinský nástup. Podle mne se ruská armáda začne rozpadat a utíkat zpět do Ruska. Bojovat bude jen pár elitních útvarů a žoldáci z Doněcka co doufali, že si vytvoří “vlastní království”…
Jak Američané předpověděli, ruská armáda dostane ránu ze které se nevzpamatuje desetiletí…

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. “Všichni západní komentátoři se shodují v tom, že Vladimir Putin 9. května jim vlastně nic neřekl. Mají zcela pravdu. Nemluvil totiž k Západu, ale k Rusům.” – Glosa jak má být: krátká a jasná.

  2. Děkuji za pěknou, výstižnou svodku. Už jsem si dovolil napsat v diskuzi pod jiným příspěvkem, že čím dál víc nabývám dojmu, že Američanům jde o to, dostat Rusy pro věčné časy na kolena, a dále o to, udělat ze Západní Evropy zchudlou lehkou holku, na kterou si dovolí i taková Ukajina. Postoj Západní Evropy k Ukrajině, to už je těžká psychologická až psychiatrická diagnóza. Pomáhá Ukrajině jak může, místo vděku však slyší jen výčitky a pro jistotu přijde i trest v podobě utažení kohoutku s plynem. Evropa za to málem poděkuje a přemýšlí, jak by mohla ještě více pomoci.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*