Co se vysílači signálů Péťovi zatím “podařilo”
Sdílet článek:

Dovolte, abych zde shrnul dosavadní působení kabinetu Petra Fialy. Za sedm měsíců se mu skvěle podařilo:


– zlikvidovat bojeschopnost našich ozbrojených sil, ať už novým baby-managementem na generálním štábu nebo bezplatným vývozem veškerého záložního, často i bojového zařízení a vybavení na Ukrajinu. Než bude toto zařízení nahrazeno novým, uplyne minimálně jedno desetiletí a náklady na jeho pořízení budou splácet ještě naši pravnuci za sto let;

– vytvořit situaci, kdy nás všichni kolem vydírají prodejem veškerých energetických médií od ruského plynu, až po námi vyráběnou elektrickou energii. Jeho heslo “kdo bude mít plyn, ten se rozdělí” nemohu brát ani jako nejapný žert, protože už teď je vcelku jasné, že plyn nebude a nebude se tedy logicky ani o co dělit. Možná však měl v případě Německa na mysli dělení se o Cyklon B (s tím už jsou historické zkušenosti);

– zapříčinit prudkou inflaci, která nově vylezla na 17,5% a která bude ruinovat především mladé rodiny na půjčkách a hypotékách, ale i střední třídu a staré lidi na prudkém zdražování. Naše, až dosud vzácně stabilní koruna, půjde tím pádem do hajzlu a europtáci nám s velkou slávou budou moci konečně naoktrojovat ten jejich fluspapír, který za poslední rok ztratil vůči dolaru 20% hodnoty (radši se ani neptejte, kolik ztratil vůči juanu);

– dostat nás v oblasti zahraniční politiky do plného područí Washingtonu a Bruselu, jako jejich užitečné idioty a krmelec pro jejich průmysl. Bude tím pádem pokračovat likvidace posledních zbytků průmyslu vlastního. Napříště budeme tedy vyvážet tak maximálně malajské prezervativy, které však budou za studena tažené, protože nebude plyn na nahřátí forem;

– vytvořit mezi lidmi největší sociální napětí od Velké hospodářské krize před sto lety. Tím, že má ve slepenci, který nazývá vládou, zastoupeny zeleno-rudé magory typu Pirátů a Lidovců, je jenom otázkou času, kdy se zde začne experimentovat s progresivním zdaněním a různými solidárními daněmi. To bude nadále demotivovat úspěšné, takže nás čeká odliv mozků, kapitálu i výrobního potenciálu;

– vládnout z milosti mafiánů, kteří platili kampaň minimálně tří koaličních stran (včetně jeho vlastní ODS).

Tak, prosím. Spoustu věcí jsem neuvedl, ale tohle jsou aspoň ty hlavní. A Péťa může zase dál vysílat ty svoje signály. Za chvíli už je nikdo neuvidí, protože tohle nemůže ustát ani s okupační americkou základnou za prdelí.

Sláva Ukrajině!! Na Česku totiž nesejde.

 

Petr Aviatik-Markvart

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

 1. Jediný slovenský výrobce hliníku Slovalco, kterého vlastní Norsk Hydro a investiční skupina Penta, propustí 300 ze svých 450 pracovníků. Firma uvedla, že snižováním zaměstnanosti i samotné výroby reaguje kromě jiného na vysoké ceny elektrické energie. ČTK o tom informovalo slovenské ministerstvo hospodářství, které uvedlo, že neuspělo s návrhem na zvýšení kompenzací pro energeticky náročné podniky z příslušného národního environmentálního fondu. Firma uvedla, že po oznámeném propouštění bude patrně následovat zastavení výroby.
  https://byznys.hn.cz/c1-67093270-penta-propusti-stovky-lidi-spolu-s-nory-zastavi-vyrobu-hliniku-na-slovensku

  ???dominový efekt bude??— opakuji z článku:
  Firma uvedla, že snižováním zaměstnanosti i samotné výroby reaguje kromě jiného na vysoké ceny elektrické energie…
  ?první případy?

 2. Autor zapomněl na pokus o státní cenzuru, zavedení trvalého nouzového stavu a prosazení “pandemického zákona” ve chvíli, kdy už bylo dávno po pandemii.

 3. A rovněž jako premiér ani se pořádně a veřejně nevyjádřil ke krizi ve vládě, kde je premiérem! ve věci okolo příběhu Hlubučka !

 4. Zatímco Orbán:14.7.2022

  Energetická nouzová opatření
  Vláda vyhlašuje energetickou nouzi, oznámil Gergely Gulyás vládní informaci . Za jeden rok se cena elektřiny zvýšila více než pětkrát a cena plynu šestkrát a konec je v nedohlednu – vysvětlil dramatickou situaci s tím, že letos na podzim a v zimě nebude v Evropě dostatek plynu . V případě nouze vyhlásil 7bodový akční plán :

  domácí produkce plynu se zvýší z 1,5 miliardy metrů krychlových na 2 miliardy.
  Ministr zahraničních věcí a obchodu byl pověřen pořízením dalších zásob plynu.
  Zavádí se zákaz vývozu nosičů energie a palivového dřeva.—-to se umí, když se chce!!!!!!!!!
  Těžba hnědého uhlí se do konce roku výrazně zvýší.—opět bod!!!!!!!!!
  Elektrárna Mátra bude restartována co nejdříve.-umí!!!!!!!
  Vzniká iniciativa na prodloužení provozní doby Jaderné elektrárny Paks.
  Opatření přímo ovlivňující obyvatelstvo: cena snížená na užitné hodnoty platí pouze do spotřeby průměrnou domácností a výše uvedená tržní cena musí být zaplacena.
  Průměrná spotřeba mínus energie

  pro plyn, 144 metrů krychlových za měsíc, 1729 metrů krychlových ročně,
  u elektřiny 210 kilowatthodin za měsíc, 2523 kilowatthodin za rok.
  Jak upozornil komisař Szilárd Németh , limit zlevněné spotřeby plynu pro velké rodiny zůstane zachován. To znamená, že pro rodinu se třemi dětmi se cena nesníží na 1 729 kubíků plynu ročně, ale na 2 329 kubíků a na každé další dítě se limit zvýší o 300 kubíků. Na elektřinu taková sleva není a nikdy nebude. V případě dálkového vytápění a jiných způsobů vytápění se aktuální výpočet poplatku nemění.

  Každá čtvrtá domácnost bude mít navýšení svého účtu
  —čum FIALO! MÍSTO NACVIČENÉ UMĚLÉ GESTIKULACE PŘI PROJEVU A VYSÍLÁNÍ SIGNÁLU SE JDI UČIT OD ORBÁNA
  ZDE ZDROJ
  https://24.hu/fn/gazdasag/2022/07/14/rezsi-aram-gaz-atlagfogyasztas-felett-piaci-ar-rezsinovekedes/

  • Zavádí se zákaz vývozu nosičů energie a palivového dřeva.—-to se umí, když se chce!!!!!!!!!Orbán!!
   a co u nás, vyvážíme dřevo pořád do alejuja?! jasný….

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*