Jak se baví internet: Chorvatská drahota
Sdílet článek:

Kdyz budes hodnej, koupime ti kolo! slibuje matka synkovi.
A kdyz nebudu hodnej?
Tak dostanes housle!

Potká Kohn Roubíčka :
„Potřebuju radu. Se Sárou už není k vydržení, nejradši bych ji zabil, ale nemůžu, komu by se chtělo pak jít do vězení.“
„Tak ji, Kohn, usouložej k smrti, to jim nikdo nedokáže.“
Za měsíc potká Roubíček Kohna se Sárou.
Sára je celá veselá, šťastná a spokojená, Kohn se sotva vleče, strhanej, vypadá na osmdesát.
„Tak co, Kohn, jak to jde se Sárou? Vypadá v pohodě…“
„Psst, Roubíček, ne tak nahlas. Ona neví, že umírá!“

Tradiční česká dovolenková destinace, Chorvatsko, začíná být pro řadu lidí méně a méně dostupná. Na Chorvatsko totiž padla drahota. „Neskutečné, co se v Chorvatsku děje. Oproti loňsku úplně všechno zdražilo a to klidně i dvakrát. Chtěli jsme si dát s rodinou zmrzlinu a prostě jsme na ni neměli peníze. Znám případy, kdy si turisté v Chorvatsku museli na zmrzlinu vzít půjčku od finanční společnosti a potom upadli do spirály dluhů. Jsou to smutné příběhy, které stojí za rozkladem rodin. A to všechno kvůli chorvatské drahotě,“ stěžoval si pan Jaromír, který se vrátil z dovolené z Chorvatska nejen rozčarovaný, ale navíc zchudlý.

Další a další Češi si stěžují na chorvatskou drahotu a lamentují, že si pobyt v Chorvatsku nemůžou dovolit. „Ne, nemám na to. Od známého jsem dostal echo, ať tam radši vůbec nejezdím, že se nedoplatím. Teď fakt nevím, co bude dál. Každý rok jezdíme na dovolenou do Chorvatska. Jestli letos nepojedeme do Chorvatska, tak se žena zabije. Ona to tam totiž miluje a nemůže bez toho být,“ zoufá si pan Milan z Českých Budějovic.

Devastující ceny v Chorvatsku vyvolaly v naší společnosti veliký odpor. Dokonce takový, že se začíná proti chorvatské drahotě protestovat a tématu se pomalu chytají populisté, popřípadě politické strany, které melou z posledního a snaží se urvat nějakého voliče důstojnosti navzdory. Jako první z vlčáků zavětřil příležitost Jindřich Rajchl, který svolal v Praze demonstraci proti drahotě v Chorvatsku. Účast byla na letní poměry poměrně vysoká a odborníci ji odhadli na nižší tisíce osob.

„Češi mají právo po těžkém a deprimujícím roce trávit svou dovolenou v Chorvatsku. Jsme na to zvyklí a máme to tam rádi,“ hřměl Rajchl na pódiu do mikrofonu, aniž by přiznal, že v Chorvatsku v životě nebyl a že on tráví dovolenou výhradně v Karibiku.„Chorvatská vláda ale na naše lidi kašle. Místo našich lidí přispívá Ukrajině a je jí úplně jedno, jak naše samoživitelky zaplatí nájem anebo pojedou k moři. Vyzýváme proto chorvatskou vládu, aby odstoupila,“ nabádal Rajchl Chorvatskou vládu, přičemž nikoho konkrétního z Chorvatské vlády nejmenoval, protože žádného chorvatského politika nezná stejně jako účastníci demonstrace.

„Chorvatská vládo odstup,“ skandoval dav demonstrantů. „Chorvatská vláda ani nemá odvahu sem přijít a obhájit se. Chorvatská vláda je banda srabů,“ vyřvával Rajchl do mikrofonu. Dav mu tleskal. Po Rajchlovi se tématu chorvatské drahoty chopili další zoufalci typu komunistů. Předsedkyně komunistů Konečná svolala vlastní demonstraci proti chorvatské drahotě, kam nepřišel nikdo včetně Konečné.

Odborníci se shodují, že demonstrací proti chorvatské drahotě bude přibývat, ale nelze očekávat, že by donutily chorvatskou vládu k rezignaci. Podle odhadů budou demonstrace kulminovat na přelomu července a srpna. Začátkem září se předpokládá, že demonstrace proti chorvatské drahotě utichnou a bude se demonstrovat proti české drahotě.

 

A pár tweetů od Dojnice:

  • Člověk na to s napětím čeká celý rok… a konečně je to tady! Pitaval!
  • Sedmák zkouší, jestli by nemohl dostat mikinu Nike a volant k hernímu notebooku. Nejsem proti dárkům za vysvědčení, ale v tomhle případě to vidím spíš na Velký přehled matematiky a Fyziku v příkladech.
  • První jízda na pionýru bez papírů, první šluky za stodolou, první francouzák se zkušenější holkou… jó to bejvaly práááázdniny!
  • Nepatřím k lidem, kteří mají potřebu neustále soudit druhé. Ale když vejdu do bufetu a vidím, že někdo nechal na talířku tak nádhernou kůži z ovaru, tak si říkám, co TOHLE může být za člověka??

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*