Veselý internet 39.
Sdílet článek:

Chaim Yankel a jeho žena Rachel žijí na předměstí Chicaga a jednoho zimního rána, když poslouchají rádio, slyší hlasatele říkat: „Dnes se mírně ochladí a napadnou 3 až 4 centimetry sněhu, a tak musíte zaparkovat auto na levé straně ulice, aby mohl projet sněhový pluh.”
Chaim tedy vyběhne z domu a zaparkuje auto na levé straně ulice.
O týden později, když zase ráno snídají, hlasatel v radiu říká: „Dnes očekáváme v Chicagu 4 až 5 centimetrů sněhu, a proto byste měli zaparkovat auto na pravé straně ulice, aby mohl projet sněhový pluh.”
Chaim tedy zase vyběhne z domu a zaparkuje auto na pravé straně ulice.
Další týden zase Chaim sedí se ženou u snídaně a z radia hlasatel říká: „Dnes v Chicagu napadne 10 až 12 centimetrů sněhu, a proto musíte zaparkovat …..,”, ale v té chvíli vypadne elektřina a rádio zmlkne.
Chaim vyskočí a bezradně říká své ženě: „Tak a teď, Rachel, nevím, co mám dělat!”
Rachel zavrtí nevěřícně hlavou a poznamená: „Já tě, Chaime, prostě nechápu. A nemohl bys dneska nechat auto pro změnu v garáži?“

Vláda Petra Fialy hnána vůlí lidu, kterému se nelíbí zdražování energií, přichází s dalším plánem, jak energie zpřístupnit všem. Po tom, co zastropovala ceny energií, přichází s dalším revolučním plánem, a tedy zastropovat teplotu v českých domácnostech.

„To, že zastropujeme ceny energií, je samozřejmě hezké. Je to líbivé a lidé tomu tleskají. To je ale samozřejmě jenom první krok, protože ten sám o sobě nic neřeší. Když bude energie zastropovaná, lidé přestanou šetřit a plyn prostě a jednoduše dojde. Z toho důvodu jsme se rozhodli pro druhý krok, a tedy zastropovat teplotu domácností. Tu jsme ustanovili na osmnáct stupňů celsia,“ vysvětloval Petr Fiala.

„My samozřejmě víme, že lidem se do toho moc nechce, a podle hesla důvěřuj, ale prověřuj, budeme vysílat do náhodně vybraných domácností tepelné komisaře. Ti budou chodit k lidem domů a měřit teplotu. Pokud zjistí, že teplota přesáhla osmnáct stupňů celsia, můžou na místě zasáhnout. Ve hře jsou nejen pokuty, ale i bití nebo lámání v kole,“ dodal Petr Fiala.

Zastropování teploty v domácnostech na osmnáct stupňů celsia započne oficiálně od prvního října. Do té doby mají lidé možnost se takzvaně předehřát, tedy vystavit své tělo tak velikému žáru, že u nich vydrží pocit zahřátí i několik týdnů či dokonce měsíců.

Podle plánu budou komisaři každé ráno losovat domácnosti ke kontrole. Toto losování bude samozřejmě neveřejné, aby lidé, ke kterým komise přijde na kontrolu, nestáhli rychle topení a nezačali větrat.

Komisaři budou podle zákona chodit po dvou. Jeden bude mít certifikovaný teploměr a bude měřit teplotu ve všech místnostech v domácnosti. Druhý komisař bude vybaven nestřelnou zbraní. Například pendrekem nebo železnou tyčí, kterou bude za případné prohřešky proti teplotě na místě trestat neposlušné občany. Za každého půl stupně nad zastropovanou teplotu uštědří komisař viníkům jednu ránu do zad.

V případě dětí a nezletilých bude komisař trestat provinilce obuškem Hello Kitty.

„Nelze děti bít běžnou tyčí nebo obuškem. I když si v pokojíčku například topí na trestuhodných dvacet stupňů, nemůžeme je trestat stejně jako dospělé. Z toho důvodu tepelní komisaři v případě trestání dětí sáhnou po jiných metodách, respektive jiných předmětech. Hello Kitty obušků máme dost. Jednáme i o Avengers bičích a pro nejmenší máme nachystán Krtečkův řemdih,“ ubezpečil premiér Fiala, že s dětmi bude zacházeno ze strany tepelných komisařů nadmíru šetrně.

Proti chystanému zastropování teploty domácnosti se zvedla vlna nevole nejen od občanů, ale i od provozovatelů wellness center, kteří tvrdí, že toto zastropování pro ně může být likvidační.

„Ačkoliv se chystané zastropování týká podle všeho jen domácností, všichni tak nějak víme, že to vezmou celoplošně. Nejen veřejná místa, podniky a továrny, ale i hotely a wellness centra. Všude bude zastropovaná teplota na 18 stupňů.

„My provozujeme na kraji města malé saunové centrum. Pokud nám nařídí mít v sauně maximálně osmnáct stupňů, můžeme to jít rovnou zabalit,“ myslí si pan Evžen Vrátil, který se zastropováním teploty nesouhlasí, stejně jako mnozí jiní.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Každý, kdo nesbírá růžovky, netuší, o co přichází. Ten oběd z nich byl fakt luxusní. Teda aspoň myslím, že to byly růžovky. Jestli pak přestanu tvítovat, tak nebyly.
  • Tohle mě rozesmálo. Nagyová se stala ředitelkou farmy Čapí hnízdo, ale na svou práci nestačila, tak pak už měla na starost jenom dotaci. Vést Babišovi chalupu nezvládla, ale pro výkon funkce náměstkyně primátora Jihlavy za ANO nebyla evidentně její neschopnost překážkou.
  • Podobně, jako když v letadle sedí vřeštící mimino zásadně nejdále dvě řady od vás, tak když si koupíte permanentku na hokej, celou sezónu za váma bude sedět nějaký trenér z lidu, který nezavře hubu celý zápas.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*