Veselý internet 16.
Sdílet článek:

Přijede TV udělat rozhovor s bačou. “Mohl byste nám říct nějakou veselou příhodu, bačo?”
“Tuž tak. Pred tromi rokmi sa nám ztratila ovca. Tri dni zme ju hladali a keď zme ju našli všeci zme ju vytrtkali!”
“No, je to veselé, ale to nemůžeme vysílat, nemáte jinou?”
“Tuž mám. Pred dvoma rokmi sa nám ztratila koza. Hladali zme ju týžděň. Keď zme ju našli, všeci zme ju dvakrát vytrtkali!”
“No to je taky veselé, ale skoro to samé, nemáte ještě něco jiného?”
“Tuž mám, ale je to neni veselé … pred rokom som sa ztratil ja …”

Zazvoní opilej chlapík v paneláku. Otevře mu žena v natáčkách: “Co si přejete?”
“Já tttaddy něchde bbyydlím a du dom!”
Paní praví: “Vy bydlíte o patro výš!”
Borec se odšourá do výtahu, poplete si čísla a vystoupí znova na stejném poschodí. Zvonek, stejná situace, paní už mírně namíchnutá.
Chlápek si teda chce dát pozor, jde po schodech, upadne a skutálí se znovu do stejného poschodí.
Opět zvonek. Ženská si už nebere servítky: “Ty debile, už ti říkám potřetí, že tady nebylíš!”
Chlapík celej zmatenej zamžourá očima, dá poslední hlt z flašky v ruce a kontruje:
“Za to ty bydlíš všude, krávo!”

Ministryně obrany Jana Černochová minulý týden prohlásila, že si přeje na českém území americkou základnu. Skutečnost, že o této základně USA neuvažují, ji nezastaví.

„Americká základna je jedním z pilířů obrany nejen NATO, ale především České republiky. Přínos americké základny na našem území je neoddiskutovatelný. USA dosud však neprojevily zájem u nás svou základnu postavit, což podle mého názoru neznamená, že si ji tu nemůžeme postavit sami,“ vysvětlovala ministryně.
„My jsme malá země s poměrně malou armádou. Americká základna dodá na mezinárodním poli naší zemi prestiž a hlavně, a o to jde především, odradí případného agresora. Když to řeknu na rovinu, tak pokud bude na našem území americká základna, Rusko nás nenapadne,“ domnívá se Jana Černochová.
Skutečnost, že USA v dohledné době neprojevila zájem na našem území stavět základnu, bere Černochová jako nepodstatný detail.
„Postavíme si americkou základnu sami. USA nemají monopol na americké základny. Know-how máme. Není to nic těžkého. Už jsem sehnala nějaké cihly. Teď ministerstvo poptává zedníky na obvodové zdi. V další fázi zajistí ministerstvo ostatní řemeslníky, jako jsou elektrikáři, klempíři nebo zahradní architekti,“ nastínila Černochová, jak probíhají plány na americkou základnu.

„Jakmile bude budova hotová, vyvěsíme před ní na stožár americkou vlajku. Rovněž do budovy nastěhujeme pár Američanů a před hlavní vchod dáme velikou ceduli s názvem Americká základna,“ dodala Černochová, aniž by uvedla, kde chce sehnat Američany, které do budovy nastěhuje. Zřejmě ale ministerstvo obrany podá inzerát. Amerických občanů je v České republice poměrně dost. Minimálně na obsazení přízemí a prvního patra budovy by to mělo stačit.
„K běžné americké základně se váží samozřejmě i nějaká ta vojenská cvičení. Až bude naše americká základna hotová, máme v plánu zde provozovat různá cvičení. Já osobně si vezmu dvakrát týdně v podvečer kurz jógy. Budeme cvičit jógu. To vyšle Rusku jasný signál, aby si s námi nezahrávalo,“ domnívá se Černochová, která jedním dechem dodává, že pouze u jógy nezůstane.
„Plánujeme rovněž cvičení s dětmi pro rodiče a pro dospělé zase cvičení na kruzích a hrazdě. Budeme cvičit, až se z nás bude kouřit,“ vykřikuje Černochová odhodlaně.
Ruský prezident Vladimir Putin se proti tomu, aby Černochová vlastnoručně postavila na území České republiky americkou základnu, kde bude cvičit jógu, jasně ohradil a připomněl, že díky tomu uvádí veškerý jaderný arzenál Ruské federace do pohotovostního stavu.
„My se atomovek nebojíme. On jenom vyhrožuje, protože se bojí. Jasně tak můžeme vidět, že americká základna, byť bez vědomí a přispění USA budí u Putina strach,“ pochlubila se Černochová úspěchem.

A pár tweetů od Dojnice:

 • Lidi mívají různé druhy bankovních účtů, třeba běžný, studentský, spořicí a tak. Ten, co mám u banky já, by se mohl jmenovat průtokový ohřívač.
 • Slovenská policie zadržela bývalého ministra Róberta Kaliňáka a obvinila ho že zosnování zločinecké skupiny. Kdyby mu podstrčili pár kytek trávy, mohli ho dostat na 15 let. Za zločineckou skupinu vyklouzne s nějakými trapnými osmi až deseti.
 • Chlebíčková aféra s písmenem Z skončila. Jilemnický politik chtěl údajně potěšit přítelkyni Zuzanu. Jestli teď dodá Slovensko na Ukrajinu houfnice Zuzany, normálně by mu měli přišít špionáž.
 • Martin Stropnický se s exmanželkou Lucií Borovcovou rozvedl hned dvakrát. Poprvé kvůli Daniele Kolářové, podruhé kvůli Veronice Žilkové. S Veronikou Žilkovou se nyní rozvádí kvůli Markétě Horňákové. Ten když skončil ve Vatikánu, tak to tam po něm snad museli znova vysvětit…
 • Musím se vám svěřit, že mě poslední dobou vůbec tankování nebaví. To takový majitel elektromobilu si v klidu vypije kávu, přečte dvoje noviny, udělá si procházku po okolí, vypije ještě jednu kávu a odpočatý jede. A já? Za 3 minuty mám natankováno a zase musím jako štvanec jet…
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 0,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. cituji-Evropská agentura pro ochranu hranic Frontex vypsala charterové lety pro Ukrajince, kteří se chtějí vrátit do své vlasti.

  https://www.welt.de/wirtschaft/article238340935/Ukraine-Freiwillige-Rueckkehr-Frontex-plant-Charterfluege-fuer-Heimkehrer.html

  Rozpočet je ve výběrovém řízení odhadován na tři miliony eur. Jako místo plnění je uvedeno Polsko, tedy samozřejmě jako země odjezdu.
  Smlouvu na organizaci letů získal velký norský zprostředkovatel charterových letů AS Aircontact z Osla.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*