Kletba Zmijího ostrova … kolik Neptunů museli Ukrajinci vystřelit, aby potopili Moskvu
Sdílet článek:

Existuje mnoho zajímavých otázek o potopení pýchy SSSR a Ruska, raketového křižníku Moskva a jednou z nejzajímavějších je určitě ta, kolik protilodních střel Neptun na ni ve skutečnosti Ukrajinci vypálili.

Oficiální prohlášení jsou dvě střely, což je samozřejmě veřejné prohlášení, ale možná to není pravda. Zeptejte se sami sebe, zda předpokládáte, že Ukrajinci, kteří v dobách SSSR Moskvu postavili, a tak do hloubky znají její obranné schopnosti, její jak silné, tak slabé stránky, by sázeli na to, že se jejich dvě střely zvládnou vyhnout jak střelám dlouhého doletu SA-N-6 (S-300), tak střelám krátkého doletu SA-N-4 Gackos a navíc také kulkám šesti systémů AK-630, z nichž alespoň čtyři by mohly potenciálně zasáhnout útočící protilodní střely?

Video: YouTube

Samozřejmě je možné cokoliv, ale pokud je vaším cílem loď potopit, a ne je ji poškodit, protože je to pravděpodobně vaše jediná šance na úspěšný překvapivý útok, a protože její potopení má důležitou potenciální politickou/vojenskou hodnotu, nikdy byste neposlali do útoku tak nízký počet raket, i kdyby obě fungovaly na 100 %, což nemohou.

Ukrajinci by nikdy nebyli tak hloupí, ve skutečnosti jsou všechno, jen ne hloupí, když si sedli, nastudovali parametry cíle, přesný čas, přesné povětrnostní podmínky a přesnou metodu útoku.

Je to dokonalá komunikační strategie z ukrajinské strany vystřelit více, abyste zajistili zničení cíle, a poté se chlubit minimálním uvěřitelným číslem střel, které ruskou pýchu poslaly ke dnu. Rusové se pokusili nejprve mlžit, že se nejednalo o útok a loď je v pořádku po výbuchu munice, jehož příčinu vyšetřují, ale tato lež jim nepomohla na více než několik hodiny. Těžce poškozená Moskva se jim během tažení do přístavu potopila. Podcenili i možnost úniku záznamů hovorů námořníků z potopeného křižníku s jejich rodinami.

Takže výsledkem perfektně provedené akce Ukrajinců je vrak další ruské lodi a možný vznik legendy od kletbě Zmijího ostrova, kdy jsou obě lodě, které na výše uvedený ostrov zaútočily, již zničeny.

RK-360MC Neptun je pozemní protilodní systém vyzbrojený protilodní střelou s plochou dráhou letu R-360 určený k ničení válečných lodí, výsadkových lodí a transportů v normálních i obtížných meteorologických podmínkách, za nepřátelské palby a elektronického boje. Systém byl přijat do výzbroje v roce 2020.

Moskva byla vlajkovou lodí Černomořské flotily, vedoucí loď Projektu 1164 Atlant a druhá největší funkční loď celé ruské flotily po jaderném křižníku Petr Veliký.

Navy General Board, Janes.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 0,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

 1. ten ukrajinskej zmijí ostrov je ještě záhadnější než bermudský trojůhelník-všichni si dobře pamatujeme na ono gesto,co jeho “obránci” vyslali ruské lodi-podle našich nejpravdomluvnějších mainstreamových médií,které ti fialovi “hlídači pravdy”zapomněli nějak za ty lži zablokovat-byli následně všichni tito stateční obránci těmi zlými Rusy zmasakrováni,načež od zielenského dostali metály in memoriam a když následně ruská RT přišla s tím,že nejenže se statečným obráncům tak nějak za tu ukrajinu nechtělo padnout,ale že se dobrovolně vzdali do ruského zajetí,bylo to označováno za ruskou propagandu-aby se za dva dny potvrdilo,že dezinformační RT informovala pravdivě a pravdomluvná demokratická média lhala jak když NY times tiskne…

 2. No já nevím. Pan Koller tvrdí, že ta slavná “pýcha” byla postavena někdy v roce 76. To zaprvé….že by ruské loďstvo nemělo nic novějšího a onačejšího, aby tohle mohla být “pýcha”??
  Zadruhé tuto situaci rozebral a taky se notně divil. S tím, že za celou akcí musí vězet něco, co zatím nevyplavalo na povrch.
  Anebo se Hadí ostrov jmenuje Hadí proto, že se tam dějou věci.

 3. Informace o křižníku Moskva se velmi rozcházejí ukrajinské rakety prý upravili angličtí a američtí odborníci,připravili navigaci- P8-Poseidon a ukrajincům prý stačilo jen zmáčknout tlačítko.ALE…
  Také jsou názory ,že Moskvu nezasáhlo nic,vše způsobil vnitřní požár s následně vybuchující municí.
  Také jsou články o možném záměrném potopení Moskvy aby se nemohla šetřit příčina poškození lodi,případná sabotáž.
  Téměř žádné informace a ticho z MO RF přiřazují událost k nehodě ponorky Kursk.Jen použité rakety byly ve třech článcích pokaždé jiné.
  Fakt je ten ,že když se Moskva potopila nebylo to vlnami a bouří jak je nám oznamováno, v ten den a čase byl Balt na souřadnicích Moskvy klidný.

 4. Existuje ještě domněnka, že Ukrajinci přetížili obranný systém lodi vysláním několika chaoticky poletujících dronů a ten pak nestihl reagovat na rychle letící rakety.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*