Fialova vláda podporuje zemědělce, ale ne ty špatné a proruské (satira)
Sdílet článek:

JOSEF NOŽIČKA

Jak se vláda premiéra Fialy připravovala na včerejší jednoznačně neúspěšnou demonstraci zemědělců v Praze? Pokud vás to zajímá, dozvíte se to v tomto blogu…

Mimořádné jednání bezkonkurenčně nejlepší vlády v historii České republiky začalo minulý týden ve Strakově akademii s mírným zpožděním. Několik jejích členů totiž dorazilo pozdě kvůli dopravní zácpě v hlavním městě. “Je to s tou dopravou čím dál horší”, konstatoval ministr pro evropské záležitosti Dvořák, “možná by nebylo od věci zřídit na vládě funkci koordinátora pro plynulý dopravní provoz v Praze.”

Premiér Fiala na něj vrhl trochu zlostný pohled při vzpomínce na nedávný spor o koordinátora pro přijetí eura, kvůli kterému musel svolávat koaliční dohodovací řízení. Nakonec se ale ovládl a přešel rovnou k věci.

“Vážení přítomní, na dnešním jednání musíme přijmout jasnou strategii, jak naložit s těmi zemědělskými rebely, co se chystají příští týden demonstrovat. Kdyže to, Marku, má vlastně proběhnout?” otázal se premiér směrem k ministru zemědělství Výbornému.

“V pondělí a ve čtvrtek. Ale zatímco ve čtvrtek budou ti pracovití a politicky uvědomělí zemědělci pokojnou formou blokovat pouze hraniční přechody, ti flákači, kteří by jen chtěli co nejvyšší dotace z Bruselu, hodlají v pondělí přijet s traktory v pondělí ráno do Prahy a až do večera zablokovat celou magistrálu”, odvětil ministr Výborný.

“To je tedy od nich krajně nezodpovědné”, konstatoval rozhněvaně premiér. “Já samozřejmě nijak nezpochybňuji právo kohokoliv v naší zemi na demokratické protesty, ale proč si k tomu vybrali zrovna Prahu? Když ti čtvrteční budou blokovat hraniční přechody, tak to sice může způsobit komplikace občanům, kteří si pojedou do Německa nebo do Polska nakoupit levnější potraviny, ale když to budou vědět dopředu, tak si prostě nákup nutelly či másla naplánují na jindy. Ale těm pondělním demonstrantům opravdu nedochází, jaké problémy mohou způsobit, když kvůli nim některý ministr dorazí pozdě do svého úřadu nebo když některý poslanec nestihne včas jednání sněmovního výboru?”

Ministři a ministryně chvíli zaraženě mlčeli a přemýšleli, jak budou řešit problém s očekávanou dopravní zácpou. Jasno měl pouze ministr Bartoš, který chtěl ostatním členům vlády navrhnout, ať prostě přijdou do práce pěšky nebo přijedou na kole, ale slovo si vzal po krátké pauze opět premiér Fiala.

“Vážení, já myslím, že je to naprosto jasné. Kdo může stát za protestem, jehož jediným cílem je znemožnit všem slušným občanům včasný příjezd do práce?

Jsem přesvědčen, že za tím stojí proruské síly, napojené na Kreml. Je proto vyslat do všech demokraticky píšících médií jasný signál, aby občany včas odradila od sympatií s těmi rozvraceči proevropských hodnot.”

“Naprosto souhlasím”, odvětil ministr Výborný. “Pro ty správné české zemědělce přece děláme všechno možné a já jako vystudovaný teolog se pravidelně modlím za to, aby jejich úroda byla co nejvyšší. Jsem ostatně přesvědčen, že zástupci těch protivládních proruských sil, co se chystají přijet v pondělí do Prahy, na rozdíl ode mne zemědělství vůbec nerozumí.”

“My už na ně nějak vyzrajeme”, ujistil přítomné premiér. “A ty, Víťo, nezapomeň apelovat na policisty, aby důsledně rozdávali pokuty všem těm zemědělákům, kteří případně nechají své traktory odstavené na magistrále”, pokynul ještě ministru vnitra Rakušanovi.

“Bez obav, šéfe. Sice mám v pondělí na plánu debatu bez cenzury v České Lípě, ale na tohle samozřejmě dohlédnu”, ujistil Petra Fialu Vít Rakušan.

A jak se mohli přesvědčit ti, co si o průběhu včerejší demonstrace přečetli informace v těch správných médiích (viz například odkaz zde nebo zde), premiér i ministr zemědělství měli ohledně ní naprostou pravdu. Byť se některá ne úplně uvědomělá média (viz odkaz zde) občas snažila naznačovat opak.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Já si myslím, že to žádná satira není! Tak jak to autor popisuje, to určitě bylo!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*