Evropská unie spustila rozsáhlé vyšetřování náborových praktik (satira)
Sdílet článek:

Evropská unie zjistila, že diverzita jejích úředníků zaostává za plány, přestože náborová směrnice obsahuje propracovanou inkluzivní metodiku. Rozhodla se celou situaci důkladně vyšetřit.

Před dvěma lety vydala Evropská unie náborovou směrnici, podle které mají jednotlivé subkomise najímat nové úředníky. Obsáhlý dokument jednoznačně určuje kvalifikační kriteria pro určení vítěze výběrového řízení.

Kriteriem číslo jedna je barva kůže. Její tmavost se určuje podle škály Pantone, obdobně jako u knihtisku. Pro snadné hodnocení dostali všichni náboráři kapesní sadu barevných vzorů pro rychlé posouzení. Kartička o velikosti mexického půldolaru se přiloží k tváři kandidáta a číslo kartičky, jejíž barevný odstín se nejvíce blíží barvě kandidáta, zapíše hodnotící komise do formuláře.

Pokud je výsledkem testu číslo 100, tmavě černá, je kandidát přijat automaticky jako kompenzace za koloniální příkoří minulosti.

Sexuální orientace se obtížně určuje

Druhým ukazatelem je pohlaví a sexuální orientace. Uchazeč při pohovoru musí uvést, jakého je pohlaví a orientace. Nicméně výběrové komise brzy zjistily, že je-li pohlaví nebo sexuální orientace určeno pouhým prohlášením, dochází při pohovorech velmi často k podvodům. Nejvíce problémů je u mužů. Heterosexuální muži o sobě tvrdí, že jsou homosexuální orientace nebo se prostě jen prohlásí ženami.

Důmyslné testy

Evropská unie proto do směrnice přidala důmyslné náborové testy. Pokud o sobě muž řekne, že je homosexuální orientace, musí shlédnout některé pasáže filmu „Zkrocená hora” před komisí. Zamhouří-li nepřirozeně oči, veškeré plusové body za homosexuální orientaci se mu v dotazníku škrtají.

V případě, že se uchazeč prohlásí ženou, musí vydržet minimálně tři díly seriálu „Sex ve městě” bez toho, aniž by ani na malou chvíli ztratil výraz svatého nadšení. Pokud jej ztratí, získává nula bodů za pohlaví a minus tři body za opovrhování vynikajícím seriálem.

Praxe se počítá

Předposledním kriteriem je praxe. Směrnice obsahuje rozsáhlý výčet činností a jejich bodové ohodnocení. Pro rychlou orientaci hodnotící komise platí, že praxe v soukromé sféře je hodnocena menším počtem bodů, neboť takoví kandidáti se podle zkušeností Evropské unie chovají jako děti, které se neustále ptají „Už tam budem?”. Jenom otázka je jiná: „Už budeme něco dělat?”.

Nejvíce body je ohodnocena předchozí praxe v komisi pro inkluzi a jakoukoli rovnost. Uchazeči umí perfektně odprezentovat fakt, že se nic neudělalo, což je extrémně ceněná schopnost.

Vzdělání je na druhé koleji

Posledním ukazatelem je podle směrnice vzdělání, ke kterému se ale příliš nepřihlíží. Pouze pokud dva kandidáti získají stejný počet bodů za rasu a pohlaví, rozhoduje absolvovaná škola. Čím obtížnější je určit, co se na škole učí, tím více bodů uchazeč získává.

Maskulinní samci prošli

Evropská unie si byla jistá, že náborová směrnice s dostatečnou mírou jistoty zajistí, aby najímaní kandidáti odpovídali představám, jak má vypadat progresivní úředník. Nicméně následná analýza zjistila, že mezi přijatými úředníky je vysoké procento maskulinních samců, kteří přitom z testů vyšli jako dostatečně inkluzivní.

Unie spustila rozsáhlé vyšetřování. Všichni přijatí kandidáti museli znovu na rozšířené filmové testy. Teprve u šestého dílu Sexu ve městě jeden samec zkolaboval a prozradil, kde je v dotazníku chyba.

Náprava je na cestě

Následně Evropská unie okamžitě nařídila rozeslat aktualizaci směrnice s důrazným varováním:

POZOR, DŮLEŽITÉ!

Obliba lesbické pornografie u mužů není v žádném případě známkou inkluze.

BODY NEPŘIDĚLOVAT!

Veselého Silvestra přeje redakce!

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*