Běžný den na rádiu Jerevan (satira)
Sdílet článek:

SYRZDARMA

V rádiu Jerevan bzučí jako úl. Nejmoudřejší lidé v zemi trpělivě odpovídají na dotazy zmatených občanů a institucí a dávají světélko naděje na cestě temnotou každodenních strastí.

Na rádio Jerevan se obracejí i ti nejvzdělanější ze vzdělaných, ano, ze samotné Akademie věd.

Odbor financování klimatické sekce Akademie věd se ptá:

„Milé rádio,

 

jak zajistit, aby se zvýšil přísun peněz na přesné předpovídání toho, co nejde předpovědět?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Odborníci rádia zjistili, že si lidé mohou myslet, že když nelze přesně předpovědět počasí na týden dopředu, může být obtížné předpovídat počasí na padesát let dopředu. Ale jako vždy našli řešení. Pečlivě analyzovali nejlepší metody manipulace nálad veřejnosti a přicházejí se dvěma železnými pravidly.”

„V prvé řadě mluvte o budoucnosti. Když je v dubnu zima, říkejte všude, že léto bude horké. A když má v květnu sněžit, zdůrazněte, že bude rekordně horké.”

„Za druhé označte jakékoli počasí za důkaz změny a nezpochybnitelný důkaz katastrofy: horko, zima, sucho, povodně, kroupy, námraza, mlha, duha, jasná rána, vítr, bezvětří, mraky, jinovatka. Když se ještě domluvíte s meteorology, aby u každé předpovědi řekli, že vyšší teplota na zítra je jasnou známkou změny, je to v suchu. Peníze se budou valit jako mongolské hordy. ”

Občan Petr S. píše

„Milé rádio,

proč některá média tolik brojí proti převzetí společnosti Twitter Elonem Muskem?”

Rádio Jerevan:

„Média, která jsou jediným zdrojem důvěryhodných informací, se obávají, že by v takovém případě kontrolovala pouze 95% toho, co si lidé přečtou.”

Zmatený volič z podhůří Beskyd píše:

„Milé rádio,

je pravda, že do evropského parlamentu budou moci nově kandidovat i zebry?”

Rádio Jerevan:

„Ano, to je pravda. Evropská unie tak chce navázat na nejslavnější okamžiky antického Říma, ve kterém mohl být v senátu za vlády císaře Kaliguly kůň. Chce tak ukázat prostému evropskému lidu, že ekonomický návrat do historie je nezastavitelný. Původní návrh, aby mohli kandidovat koně, byl zamítnut komisí pro rovnost, ale po dlouhém jednání se podařilo najít kompromis. Budou to zebry. Jsou inkluzivně černobílé a navíc budou dovezeny z Afriky.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*