Jak se baví internet: Jurečka vysvětluje
Sdílet článek:

U psychiatra:
– Tak vy říkáte, Semjone Markoviči, že platíte daně s radostí? A kdy to vám to začalo?

 

Tak jsme zařídili, že hokejový brankář skončil. Puky sice chytal dobře, ale ideologicky… ideologicky nám ten chlapec chytal tak nějak špatně, soudruzi. A něco takového Strana nesmí tolerovat!

Bernstein jednou večeřel v luxusní restauraci, kde hrála živá hudba.
“Prosím vás,” zeptal se číšníka. “Hrají muzikanti i na přání?”
“Mistře, za peníze se dá zařídit cokoliv.”
“Dobrá, tak tady máte stovku a ať během mé večeře hrají domino..”

Jsem koukala v tržnici na boty:
“Číslo dobrý, pani moc velká!”

Tak už konečně je dohodnutý seznam povolených osob na post brankáře do Kladna:
Hrušínský Jan, Drábová Dana, Cemper Jan, Nerudová Danuše, Halík Tomáš

Nyní už víme, co Gašek v roce 2010 myslel tím, že se těší na Rusko!
On totiž, kluk jeden uvědomělá, myslel politicky Připraví rusáky o desítky miliónů svými přemrštěným mzdovými požadavky a takto získaný výtěžek následně věnuje na boj se zhoubným režimem a krutým vládcem Putinem. Nebo se to nestalo a on mezitím několikrát zkrachoval a nyní jen plácá propagandu s vidinou třiceti stříbrných?

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka podle vlastních slov předběžně a vzdáleně uvažuje o své rezignaci. Reaguje tak na skutečnost, že v době tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy pořádal vánoční večírek, který nezrušil ani poté, co zasedala bezpečnostní rada, které se on zúčastnil, a ministerstvo začalo vyvěšovat černé vlajky.

„Já jsem o žádné střelbě nevěděl. Nikdo mi to neřekl. To, že byla nějaká střelba na univerzitě, jsem se dozvěděl až včera (7. ledna – poznámka redakce) od svého kadeřníka. Musím říct, že mě to velmi šokovalo. Celou noc jsem nespal,“ přiznal ministr Jurečka.

„Kdybych to tehdy věděl, tak bych večírek stoprocentně zrušil. Já jsem to ale nevěděl,“ dodal.

Jurečka trvá na tom, že o ničem nevěděl i přes to, že se v průběhu večírku vzdálil, aby se zúčastnil bezpečnostní rady státu, kde se střelba rozebírala, a po jejím skončení se opět vrátil na večírek.

„Ano, byl jsem na bezpečnostní radě státu. Byl jsem ale taky dost ožralej. Přece jenom jsem tam šel přímo z večírku. Přišli za mnou, že je bezpečnostní rada státu a že tam mám jít. Museli mě podepírat, protože jsem měl v sobě už deset vodek s džusem. Co se dělo na bezpečnostní radě státu, si už moc nepamatuju. Vím jenom, že jsem pozorně poslouchal, dělal si poznámky a raději se příliš nezapojoval,“ vysvětloval Jurečka.

„Jurečkovo chování na bezpečnostní radě státu bylo nezvyklé. Přišel na zasedání jenom do půl těla a chvíli tančil na stole. Potom v nepravidelných intervalech řval „chlastáme“ a asi po dvaceti minutách usnul,“ prozradil jeden z účastníků bezpečnostní rady státu, který si nepřál být jmenován. Dodal ovšem, že ústředním a jediným tématem bezpečnostní rady státu byla právě střelba na univerzitě.

„Je možné, že se tam probírala střelba, ale opravdu jsem to nepostřehl. Po konci zasedání bezpečnostní rady státu jsem se vrátil zpět na večírek,“ trvá si Jurečka na svém.

Ani černé vlajky, které zaměstnanci ministerstva v průběhu večírku vyvěsili na budovu, ho prý nezneklidnily.

„Já jsem myslel, že umřel zase nějaký Schwarzenberg. Dokonce jsem inicioval během chlastací hry minutu ticha za Schwarzenberga. Nikdy by mě nenapadlo, že to bylo kvůli střelbě na univerzitě. Je trestuhodné, že nikdo ze zaměstnanců ministerstva mě o té střelbě neinformoval. To je selhání jednotlivců. To si někdo šeredně odskáče,“ vyhrožuje Jurečka, který však připouští i osobní odpovědnost.

„Samozřejmě že vím, že to navenek vypadá neuctivě. Kdybych o střelbě věděl, tak bych samozřejmě večírek zrušil. Neznalost ale neomlouvá, takže zvažuju, že budu v budoucnu přemýšlet o možné rezignaci,“ přemítá, že v budoucnu se k situaci možná postaví jako chlap.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*