Rádio Jerevan představuje mistrnou vyjednávací taktiku světových lídrů
Sdílet článek:

SYRZDARMA

Rádio Jerevan vyslalo své létající drony velikosti malého komára do Švajcu, aby mohlo svým čtenářům přinést detaily vyjednávací taktiky, kterou používají ti nejlepší z nejlepších.

Droníky rádia Jerevan překonaly všechny Biolity a protikomáří sítě a zachytily slovo od slova festival vyjednávací brilance a brizance. Ale napřed taková ta běžná moudra.

Cink tank Demokracii si volbami rozvracet nedáme píše:

„Milé rádio,

proč jsou populisté tak nebezpeční?”

Rádio Jerevan:

„Milí tankisté, populisté jsou průšvih, protože chtějí po svém zvolení dělat to, co si jejich voliči přejí, aby dělali. Nebezpečí, které z toho plyne, je o to větší, že si někteří voliči přejí jiné věci než ochránci demokracie.”

Politruk útvaru boje proti dezinformacím při 6. motorizované brigádě nechápe:

„Milé rádio,

proč lidé věří tomu, že Joe Biden je v pokročilém stádiu demence?”

Rádio Jerevan:

„Milý politruku, tohle je jeden z velkých problémů demokracie. Prostí lidé si myslí, že když Joe Biden mluví jako osoba, která má problémy s demencí, a na většině záběrů tak vypadá, že ji doopravdy má. Je to nepochopitelné, ale někteří lidé stále ještě věří více svým očím a uším než útvarům, jako je ten váš. No, chápete to? Čeští vědci tomu dali název ‘Problém kachny’. Ale prý v nějakém románu psal nějaký Jirka Ovrel nebo tak nějak, že v Oceánii jim zakázali věřit vlastním očím a byl klid.”

Významný výrobce léků na neexistující choroby bez příznaků posílá dopis:

„Milé rádio,

potřebujeme upřesnit naše marketingové a manipulační plány. V jaké kategorii úrazů došlo ve sportu k největšímu nárůstu případů za poslední dobu?”

Rádio Jerevan:

„Milý dobrodinče, kromě syndromu náhlého úmrtí, který je pro vás ale nezajímavý, protože vede k významné ztrátě kupní síly, došlo v poslední době k raketovému nárůstu zranění varlat v ženských disciplínách napříč všemi sporty.”

„Experti byli napřed zmateni, protože si mysleli, že se jedná o problémy s vejcovody, ale nakonec zjistili, že jde opravdu o vejce.”

Asociace malých a středně velkých dodavatelů automobilovému průmyslu potřebuje poradit:

„Milé rádio,

nedávno se ve Švýcarsku sešly světové diplomatické špičky, aby vyřešily palčivý geopolitický problém. Je možné se z jejich vyjednávací taktiky nějak poučit, když chceme koncernu VW zvednout ceny?”

Rádio Jerevan:

„Milí autoplastikáři, ano. Sekce úspěšného vyjednávání Jerevanu pro vás připravila jednoduché školení, jak vyjednat nemožné.”

„V prvé řadě svolejte své členy do nějaké atraktivní lokace s dostatečným počtem night klubů. To pomůže vždy dle našich zkušeností. Když tam nebudou chtít přijet nějací velcí dodavatelé, třeba ti z Číny, nevadí, stejně se sejděte. Ovšem nejdůležitější je nepozvat zástupce VW.”

„Na jednání stále dokola opakujte, že potřebujete zvýšit ceny, za které VW dodáváte. Utvrďte se v tom, že je to tak správně, protože vám se také zvedly náklady. Až vypijete v night klubech všechny Coca Coly, vydejte komuniké, ve kterém uvedete, o kolik hodláte VW zvýšit ceny.”

„Svým akcionářům oznamte, že jste na dobré cestě ke zvýšení cen, neboť komuniké podepsala většina ze zúčastněných malých a středních dodavatelů.”

„Vaši akcionáři budou ohromeni. Garance rádia Jerevan.”

Konzervativní frakce evropského parlamentu posílá zajímavý dotaz:

„Milé rádio,

jaký je nejúspěšnější vyjednávací trik levicových stran?”

Rádio Jerevan:

„Milé konzervy, naprosto úchvatným kouskem je fakt, že se jim podařilo přesvědčit všechny konzervativní strany, že když levice zavede nějaké ale opravdu šílené opatření, třeba na hranici ekonomické sebevraždy, tak že by bylo příliš radikální takové opatření zrušit.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*