Nedělní vtipník: Batikovaný pelmel
Sdílet článek:

Stalo se toho mnoho vaše Velebnosti, takže jen letmo:

Paní Zuzana Osako je módní návrhářka. Svěřila se, že když jí přišel mejl od našeho Olympijského výboru, zda by nenavrhla oblečení sportovců pro Letní Olympijské hry, rozplakala se.

My od Hooka, když jsme viděli výsledek, jsme se rozplakali také. Abych parafrázoval Černé barony – když jsme spatřili české sportovce aka vykulený cibulák, tekly nám po tvářích slzy jak kobylí hovna.

Tak.

Ministr Havlíček který nikdy nepoznal dobrodiní spánku řekl, že dostavbě Pražského okruhu jsme nikdy nebyli blíž. Že sice v roce 1929 jsme byli hodně blízko, ale přeci jenom dál než dnes, bo je to nutné vidět v souvislostech.

Víc tu šifru nerozvedl, protože spěchal za premiérem Babišem pomoci mu s kolíkováním základů sedmnácté rychlobruslařské haly pro Martinu Sáblíkovou.

Jo.

Všimli jsme si, my od Hooka, že slovenský premiér České republiky v poslední době hodně mluví o migrantech. Že kdyby sem náhodou přišli a bylo jich moc, že by to pro naši zem byla pohroma.

Tohle si myslím nelze říct takhle jednoduše. Ono dost jde o to, kdo k nám dorazí, že. Kupříkladu já si myslím, že pan Babiš jako migrant vydá za celou Severní Afriku. Jinými slovy, my jsme si už s migranty užili víc než kterákoliv jiná země.

Zatímco nás pan Babiš straší záplavou rabujících bezobratlých, pan prezident se pohroužil do sebe. Nemluví, nereaguje na okolí a oblečen v pyjama s krtečkem sleduje celé dny Tutti Frutti na teletextu.

Dovolat se mu nelze, bo mu prý sebrali telefon. Všechno za něj vyřizuje pan kancléř, který sice nemá prověrku, ale za to má velkou chuť si to ještě těch pár zbývajících měsíců užít.

Nám od Hooka je pana prezidenta jako nemohoucího, dezorientovaného a zmateného člověka líto. Akorát si myslíme, že by měl být v jiném zařízení než je Lánský zámek a s úplně jinými ošetřovateli.

Uff.

Novozélandský vzpěrač jede na Letní Olympijské hry soutěžit ve vzpírání. Se ženami. Uvědomil si totiž, že je žena.
Nechci se v tom vrtat, jen si myslím tohle. Jsou sporty, kde je celkem jedno, kolikrát se změníte z muže v ženu a naopak. Třeba šachy.

Ale pak jsou sporty, kde je dost důležité, jestli jste žena či mužskej. A myslím, že zrovna vzpírání mezi ně patří.

No nic.

Tačvúd s Gekonem se mě ráno ptali, jestli jsem někdy něco vzepřel. Jsem jim řekl, že kdysi. Dodnes na to nerad vzpomínám.
Dnes bude pod mrakem. Větrno a deštivo. Pětisetleté sucho nás sevřelo do náruče a nechce nás pustit. A neuděláte s tím nic.

To je zatím vše.

Red Hook, fb

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*