P.C.Roberts: Nejnovější vtip o Putinovi
Sdílet článek:

LUBOMÍR MAN

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Peskov si do kanceláře v Kremlu sezve všechny v Rusku přítomné západní novináře a oznámí jim, že příštího dne odletí jeho pán a prezident Ruské federace Putin do lázeňského města Soči, kde je připraven poskytnout jim životní zážitek v podobě něčeho ve světě dosud nevídaného.„Všichni jste zváni, sami všechno uvidíte a pochopíte“ řekne Peskov na závěr západním novinářům, kteří od tohoto okamžiku žijí už jen ve vzrušených debatách o tom, co to v Soči asi spatří či uslyší.

Napětí dalšího dne je nepopsatelné. Pláže Soči jsou obsypány desetitisícovým davem, západní novináře usadili pořadatelé do křesel jen pár metrů vzdálených od dotírajících mořských vln, vyhrává vojenská hudba, nad shromářděním přelétne letka dopravních letounů s po nebi rozprostřenou ruskou vlajkou, a hned poté předjede na jediné volné místo pláže tmavomodrá prezidentská limuzína. Prezident Putin z ní vystoupí, kráčí ke skupině západních novinářů, s několika se pozdraví, načež se obrátí k moři, vstoupí do něj, ale ne, on vstoupí na ně, a teď, v burácivém potlesku a jásotu davu chodí po vodě, nepropadne se jí, tímto způsobem obkrouží na moři kruh o poloměru zhruba třiceti metrů, načež z mořské hladiny vstoupí zpět na pláž, mlčky se na západní novináře podívá a odkráčí směrem ke svému vozu.

Druhý den ráno všechny západní noviny noviny napsaly: “Putin neumí plavat.”

Volně přeložil Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*