Jak se baví internet: Vzpomínka na Zelenského v Praze
Sdílet článek:

Proč sedíš na tom rotopedu?
Trénuju. Ale nešlapeš.
Jedu z kopce …

Izák Kohn musel jít na jaře r. 1969 na prověrky. Předseda komise tušil, že to s Kohnem nebude jednoduché a proto mu začal dávat ty nejjednodušší otázky. Tak soudruhu, kdo to byl Marx? Kohn se zamyslí a říká: Papírnická firma z Liberce, špatně platí. Ne, tak něco lehčího: Kdo to byl Engels? Kohn usilovně přemýšlí a pak se nejistě zeptá: Nebyla to ta špeditérská firma z Brém? Jestli ano, tak doporučuji, vynikající reference. Předseda komise už je nešťastný a tak mu dá tu nejjednodušší otázku: Kdo to byl Lenin? Na to Kohn radostně vyskočí a vyhrkne: Toho znám, v pětačtyřicátém roce fúzoval se Škodovkou.

Starověká Sparta. Král čeká na narození dědice před ložnicí své manželky. Napjaté ticho. Náhle porodní bába křičí:
– Chlapec! Narodil se chlapec!
Všichni volají:
– Hurá! Král má dědice! Sláva králi! Sláva dědici!
Rozzářený král dostane synka do ruky. Ale podle starodávného zvyku musí položit před dítě meč a hračku. Pokud dítě sáhne po meči, bude to dobrý král a válečník, ale pokud si vybere hračku, nic kloudného z něj nebude a dítě budou muset svrhnout do propasti.
Král úzkostně postaví svého syna mezi meč a panenku. Nikdo z přítomných se neodváží ani pohnout. Dítě najednou natáhne ruku a … uchopí králův měšec s mincemi.
Všichni se na sebe zmateně dívají, král si sedne na židli a unaveně řekne:
– Přiveďte mi Rabinoviče!

Nedávno navštívil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Prahu, což způsobilo na politické scéně doslova poprask. Každý si chtěl urvat Zelenského pro sebe, protože to je PR jak hrom.

Už při přistání letadla se Zelenským na letišti musela policie přímo z ranveje vyvést poslance Andreje Babiše, který si chtěl udělat selfíčko se Zelenským jako první ze všech. Možná by i natočil nějaké improvizované Čau, lidi. Bohužel jako řadový poslanec neměl na setkání se Zelenským nárok. Ve frontě před ním byly totiž mnohem těžší politické váhy.

Jako první doslova přiběhl k letadlu ministr zahraničí Jan Lipavský, jenž tak díky svému životnímu sprintu dosáhl velikého politického vítězství a mohl si potřást rukou se Zelenským jako první.

„Hmm, to není ono. Zkusíme to znovu. Pane prezidente, postavte se tady, ať jste v lepším světle, a znovu si podáme ruce,“ vyzval Lipavský Zelenského, když kontroloval fotky, jak mu podává ruku, které nevyšly podle jeho představ. Po dvaceti minutách a sedmi sériích fotek, jak si podávají ruce, konečně Lipavský doznal, že fotka vyšla podle jeho představ, a propustil ukrajinského prezidenta, aby mohl fotky postnout na sociální sítě.

Zelenskyj si tedy odbyl první setkání s českým politikem. Udělal pár kroků od schůdků letadla, když tu se z dáli nesl burácivý zvuk. Prezident Petr Pavel právě přijížděl z nějakého důvodu na motorce vstříc ukrajinskému prezidentovi.

Pavel zastavil kousek od něho. Zelenskyj vyšel s napřaženou rukou jeho směrem, že si podají ruce, ale Pavel si ho nevšímal.

„Dáme to ještě jednou, jak přijedu na koloběžce. Uvidíme, co vyjde líp,“ instruoval kameramana a s motorkou opět odjel.

Zelenskyj se tvářil rozpačitě.

Za pár chvil Pavel znovu přijíždí. Tentokrát na koloběžce. Situace se opakuje, a zatímco Zelenskyj stojí půl hodiny na místě, Pavel za ním přijíždí autem, na skútru, na skateboardu. Nakonec dokonce i na chůdách.

„Asi použijeme tu koloběžku,“ prohlížel si Pavel záběry všech svých příjezdů za Zelenským, pročež konečně ukrajinského prezidenta přivítá.

„Dáme páku? Dáme páku,“ vyzval po úvodním pozdravu Pavel Zelenského, načež asistenti přinesou improvizovaný stoleček, na němž si oba prezidenti dají páku.

Už je to hodina a půl, co Zelenskyj přistál v Praze, a za tu dobu ušel od letadla necelých pět metrů. Po páce navrhl Pavel Zelenskému, že by spolu mohli zápasit. Dokonce si oblékl zápasnické trenýrky. Zelenskyj usoudil, že zase tak moc tu českou pomoc Ukrajina nepotřebuje, takže s díky odmítl a konečně autem opustil letiště a nabral směr Poslanecká sněmovna.

Zde se strhla doslova lavina a každý poslanec si chtěl na Zelenského sáhnout, nebo ještě lépe se vyfotit, jak si na něho sahá.

Na poslance za ANO Aleše Juchelku se bohužel sahání na Zelenského nedostalo, tak se alespoň vyfotil, jak sahá sám na sebe.

„Na vaši počest, pane prezidente. Sláva Ukrajině!“ ukazovala předsedkyně sněmovny Pekarová Zelenskému jeho podobiznu, kterou si nechala vytetovat nad zadek. Nutno podotknout, že Zelenskyj se do útrob samotné Poslanecké sněmovny vůbec nedostal a zůstal v předsálí obklopen poslanci a Pekarovou, která před ním mávala zadkem, aby si na svou podobiznu sáhl.

Zatímco většina poslanců zažívala svůj PR sen, jeden z poslanců, jenž by si to přál úplně ze všech nejvíc, uvízl v zácpě.

„Čau, lidi. Právě na mě čeká v Poslanecké sněmovně můj přítel Volodymyr Zelenskyj, aby si se mnou popovídal a vyfotil se, ale já jsem se bohužel zaseknul v zácpě,“ natahoval zlomený Babiš, kterému se právě rozplynul jeho PR sen ve videu.

Po „úspěchu“ ve sněmovně byl Zelenskyj přesunut do Senátu. Tam se situace s focením opakovala. Během focení se senátory byl ze Senátu vyveden (opět) poslanec Andrej Babiš s falešným knírkem, jenž se hodlal nepozorovaně vmísit mezi senátory, ale byl odhalen.

„Pane Babiš, vy nejste senátor. Tady nemáte co dělat. Měl jste si Zelenského odchytnou ve vaší Poslanecké sněmovně,“ připomenul Babišovi jeden ze senátorů. Babiš tak opět fotku se Zelenským nezískal.

„Tak a teď patří jenom mně. Já jsem premiér, vy nuly. Dejte mi ho,“ ukončil zběsilé focení v Senátu premiér Fiala, který si pro Zelenského osobně přijel a odvezl ho pryč.

Nebohý ukrajinský prezident toho večera přespal u Fialů doma na přistýlce a druhý den ho konečně prezident Pavel odvezl na dvojkole zpět na letiště.

„Ne, nemůžete pilotovat letadlo. Pokud ho budete pilotovat, pojedu vlakem,“ rozloučil se Zelenskyj s Pavlem, jenž navrhl, že by vládní speciál osobně pilotoval a odletěl do jiné země vylepšit PR tamním politikům.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Podle mě to je nějaká tajná hra, kterou hrajou recepční celého světa a soutěžej, kdo vás v hotelu ubytuje v pokoji úplně na konci třikrát zalomený chodby co nejdál od výtahu.
  • Zemědělce zasáhla druhá nejhorší možná katastrofa, bude sucho a neúroda. Horší snad už je jenom to, když se pro změnu urodí moc a klesnou ceny.
  • Jestli byl Lukáš Kolařík při sexu s milenkou zastižen manželkou a zareagoval tak, že nabídl oběma ženám sex ve třech, tak ode mně má 10 bodů z 10 za pohotovou reakci a kreativitu!

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*