Satira: Nové vysílací schéma televize přináší řadu překvapení
Sdílet článek:

Jako každý rok představují televize po prázdninách nové vysílací schéma. Na rozdíl od minulých let čelí novému problému, neboť v souladu s požadavky moderní doby musí být všechny staré filmy zkontrolovány, zda jsou dostatečně vyvážené. Jaké změny diváky tedy čekají?

Nová doba si žádá odvážné činy. Zatuchlé maskulinní střílečky a jinak nevyvážené škváry minulosti musí pryč, aby uvolnily místo usměvavým progresivním peckám, se kterými mohou diváci žít na věčné časy.

Nejhůře jsou na tom válečné filmy, kde v podstatě pobíhají pouze bílí muži. Ty jsou nevysílatelné nebo se z nich staly pouhé několikaminutové skeče. Ze slavného vojína Ryana tak zbyl pouze úvodní záběr na opuštěnou pláž, kterou bičují vlny oceánu. Film skončil v přírodopisné sekci.

Rambo a Terminátor přežili

Příznivce Sylvestra Stalloneho potěší, že jejich kultovní Rambo přežil bez větší úhony. Zachránil ho třetí díl, kde sám zničil celou ruskou armádu. Zcela bez šance naopak zůstalo Sedm statečných.

Velký boj se svedl o Terminátora. Nakones se podařilo komisi přesvědčit, že terminátor v tavící peci před svou smrtí dostatečně zteplal. Komise to vzala, ale dala si podmínku, že v dalším pokračování to musí Arnold dokázat tím, že se intimně sblíží se svým zabijákem. Producent pod tlakem souhlasil, ale vymínil si, že v rámci product placementu bude moci v klíčové scéně propagovat nějaký strojní olej.

Nedělní chvilky nenávisti

Televize si hodně slibují od „Nedělní chvilky nenávisti”. Nahradí dříve tak populární chvilky poezie a mají posílit pocity sounáležitosti ve společnosti. Každou neděli budou vybraní příslušníci nějaké menšiny umělecky šířit nenávist vůči svým utlačovatelům.

Dvojité až trojité zápletky slibuje nový kriminální seriál, ve kterém dvojice nebinárních komisařo vyšetřuje různé zločiny s nějakým zvláště zavrženíhodným podtextem. Producentka se uvolila prozradit rafinovanou zápletku prvního dílu, ve kterém napřed obviní žena muže ze znásilnění, aby se poté v divokém dějovém veletoči musela bránit obvinění z misgenderismu. Křičela totiž na násilníka „schovej ho”, ale on měl přitom na poklopci cedulku s preferovaným zájmenem ona/ji/její.

A nakonec přijde Osvobození

Možná nejsledovanějším pořadem letošního podzimu se stane nová reality show, která ponese název „Osvobození”. Proti sobě budou stát tři pečlivě vybrané týmy, z nichž každý bude zavřený v jedné z krajských knihoven. Na začátku přímého přenosu dostane každý tým seznam knih, které bude muset co nejrychleji najít a spálit.

Na dotaz, proč se show jmenuje Osvobození, odpověděla producentka, že pálením knih lze osvobodit mysl od konfliktních myšlenek. „Nemusíte-li přemýšlet o tom, čí názor je lepší, můžete svobodně věřit tomu, co vám říká naše televize.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*