Rádio Jerevan obnovilo činnost
Sdílet článek:

Staré dobré rádio Jerevan. Pochybovačům o smyslu socialismu vyvrátilo veškeré pochyby; těm, kteří se ztratili na cestě do ráje, ukázalo cestu. Vždy zná správnou odpověď. Protože i v současnosti se objevují lidé, kteří by si chtěli myslet něco vlastního, obnovilo rádio Jerevan činnost.

Rádio Jerevan bylo oblíbené rádio, které za minulého režimu vracelo občany svedené na scestí dezinformačními vysílači Hlas Ameriky a Svobodná Evropa na tu jedinou správnou cestu vstříc zářivé budoucnosti. Jedním z nejčastějších dotazů v minulosti byla například otázka, zda budou v komunismu peníze.

 

Rádio Jerevan jako vždy znalo správnou odpověď: „Oportunisti tvrdí, že peníze nebudou, revizionisti, že ano, ale skuteční znalci vědeckého marxismu tvrdí, že někteří peníze mít budou a někteří ne.”

 

Protože se stále více občanů nechává svést na zcestí vlastním rozumem, rozhodla se Evropská unie obnovit vysílání rádia Jerevan. Všem, kteří stejně jako v minulosti podlehli vábení nesprávných názorů, nabízí možnost zeptat se, co si mají myslet.

 

Hned první den vysílání do rádia volala řada občanů. Na co se ptali?

Kolektiv dětí z kroužku historie při základní škole v Jevanech napsal:

 

„Milé rádio Jerevan,

 

Zajímalo by nás, čím se svítilo v Evropě před svíčkami. V dějepisných knížkách chybí některé stránky. Můžete nám prosím pomoci?”

 

Rádio Jerevan:

 

„Milé děti, rádi. Před svíčkami se v Evropě svítilo elektřinou!”

 

Aktivisté ze ztrátové organizace Dotace všemu a všem” se ptají:

 

„Milé rádio,

 

Je pravda, že chudí lidé budou se svých daní dotovat druhý vůz na elektřinu do domácností, které si mohou dovolit dvě auta?

 

Rádio Jerevan:

 

„Ano. Moderní společnost je založená na solidaritě.”

 

Neznámý vtipálek mírně přeformuloval dotaz starý 40 let:

„Milé rádio,

 

Je pravda, že můžeme kritizovat i politiku Evropské unie, NATO nebo dalších významných institucí?”

Rádio Jerevan:

„Právo na kritiku je základem demokratické společnosti; na druhou stranu je ale důležité vědět, že když člověk není stíhán za nenávistné projevy, je život příjemnější.”

Skupina provokatérů, po kterých policie intenzivně pátrá, poslala anonymní SMS:

„Milé rádio,

Jak se pozná nesprávná cenzura rádia Svobodná Evropa v minulosti od správné cenzury, kterou praktikují demokratické vlády nyní? Pořád je to jenom jiný názor, než který má zrovna vláda, která je u moci.”

Rádio Jerevan:

„Tak s takovými otázkami to soudruzi, eh, čo to táram, milí občané, daleko nedotáhnete! ”

 

 

 

Zdroje:

(1) Program EU

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*