Netanjahu: „Zastavení války by poškodilo bezpečnost Izraele na několik generací“
Sdílet článek:

INN

Premiér vystoupil před novináři a kritizoval ty, kteří tvrdí, že Izrael nemůže válku vyhrát.

Premiér Benjamin Netanjahu uspořádal ve čtvrtek tiskovou konferenci, během níž objasnil, že Izrael nemá v úmyslu zastavit válku proti Hamásu v Gaze, dokud nebude tato teroristická organizace zlikvidována.

„Navzdory tomu, co říkají, válka pokračuje na všech frontách a válka bude pokračovat na všech frontách, dokud nedosáhneme všech našich cílů – zničíme zlo Hamásu,“ prohlásil Netanjahu.

Dodal: „V uplynulých 48 hodinách sváděly naše jednotky v Gaze urputné boje a zlikvidovaly stovky teroristů. Zničili jsme obří zařízení na výrobu raket, a to není jediné. Válka pokračuje na všech frontách a bude pokračovat, dokud nedosáhneme všech našich cílů.

„Vítězství bude trvat další dlouhé měsíce, ale jsme odhodláni ho dosáhnout. Usilujeme o úplné vítězství,“ prohlásil premiér.

Poznamenal: „Zatímco naši vojáci obětují své životy, aby dokončili vítězství nad Hamásem, slyším, že ve zpravodajských studiích se objevují lidé, kteří tvrdí, že je nemožné zvítězit, a jiní, kteří se je snaží oslabit. To rozhodně odmítám, Izrael pod mým vedením nedopustí nic menšího než vítězství nad Hamásem. Zastavení války před dosažením jejích cílů by poškodilo izraelskou bezpečnost na celé generace.

Úplné vítězství vyžaduje likvidaci vůdců Hamásu, zničení Hamásu, návrat rukojmích, odzbrojení Gazy a izraelskou kontrolu nad vším, co do pásma Gazy vstupuje – to jsou naše základní podmínky pro den poté. Chtěl bych zdůraznit: den poté je den po likvidaci Hamásu a dosáhneme ho, když zůstaneme jednotní.“

Potvrdil: „Slibuji, že kvůli našim vojákům, pozůstalým rodinám a rodinám rukojmích se nezastavíme a válku neukončíme dříve než po úplném vítězství a návratu našich blízkých.“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*