P.C.Roberts a the Southfront Work: Kyjev chystá válku o přehrady na Dněpru
Sdílet článek:

USA by na Ukrajině mohly přímo intervenovat, prohlásil americký generál a dřívější ředitel CIA David Petraeus. A to tak, že by Washington vytvořil novou koalici ochotných a použíl ji na Ukrajině místo aliance NATO.

Je teď už tedy Putin schopen pochopit, že jeho „omezená operace“ byla omylem, a zavrhnout tuto neúspěšnou politiku dřív než bude pozdě? Rusko potřebuje rychlé vítězství dřív, než Washington učiní osudový krok.

Převoz civilistů ze západního břehu Dněpru na břeh východní, rámován zhoršenou vojenskou situací, probíhá dvacet čtyři hodiny denně. Ukrajinské dělostřelectvo ostřeluje též Kachovskou hydroelektrárnu, vzdálenou pět kilometrů od města Malá Kachovka. 21. října odrazily ruské vzdušné obranné síly při nejmenším pět raketových útoků na tuto elekrárnu. Jestliže zde Ukrajinci zničí stavidla, voda vytvoří vlnu vysokou pět metrů, která zaplaví oblast pěti kilometrů a do Chersonu dorazí za dvě hodiny. Poškození přehrady by kromě zkázy tuctu osad zničilo též přechod používaný ruským vojskem a odřízlo by velká ruská vojenská uskupení, nalézající se nyní na západním břehu řeky.

Kyjev tradičně ujišťuje, že to prý Rusko se chystá zničit tuto přehradu. Čímž samozřejmě ignoruje jak logiku, tak objektivní fakta. Cui bono? Čili komu by zničení přehrady prospělo?

Odpověď je jasná. Kyjevský režim též ignoruje fakt, že ruské vojsko má v ruce všechny prostředky ke zničení kyjevskéydroelektické stanice, nalézající se blízko hlavního města. V odvetném úderu by totiž Rusové mohli zničit nejen ji, ale ivšechny mosty a komunikační linky, vedoucí dnes přes řeku, a tak Ukrajinu de facto rozdělit na dvě poloviny. Čímž by vyhráli válku během „jediného dne“.

Scénář rozdvojit Ukrajinu přírodním činitelem by vedl k útlumu konfliktu, který je nejen zájmem Ruska, ale i Západu.

.

Překlad: Lubomír Man

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

  1. A kde Yankees kdy co vyhráli, aby se jich někdo bál, jenerále bu,bu,bu ty stará kurvo, nebolí tě ještě nohy po tom útěku z Afganistánu? Až začne Putin tuto záležitost řešit tak jako U-SSA, NATO, tak bude na Ukradině konec války a to hezky rychle.

  2. Taaak to je ono panove.Pomlouvat ten prohnily zapad,obhajovat valku,a nadavat na trpici narod Ukrajinu,rozsevat strach a chtit okamzite zmiceni.Je videt,ze skoleni jak rozklizit tu EU,vyvolavat strach lidi pomohlo.Ale porad mate slabiny a na tom skoleni jste si zchrupli.Kde mate plyn,EU,sankce,demonstrace,zimu hlad.Tak chcete touto mekotou vyvolavat strach a nejistotu?To se neszydite?Podam hlaseni nahoru,ze je Vas treba vice vyskolit v tom straseni zapadu.

    • Kecy v kleci. Naučte se psát s interpunkcí – za tečkou se dělá mezera, za čárkou taktéž.

      • A s-chrupli, prosím. Nezchrupli. To ale není důležité: mohl by mi Kolemjdoucí vysvětlit, proč bychom měli chtít vyvolávat strach a nejistotu? To je snad vaše zelí, pane Kolemjdoucí, my vám do něj nepolezeme.

    • Kolemjdoucí léčíš se? Pak je něco špatně, chce to buď jiné léky nebo jiného doktora…

  3. TaakSaak je tšèba ni tu demokratúru ale dyktatúru kam by kdyš mý nedemokratûru tak šapad taky nikdy demokraturu ni ni.Vy muset strášit bu bu bu ti demokratituru,šíma šíma u tv,malo plny břuch strášyt demokratúru.oni pak bojim bojim a my tam pak flétet audelat pošadek.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*