Plat hlavní cenzorky Twitteru je 17 milionů dolarů ročně, Musk ji hodlá vyhodit
Sdílet článek:
Je třeba si uvědomit, že mimo této hlavní cenzorky pracuje pro Twitter (ale i Facebook a jiné platformy) i spousta dalších cenzorů a práskačů všeho druhu. Stačí jen vidět, jak se to i v naší malé zemičce cenzory jen hemží a pokyny k tomu, aby lidé udávali své spoluobčany, slyšíme i od naší totalitu milující a pluralitu nenávidějící vlády.

Je tedy nasnadě, že i různí cenzoři na národních úrovních musí být štědře dotováni a to dokonce mnohdy i těmi, koho poté cenzurují. Jisté, je že na cenzuru vydává značně vysoké sumy i totalitní EU, neboť i EK již dala dohromady pravidla, na jejichž základě bude fungovat cenzurní mašinerie v celé EU.

Jak již víte, tak Elon Musk převzal Twitter s tím, že hodlá na své platformě ctít svobodu slova. A to údajně i přes výhružky EU, ale i Bidenovy administrativy či britské vlády. S tím souvisí i fakt, že se pak již obejde bez veškeré cenzorské mašinerie a zdá se, že na této cenzorské sebrance nakonec slušně ušetří…

V tuto chvíli svět – alespoň pro ty, kteří mohou něco získat z konceptu skutečné svobody projevu – doufá, že Elon Musk splní své sliby a osvobodí Twitter od levicového extremismu a cenzury. Zpráva New York Post naznačuje, že nejvyšší cenzorka Twitteru, zodpovědná za potlačování názorů konzervativců po celém světě, bude pravděpodobně brzy bez práce.

Že se právnička Vijaya Gadde, 48 let, jejíž roční plat činí 17 milionů amerických dolarů, opravdu třese o svoji slušně honorovanou práci, nemůže být pochyb. Nicméně lidé této „třídy“ si velmi rychle najdou adekvátní náhradu. Zejména v oblasti související se státem vždy existuje dostatečné pole působnosti pro levicové cenzory a nepřátele svobody. Kromě toho bezpočet amerických korporací skočilo na cestu „woke“ a snaží se naplnit každé bizarní šílenství levice nazývané „liberálové“.

Vijaya Gadde, špičkový právník Twitteru, který byl obviněn z rozhodnutí zablokovat příběh notebooku Hunter Biden v New York Post, by mohl být propuštěn, pokud a až Elon Musk převezme společnost.
vrchní cenzorka twitteru přijde o 17 milionů dolarů ročně

Každopádně je jisté, že Gaddeová na twitteru končí a s ní zřejmě i celé týmy cenzorů po celém světě.

Co bylo úkolem této paní Gaddeové? Jako špičková právnička společnosti učinila ústřední rozhodnutí o tom, jak daleko zajít v cenzuře uživatelů twitteru. Dá se předpokládat, že rozhodnutí smazat bývalému americkému prezidentovi Trumpovi twitterový účet šlo právě přes tuto osobu.

Gaddeová, která je ve společnosti Twitter od roku 2011, je klíčovým výkonným pracovníkem pověřeným dohledem nad funkcemi důvěry a bezpečnosti Twitteru, jakož i nad jeho právními a veřejnými politikami. Vnitřně je vnímána jako „morální autorita“ Twitteru a jako vůdkyně pověřená citlivými otázkami, jako je obtěžování a nebezpečný jazyk. Alespoň tak její cenzorský post definuje společnost.

Paní, která nemá problém předepisovat, co ostatní lidé mají říkat a co si mají myslet, se tváří v tvář převzetí nechovala nijak zvlášť chytře. V kruhu kolegů se říká, že Muskovi vynadala, její kolega ho veřejně nazval „misogynem“. To odpovídá levicové logice, kdy se člověk vždy prezentuje jako oběť. Ti, kdo nesouhlasí s levičáky, musí být samozřejmě naplněni nenávistí a musí být skrz naskrz špatní a zlí. Politico uvedlo, že Gaddeová diskutovala o budoucnosti Twitteru s kolegy a strašně si stěžovala, že Musk chce umožnit svobodu projevu. Dokonce se říká, že se rozplakala.

„Svoboda projevu je základem fungující demokracie.“

Elon Musk

Musk veřejně poznamenal, že Twitter pomohl potlačit a cenzurovat příběh o slavném notebooku Huntera Bidena. Na něm, kromě pornografického materiálu, který má dokonce ukazovat Joe Bidena v aktivitách s velmi mladými dívkami, existuje řada důkazů o zločinné korupci Bidenovy rodiny. To se týká údajně nezákonné spolupráce s Čínou, ale také přímého zapojení do procesů na Ukrajině, konkrétně do laboratoří biologických zbraní, které tam působí. Lidé jako Gaddeová zajistili, aby veřejnost o těchto důkazech nevěděla po velmi dlouhou dobu.

Elon Musk během svého převzetí žertoval, že přemění ústředí Twitteru na domov pro bezdomovce, protože tam stejně nikdo nechodí do služby. Za takovými vtipy je vážný důvod – Musk zjevně nemá v plánu nadále rozmazlovat neproduktivní zaměstnance milionovými platy. Lze očekávat snížení platů nebo propouštění na vyšších úrovních řízení. Musk také veřejně zmínil, že nemá důvěru v současné vedení Twitteru.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Ani nevíš Slovanko jak rád bych věřil že Musk je na naší straně. Nejsem si tím ale jist. Zatím VŠICHNI ti superboháči jimi byli jenom proto že jim to bylo UMOŽNĚNO!!! Políbili prsten CAPO DI TUTTI. Rottschild a nemnozí další akcionáři a majitelé gigantu Vanquard rozhodují kdo zbohatne či smí zbohatnout nad všechnu myslitelnou mez. Zato ale dotyčný ,,šťastlivec”platí tím nejcennějším co každý màme. Vlastní duší. Svědomím. Vyjímky existují. Poznáte je snadno. Často mívají jak na potvoru nehody.( Kellner,Dassault) nebo se zasebevraždí dřív než stačí vypovídat. A to klidně i v cele monitorované 24.h. (viz Epstein) a nebo náhle až nevysvětlitelně změní sami sebe. (Zukerberg nebo třeba i náš Zeman). Po hospitalizaci je to zcela jiný Zeman než jsme znali. A já mám strach že s Muskem to dopadne stejně. V té nejkritičtější chvíli zradí. Nás všechny i sám sebe. A nebo bude odstraněn. Soft verze je obvinění z pedofílie,znásilnění nebo dnes třeba z adorace Ruska. Hard je potom nějaká forma nehody. Hard special je potom Dallas 2.0. Moc,opravdu moc si přeju býti jen konspiračním teoretikem. Paranoidním panikářem co trpí stihomamem. Klidně budu za šaška. To by totiž odneslo jenom MOJE ego. Pokud ale mám pravdu,jsme v prdeli. Všichni a definitivně. Hezký den všem svobodným lidem přeje Červený Jiří ,,Jiruna”.

    • Musk není docela určitě na ničí straně, jen na své vlastní. My máme štěstí, že ta jeho je momentálně i ta naše.
      A tohle je právě riziko absolutismů, ať jakkoliv osvícených……kdoví, co ho napadne zítra? Kdoví, kdo ten twiter zdědí?
      Atakdále.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*