Novinky

Anglie ruší všechny covidpasy, povinné masky a pracovní omezení
Sdílet článek:

Johnson rovněž naznačil, že koncem března mohou být zrušena i pravidla pro sebeizolaci, vzhledem k tomu, že se pandemie koronaviru blíží ke konci.

S okamžitou platností přestává britská vláda také požadovat, aby lidé pracovali z domova.

Mandát covidpasů pro noční kluby a velké akce nebude obnoven, tudíž 26. ledna vyprší.

Od čtvrtka již nebude v Anglii nikde povinné nošení pokrývek úst a nosu v uzavřených prostorách.

Z národních pokynů ministerstva školství bude rovněž odstraněn požadavek, aby žáci středních škol nosili roušky během vyučování a ve společných prostorách.

V Dolní sněmovně bylo po Johnsonových prohlášeních o maskách slyšet bouřlivý jásot zákonodárců.

Lidé, kteří mají pozitivní test na covid-19, a jejich neočkované kontakty se stále musí sami izolovat, ale Johnson uvedl, že „velmi očekává, že toto pravidlo nebude obnoveno“, až 24. března vyprší platnost příslušných předpisů.

„Vzhledem k tomu, že se covid stává endemickým, budeme muset nahradit zákonné požadavky radami a doporučeními a vyzvat osoby s virem k opatrnosti a ohleduplnosti vůči ostatním,“ uvedl premiér.

Na dotaz ohledně zrušení pravidel pro testování očkovaných cestujících do Spojeného království Johnson uvedl, že vláda přezkoumává opatření týkající se testování na cestách a že oznámení lze očekávat v nejbližších dnech.

Odmítl však přehodnotit mandát k očkování zdravotnických pracovníků v první linii a trval na tom, že „důkazy jsou jasné, že zdravotníci by se měli nechat očkovat“.

Johnson poslancům sdělil, že kabinet se ve středu ráno rozhodl zrušit opatření tzv. plánu B, neboť údaje naznačují, že vlna omikronu dosáhla v celostátním měřítku vrcholu, a stabilizaci počtu hospitalizací přičítal „mimořádné posilovací kampani“ a dodržování omezujících opatření ze strany veřejnosti.

Zrušení opatření „plánu B“ proti wuchanskému viru přišlo v době, kdy premiér bojuje s rostoucím tlakem, který ho vyzývá k rezignaci kvůli údajnému porušování lockdownů v Downing Street číslo 10, oficiálním sídle předsedy vlády, během pandemie.

Stalo se tak rovněž poté, co číslo 10 v pondělí obdrželo petici, kterou podepsalo více než 200 000 lidí a která požaduje ukončení vydávání očkovacích pasů a podobných covidových certifikátů.

Samostatná petice vyzývající ke zrušení povinnosti očkování pro zdravotnické pracovníky, která byla v pondělí rovněž doručena na číslo 10, obdržela přibližně 160 000 podpisů.

Vlády ve Skotsku a Walesu rovněž oznámily zrušení restrikcí kvůli omikronu, ale povinné nošení masek v interiéru a covidpasy zůstanou v platnosti.

Z původního článku newyorské edice deníku The Epoch Times přeložil: MiC.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*