Zelená ministryně Baerbock „vodu káže a sama víno pije“: Daňového poplatníka stojí téměř milion eur ročně
Sdílet článek:

ROMAN BEDNÁR

Rozmarná, extrémně samolibá, egocentrická a emocinální studená Annalena nereprezentuje nic z toho, co si Zelení při založení strany dali do svého programu. Bearbock v ničem nenaplňuje ideály zakladatelů strany Zelených. Lze konstatovat, že stranu jen využila jako vhodný odrazový můstek pro svoji kariéru.

A to se jí opravdu skvěle podařilo. Je však třeba říci, že není jediná zelená, která stranu požila podobným způsobem – je jich několik. i ministr Habeck.
Jako spolkové ministryni jí patří oficiální plat 15 500 eur měsíčně. Pobírá také paušální příspěvek ve výši 310 eur a místní příspěvek ve výši 1 100 eur.

Baerbock však není jen ministryní, ale je i zvolenou poslankyní německého Bundestagu, což jí přináší ještě více peněz, i když v této funkci nedělá dohromady téměř nic.

Ministři, kteří jsou zároveň členy Bundestagu, dostávají za toto „zaměstnání“ o 50 procent méně poslaneckých odměn ao 25 ​​procent snížený příspěvek na výdaje. Pro Baerbock to znamená dodatečný příjem 5 150 a 3 440 eur.

Kromě těchto částek má Baerbock k dispozici také přibližně 23 200 eur na přijímání a vyplácení zaměstnanců a 1 000 eur na vybavení kanceláře.
Baerbock navíc natře hluboko do kapsy daňových poplatníků i fotografům a make-upům. V roce 2022 utratila na svého vizážistu kolem 137 tisíc eur. V rozpočtu na měsíc to odpovídá přibližně 11 400 eurům. Spolkové ministerstvo zahraničních věcí navíc v roce 2022 vynaložilo na fotografy výdaje ve výši přibližně 178 000 eur, což znamená v průměru 14 800 eur měsíčně.

Baerbock stojí daňového poplatníka zhruba téměř milion eur ročně.

Četné doplňkové služby, jako například osobní služební vozidlo nebo Bahncard 100 (7 714 eur ročně), v této částce nejsou zohledněny. Již po jednom dni ve funkci má ministr nárok na přechodný příspěvek ve výši 75 700 eur. Tato platba má zajistit materiální jistotu exministrů při odchodu z funkce. Je to něco jako („královská“) podpora v nezaměstnanosti. Platba končí, když dotyčný nastoupí do nového zaměstnání. V závislosti na délce funkčního období se tento přechodný příspěvek může zvýšit až na téměř 227 000

roman-bednar.com

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. VŠICHNI TITO POLITIKAŘÍČCI NÁS STOJÍ MILIARDY…A TRESTNÍ ODPOVĚDNOST NEMAJÍ….NEKUP TO!

  2. Je třeba vystoupit z eurobordelu a volit strany, které to mají v programech. EU je zločinecké uskupení, které pro blaho svých občanů neudělalo nic, jen jim stále zhoršuje život.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*