Novinky

Starosta Mariupolu říká, že životy uvězněných obyvatel města jsou v Putinových rukou
Sdílet článek:

Již dříve Putin prohlásil, že v bitvě o Mariupol zvítězil po téměř dvou měsících obléhání, které vedlo k nejintenzivnějším bojům války a dosud nejhorší humanitární katastrofě v tomto konfliktu. Pod těžkým bombardováním trpěli občané, kteří neutekli, nedostatkem elektřiny, topení a vody.

„Je důležité si uvědomit, že životy (lidí), kteří tam stále jsou, jsou v rukou jediného člověka – Vladimira Putina. A všechny ty mrtvé, kteří zemřou po tomto okamžiku, má také na svých rukou,“ řekl Bojčenko v rozhovoru.

Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek uvedl, že ruské jednotky „osvobodily“ Mariupol. Město by se tak stalo dosud největším městem, které padlo do rukou ruských ozbrojených sil od začátku invaze na Ukrajinu, kterou Moskva nazývá „speciální vojenskou operací“. Rusko popírá, že by v rámci invaze cílilo na civilisty.

„Neexistovaly žádné plány na osvobození města. Byl to plán zničení,“ řekl starosta ukrajinského města Bojčenko. Odhadl, že od 24. února, kdy Ruské ozbrojené síly „vtrhly na Ukrajinu“, bylo 90 % tohoto přístavního města poškozeno nebo zničeno.

„Dnes na všech úrovních hovoříme pouze o jediné věci – že potřebujeme příměří, potřebujeme úplnou evakuaci 100 000 obyvatel Mariupolu, kteří jsou zajatci ruských sil, a potřebujeme osvobodit všechny lidi, kteří jsou v Azovstalu,“ dodal starosta města.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 0,80 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

 1. Ve skutečnosti Putin nařídil uzavřít ozbrojence v Azovstalu a zaměřit vojenské operace dále na západ. Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že je připravené k příměří v případě, že se bojovníci Kyjeva vzdají.
  “Rusko je připraveno kdykoliv zavést příměří a humanitární přestávky na evakuaci civilistů/*”, uvedl ruský rezort obrany. Ukrajinským vojákům/**, kteří se vzdajú, bude zaručen život. Toto prohlášení bude opakováno každou půlhodinu na všech rozhlasových stanicích.
  /* civilistů, ne ozbrojenců
  /** vojákům, ne žoldnéřům

  Russia Says ‘Ready’ for Truce at Mariupol Plant
  https://www.themoscowtimes.com/2022/04/22/russia-says-ready-for-truce-at-mariupol-plant-a77465

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*