IDF obsadila klíčové základny Hamásu v Gaze
Sdílet článek:

INN

IDF obsadila stanoviště Bader, které je hlavním stanovištěm praporu Hamásu v uprchlickém táboře Al-Shati, a zlikvidovala 150 teroristů.

IDF v pátek uvedla, že jejich 401. brigádní bojové družstvo zasahuje v perimetru regionálního praporu Hamásu Šatí.

Během několika dnů bojů vojáci zlikvidovali přibližně 150 teroristů a získali kontrolu nad teroristickými baštami Hamásu v severní části pásma Gazy, uvedl mluvčí IDF v prohlášení.

Mezi nimi je i stanoviště Haspina, v jehož rámci byla objevena a následně zneškodněna výrobna zbraní, odpalovací stanice a podzemní síť.

Brigáda rovněž operovala v hotelu Blue Beach na pobřeží v severní části pásma Gazy. V tomto hotelu se opevnilo asi 30 teroristů Hamásu a vypálilo několik protitankových střel na jednotky IDF.

Po převzetí bylo zjištěno, že teroristé využívali hotelové pokoje jako úkryt a ve prospěch plánování útoků nad zemí i pod zemí.

V posledních dnech získali vojáci brigády kontrolu nad stanovištěm Bader, hlavním stanovištěm praporu Šatí, které se nachází v blízkosti civilních budov.

V rámci náletu na stanoviště síly 401. brigády zničily vojenské velitelství a odpalovací stanoviště. Tato základna byla poslední zbývající základnou na hranicích Šatí, která byla zničena.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*