P.C.Roberts: Proč dal Západ, jako jeden muž, spravedlnosti vale. Pravdivý popis „zločinu“ Juliana Assange
Sdílet článek:

P.C.ROBERTS

Už více než deset let je Julian Assange na základě falešných obvinění držen buď ve ve vězení (dříve v domácím arestu na ekvadorské ambasádě v Londýně). Aassangeovy problémy začaly, když ho dvě Švédky vzaly k sobě domů a později si mu stěžovaly na to, že nepoužil kondom. Žádaly ho. aby si nechal provést test na AIDS, což Assange poněkud lehkomyslně odmítl, a zmíněné ženy se pak obrátily na policii s dotazem, zda po něm mohou provedení testu vyžadovat úředně. Nu a policisté buď z hlouposti či nadměrné přičinlivosti zareagovali tak, že si na Assange vymysleli obvinění ze znásilnění. Švédská státní zástupkyně pak Assange za tento přečin vyšetřovala, avšak žádné znásilnění nezjistila. „Pokud jde o mě, neexistují žádné důvody k podezření, že se Assange dopustil znásilnění” řekla vrchní žalobkyně Eva Finne 21. srpna 2010 a zatykač na Assange z moci úřední stáhla.

Západní mediální děvky však už byly do pikantního sousta zakouslnuty natolik, že nebyly ochotny si jej nechat ze zubů vyrvat. Hon na Assange tedy pokračoval i poté, co tento Švédsko opustil a odebral se do Spojeného království. To už ovšem další švédská žalobkyně a zástupkyně hlavního švédského žalobce Eva-Marie Perssonová, podezřelá z toho, že se nechala Washingtonem podplatit, případ proti Assangeovi znovu otevřela. A to pod záminkou, která byla ovšem falešná. Žádala, aby byl Assange vydán do Švédska k výslechu. A to i vzdor faktu, že vydání k výslechu se ve Spojeném království neudělují.

Assange a jeho příznivci usoudili, že pokud se Assange dostane zpět na švédskou půdu, předají ho Švédové Američanům. A tak Assange žalobkyni Perssonové odpověděl v tom smyslu, že přece může být vyslechnut i ve Spojeném království.

Což byl okamžik, v němž se prokázalo, že Britové vždy uposlechnou hlas svého washingtonského pána. A tak na žádost Perssonové o vydání Assange k výslechu do Švédska zareagovali tak, že na něj uvalili domácí vězení. Tímto způsobem se Assange v roce 2019 dostal do rukou Britů a žalobkyně Perssonová u vědomí, že její „vyšetřování” tímto svůj účel splnilo, od dalšího svého stíhání Assange upustila.

A tak zatímco Assange žil nyní v obavách, že zkorumpovaný britský soudní systém hledá cesty, jak obejít zákony vlastní země, aby ho mohl do USA vydat, vypracovávaly americké bezpečnostní služby falešný narativ o tom, jak Assange v minulosti konspiroval s hackery na krádeži amerických bezpečnostních tajemství, a chystaly se předat tento vymyšlený narativ hloupé Velké porotě.

Šlo samozřejmě o pohádku, protože jediné, co Assange učinil, bylo, že zveřejnil dokumenty, které k němu pronikly, což novináři vždy dělali a dělat budou.

Do dění nyní vstoupil ekvadorský prezident Raffael Correa, který Assangeovi udělil poltický azyl, na což tento reagoval tak, že ze svého domácího vězení uprchl na ekvadorské velvyslanectví v Londýně.

Avšak Britové tento azyl odmítli uznat, stejně jako Sověti kdysi odmítli uznat azyl, který USA poskytly maďarskému kardinálu Mindszentymu, jenž byl pak patnáct let, de facto jako vězeň, držen na americké ambasádě v Budapešti.

Další ekvadorský prezident Lenin Moreno, mnohými považován za nepoctivce, pak dle všeobecně panujícího podezření přijal z Washingtonu úplatek, a jak Assangeův azyl, tak i jeho dříve nabyté ekvadorské občanství v roce 2019 zrušil. Assange byl pak Brity z ekvadorské amabasády násilím vyvlečen a už čtyři roky od této události tráví svůj život na samotce v Belmartshamu, zatímco britský soudní systém hledá cesty, které by mu pomohly „legálně” Assange předat Američanům.

Celý tento příběh podává přesvědčivé svědectví o tom, že ani USA a ani Spojené království už žádné právní systémy nemají. Mají jen právo, které proměnily ve zbraň. Britové to prokázují, když předstírají, že jednají v souladu se zákonem, přičemž neustále hledají cesty, jak zákon obejít. A USA se legálnosti už vůbec přestaly obtěžovat a všechny novináře, kteří ve svých médiích zveřejnili informace, pocházející ze svazku národní bezpečnosti, označují za špióny.

Před 50 lety se americká ústava ještě respektovala. Zatímco dnes vám nezbývá nic než jen žasnout nad tím, jak múže ještě kdo respektovat zkorumpované americké žalobce, schopné vytvořit něco tak absurdního, jako je kauza Assange, či divit se tomu, jak vůbec mohou tito lidé ještě pokračovat ve svých profesních kariérách.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

8 Comments

 1. Kdy v historii Yankees tam byl jen náznak spravedlnosti, být tam jen zrnko spravedlnosti, tak by jim EU rectal alpinisti nikdy do oněch míst nelezli, jediný důvod proč se tzv východní státy dali cestou “západu ” byla beztrestná zlodějna, korupce atd. atd.

 2. P.Moc to z nejakeho duvodu prozivate tu nenavist vuci vsemu zapadnimu.Vsadim se s Vami ze nikoliv z vlastnich zkuseností ale z prostého Vaseho rozhodnutí.Prostě to tak chcete.No a jestli si myslite ze takova RF nemusi lezt zemi draka vite kam a svobodně se rozhodnout ze jim třeba nedoda plyn?.No a co se tyce zlodejen a korupce,tak teto lidske libůstce daly demokracie raj na zemi.Ty diktatorske na to maji svoje recepty.Tak bezte vyzkouset a budete spokojen.

  • K.Pokud nemate co rici k tematu clanku a jenom napadate ostatni diskutujici,radeji mlcte – jinak budete povazovan za blba. Mlceti zlato je dobra praxe.

 3. V.Ale pane prominte mi mou troufalost.Ja totiz vubec nic nevim.A proto bych se chtel zeptat zde fundovanych odborniků,proc Evropa musi lezt yankes vite kam,a RF si muze delat co chce.No a na odpoved stale cekam.Muzete treba Vy jako odbornik to nam zde mene chapajicim ctenarum objasnit.Moc dekujeme.

  • Vážený Kolemjdoucí, musíte se ptát svého prezidenta, svého předsedy vlády, poslanců vládní koalice a důvěryhodných médií.
   Jste sice, jak uvádíte, méně chápající, ale oni vám to vysvětlí.

 4. V.No ale ja se neptam Vas,ani vlady,ani spolku pro ochranu ptactva,ale pana P.,proc si muze RF dovolit se treba na zemi draka vybodnout, a vesele si delat co chce,a my musime tak trpět pod yenkys.Zkuste to tedy nam trpicim,tapajicim,hledajicim čistou pravdu to objasni Vy.Pan P jaksi zmizel z radaru.

  • P. vám může, ale nemusí odpovědět. Nic s tím nenaděláte.
   Váš poslanec vám odpovědět musí.

 5. V.Ale pan poslanec netvrdi ze RF si muze svobodně rict ze nebude zemi draka od zitřka nedodavat ropu a plyn a bude se jenom smat,no a my pod yenkyw trpět,trpět a trpět.Taky trpite?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*