Zachrání Ukrajinu patetická gesta?
Sdílet článek:
Celý život jsem z duše nenáviděl patetická gesta.
Takové ty ostentativní akty, které sice vůbec nic neřeší, ale všem ukazují, jak je dotyčný člověk či organizace neuvěřitelně uvědomělý a zanícený pro tu správnou věc. Takový ten vzorný svazák!

Nechápavě jsem kroutil hlavou, když v USA v době nejsilnější vlny BLM stáhli z vysílání komentátora, jen proto, že se jmenoval Robert Lee (což je jméno slavného jižanského generála). Bylo to o to pikantnější, že dotyčný komentátor byl Asiat.

Nemohl jsem pochopit trapnost německé hokejové reprezentace, která vyřadila ze svého týmu brankáře Thomase Greisse jen proto, že na twitter napsal po smrti slavného konzervativního komentátora z USA Rushe Limbaugha pouze “R.I.P.”

A fakt si říkám, jestli už se lidi nezbláznili, když v reakci na válku v Ukrajině vyloučili ruské sportovce z paralympiády. Jestli je vrcholem euroatlantického humanismu to, že vyloučíme slepé či tělesně postižené ze sportovního klání, tak opravdu přestávám tomuto světu rozumět. Vážně si někdo myslí, že kvůli tomu si Putin v Moskvě řekne “aha, tak to jsem nečekal, tak to já se z té Ukrajiny stáhnu”? Z mého pohledu je to jen odporné uplatňování principu kolektivní viny. A Ukrajině to nepomůže ani o centimetr.

Myslel jsem, že to je vrchol patetičnosti, jenž už asi nepřekonáme.

A pak to přišlo – mezinárodní organizace chovatelů koček FIFe zakázal účast ruských koček na výstavách až do 31.5.2022!

Tak to určitě zasadí Putinovi ten rozhodující úder, ze kterého už se neoklepe.

Reálně jsme se dostali na úroveň hesla z filmu Černí baroni:

 • Plány imperialistů zhatí naši vepři boubelatí!
Prosím vás, dochází tady někomu, že jediná šance, jak ukončit konflikt na Ukrajině jinak, než Rusko dobyje Kyjev, je to, aby buď Zelenskyj nebo ještě lépe Biden vyzvali Putina k jednání a dohodli podmínky příměří, co možná nejpříznivější pro další existenci Ukrajiny?

Nebo radši zakážeme účast ruských pěstitelů tulipánů na všech soutěžích, pošleme tam pár samopalů, které si rozeberou kyjevské gangy hned po jejich vyložení v Kyjevě a necháme umírat další desítky lidí s vědomím, že je to jen otázka času, než hlavní město padne?

Jinými slovy – jde nám o to reálně ukončit válku na Ukrajině, nebo o to, abychom chlácholili vlastní ego, hráli si tu na vojáky a předváděli jedno trapnější patetické gesto za druhým?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

7 Comments

 1. Naše obě babičky jsou z Ukrajiny,respektive z Podkarpatské Rusy.Jedna z Patkaněva,druhá z Mukačeva.Ale obě češky jako poleno,jejich tátové tam šli budovat masarykovskou republiku.Příbuzným po 89 se pomáhalo dostat do Čech.I teď se snažíme pomáhat,ale neuvěřitelně mně sere to laciné a pavlačové pozérství,kdy já jsem byl do minulého týdne potomek špinavých ukáček a dneska jsem Putinův slouha a ten kokot se balí do ukrajinské vlajky.To je davové šilenství.

 2. Jste odvážný školék.pane Rajchl
  Napsat pravdu v zemi vyznavačů te jediné liberálně/progresívní jediné pravdy a lásky šířících už přes třicet let
  přesně podle instrukcí lež ,strach a nenávist.
  Doopravdy opravdu před Vámi smekám.

 3. kromě vepřů boubelatých mě u toho napadlo taky Na brigádě z Pražský pětky. V hostinci u výčepu tam byl nápis – Imperialistům nenaléváme.
  Koukám zrovna na Primu, ten patos tam taky trošinku bubří a zurčí. Kupodivu tam ale i ukázali, jak si Ukrajinci sami popravili člena svého vyjednávacího týmu. S tím, že teda to byl proruskej zrádce, a níííkdo netuší, jakto, že do toho teamu byl danej…
  Teď zrovna tam nějakej patetik pravil, že sochy rudoarmějců jsou velmi demokraticky polejvaný červenou barvou, a že sem byli stejně instalovány k posílení dojmu, že jsme jimi prej byli vosvobozený či co bláznivýho. Jeden místní Rus se stydí za fašouna Putina a za to, že píše rusky…

 4. tady nejde ani o ukrajince-ani o rusy,tady jde o něco jiného,což je neustále kamuflážované.Pokud jsme z opic jak komunisti a jejich “vědci”-které pronikli na západ-tvrdí,tak je všechno možné,ale oni ví,že to je jinak,takže satan versus Bůh,zpitomělý lidi a skuteční křestane.Neviditelná válka o život každého z nás,Kristus za naše chyby zaplatil a kdo to příjme je zachráněn,ale většina lidí vidí politiku debilů,hmotu a přiblblou zábavu-tam cesta nevede-všechno vám satan vezme.

 5. Vědí oni nádhero, že s Putinem se snaží jednat skoro každý, kdo má do prdele díru? Naposledy ho k tomu vyzval Zelenskij? Ta protiruská hysterie mi také nesedí, kvůli tomu ale nemusí psát kraviny.

  • A von teda jako pokaždý odmít, protože prostě s ním není řeč. Von se zasek, že buď bude Velkoruská Rus a on její car, celej svět jim bude odvádět třetinky (to je místo desátku a znamená to třetinu veškerýho vejdělku) A když teda Ukrajinci konečně dali dokupy vyjednávací kumpačku, hned jim tam vloudil švába, kterej za to musel pak ihned bejt demokraticky popravenej, čímž se jednání podle Putinova plánu zase odročilo. A o nejmenovaný mocnosti raděj nemluvě. Přitom požadují jen takový jednoduchý věci, že stačí, aby Půťa sklap chlebárnu a stáh ocas, na všechno kejv a vzdal se, a moh být dávno klid…
   Kurnik, ono mi to nedá. Nespáchal já teď genocidu a nebudu za to zatčenej…?

 6. Jj, to jsou drazí “fangličkáři” …..
  Ti samí, co si po nebrzdících autech, bodajících nožích, což nemá nic společného s islámem (běda, koho to vůbec napadne !) barví fotečky do národních vlajek a jsou semknutí. A u voleb to hodí zmetkům, kteří akorát vedou Ameriku i Evropu do rozvratu (a že to má sakra souvislost na Rusko) a pak se diví a diví. U nás pravdaláskaři a vyšinutí havloidi. Fangličky, stužtičky, ale na podstatu problému jsou nepoužitelní …

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*