Vyhlášení částečné mobilizace v Rusku, referenda na Donbasu a varování Západu
Sdílet článek:
Nyní mají globalisté a jejich oddané loutky konečně to, co chtějí: Rusko, které zatím nasadilo na Ukrajině jen pár vojáků pro takzvanou speciální vojenskou operaci, nařizuje částečnou mobilizaci ruské armády. Jde o reakci Ruska na to, že jeho jednotky na Ukrajině v podstatě napadá celý západní svět.

Putin dnes ráno v televizním projevu řekl, že jeho cílem je „osvobodit“ region Donbas na východní Ukrajině a že většina lidí v regionu se nechce vrátit k tomu, co nazýval „jho“ Ukrajiny.

Putin nařídil první ruskou mobilizaci od druhé světové války a varoval Západ, že pokud bude  pokračovat ve svém „jaderném vydírání“, tak Moskva odpoví plnou silou svého obrovského arzenálu. Putin ve svém projevu obvinil zejména Spojené státy z plánování vojenských přesunů na ruské půdě.

Částečná mobilizace znamená, že občané, kteří jsou v současné době v záloze, jsou povoláni do vojenské služby. Přednost mají ti, kteří již sloužili v ozbrojených silách a mají vojenské zkušenosti. Mělo by se jednat o asi 300 000 vojáků.

„Když je ohrožena územní celistvost naší země, použijeme všechny dostupné prostředky k ochraně našeho lidu – to není blufování,“ řekl Putin v televizním projevu k národu.

Putin také řekl, že Západ udělal z Ukrajinců potravu pro děla, západní země bojovaly proti Rusku na život a na smrt a dohnaly Ukrajinu do války s Ruskem.

Den předtím oznámily oblasti východní Ukrajiny obývané převážně ruskojazyčným obyvatelstvem záměr připojit se k Ruské federaci. To má být zpečetěno referendy od 23. září. Západní země však nejsou s referendy spokojeny  a toto oznámení je v celém mainstreamu kritizováno a odsuzováno. Přitom není nic jednoduššího, než dohodnout vyslání pozorovatelů a nechat lid, ať svobodně rozhodne, kam chce patřit.

Pokud se podíváme na případ Kosova, kde neměl lid ani šanci hlasovat, pak by se jednalo o demokratičtější způsob rozhodování než tomu bylo v případě nezákonného odtržení Kosova od Srbska.

Zdá se, že i obyvatelstvo má o referendum zájem. Pokud by právě referendum – vysoce demokratický způsob rozhodování – mohlo zajistit mírové řešení konfliktu, tak proč jej neakceptovat?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,06 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*