Zešílel snad Putin úplně?
Sdílet článek:

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil uvést ruské jaderné síly do vysokého stupně bojové pohotovosti, uvedly agentury. Podle Putina se tak děje v reakci na agresivní prohlášení vedoucích představitelů členských zemí Severoatlantické aliance na adresu Ruska.

Za nebezpečnou rétoriku a nezodpovědné chování označil šéf NATO Stoltenberg Putinův rozkaz ohledně jaderného arzenálu. Slíbil Ukrajině další zbraně.

Putinův rozkaz uvést do pohotovosti jaderné síly je nepřijatelnou eskalací stávající války, řekla velvyslankyně USA při OSN Thomasová-Greenfieldová.

Moskva i ukrajinský tisk ještě předtím informovaly, že Kyjev souhlasil se schůzkou na ukrajinsko-běloruských hranicích. Jednání se má podle tohoto nejmenovaného zdroje uskutečnit bez jakýchkoliv předběžných podmínek. Už ráno ukrajinský prezident odmítnul jednání v Minsku a požádal o setkání v neutrální zemi – mimo jiných zmiňoval i Slovensko.

 

COM

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

3 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*