ŘECKO. Selhání českého státu online
Sdílet článek:

JANA MARKOVÁ

To, že nezodpovědné cestovky posílají další a další české turisty do hořícího Řecka, se sice moc pochopit nedá, ale to, že se k celé situaci staví zády i český konzulát a ministerstvo zahraničí je neuvěřitelné.

Je skutečně fascinující, jak se ministr zahraničí stará víc o pohodlí a lety pohlavárů z Azovu, než o vlastní občany, uvězněné v ohnivém pekle. Před pár hodinami se vrátila kamarádka, která na Rhodos letěla ještě v době, kdy se tam vůbec nic nedělo.

Vyprávěla mi těžko uvěřitelný příběh toho, jak se na ně náš zastupitelský úřad zcela vykašlal. Jak v době, kdy na ně padal popílek z okolních ohňů zoufale volali kam se dalo, aby tu vlnu dalších turistů zastavili, ale “u nás” to nikdo nebral a nikdo neřekl stop.

Mezitím vojín Jasánek Lipavský pouze nejistě připustil, že to sice asi není úplně komfortní pobyt, ale na druhou stranu se nic zvláštního zase tak neděje, a radši šel zase řešit výbuchy na Krymském mostě.

Lidé možná jsou nezodpovědní, otázka je, zda by byli stejně nezodpovědní za situace, kdy by veřejnoprávní média pravdivě informovala o tom, co se v Řecku děje na základě dat, která dostanou od ministerstva zahraničí. Protože tohle má být jeho primární úkol. Ne Ukrajina. Ne akční fotky ve špatně nasazené helmě naivního pirátského ministra. Ale ochrana a varování českých občanů.

 

FB

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*