Německo a NATO byly přistiženy na hruškách při plánování války
Sdílet článek:

FINNIAN CUNNIMGHAM

Němečtí vojenští představitelé možná hloupě pochybili při soukromých diskusích o operačních plánech proti Rusku. Nicméně bezpečnost jejich nekompetentní komunikace – i když je úsměvná – nesnižuje závažnost toho, čeho se dopustili. Generálporučík Ingo Gerhartz a jeho pobočníci vážně zvažovali technické a propagandistické prostředky, jimiž by bylo možné zasáhnout Rusko balistickými raketami dlouhého doletu. Stručně řečeno, člen NATO byl přistižen při přípravě válečného aktu proti Rusku.

Poté, co ruská média zveřejnila zvukový záznam rozhovoru, německá reakce jej odmítla jako myšlenkové válečné hříčky a jako pokus ruské dezinformace podkopat vládu Olafa Scholze.

Toto zastírání ze strany Berlína však nepomůže. Nezpochybnitelným faktem je, že němečtí velitelé uvažovali o tom, jak „optimalizovat“ ukrajinskou útočnou schopnost zasáhnout ruské cíle německou řízenou střelou dlouhého doletu Taurus. Tato zbraň údajně nebyla ukrajinskému režimu dosud dodána kvůli obavám některých německých politiků, že by to vedlo k eskalaci války s Ruskem. Ze zvukového záznamu je zřejmé, že němečtí vojenští velitelé jsou frustrováni tím, že politici nenařídili dodávku Taurusu.

Gerhartz, šéf německého letectva, to svým podřízeným říká bez obalu: „Nyní vedeme válku, která používá mnohem modernější techniku než naše stará dobrá Luftwaffe.“

Tady to máte: nejvyšší německý velitel říká jednoznačně: „Nyní vedeme válku“.

Dále také prozrazuje, že americká, britská a francouzská armáda jsou hluboce zapojeny do logistiky a plánování útoků ukrajinských sil.

Z mnoha dalších zdrojů víme, že vojáci NATO jsou zapojeni do pozemních bojů na Ukrajině proti ruským silám. Americké raketové systémy HIMARS a Patriot a britské střely Storm Shadow a francouzské střely s plochou dráhou letu Scalp jsou provozovány s využitím vojenských zkušeností těchto členů NATO.

Přesto je z úniku informací o německé armádě velmi škodlivé, do jaké míry se velitelé snaží utajit zapojení Německa do války s Ruskem. Mučivé rozhovory o tom, jak se vyhnout obvinění německé armády, jasně ukazují, že německé vrchní velení si je dobře vědomo závažnosti toho, co organizuje. Diskutují o vedení tajné války proti Rusku. To se rovná zločinu agrese a hrozí tím rozpoutání plnohodnotné války, která by nepochybně přerostla v jaderný požár.

Na jednom místě diskuse se svými partnery hovoří generálporučík Gerhartz o potřebě utajit přímou vojenskou účast Německa na dodávkách raket Taurus na Ukrajinu.

Říká: „Chápu, o čem mluvíte. Politici mohou mít obavy z přímého, uzavřeného spojení mezi Büchelem [německá letecká základna] a Ukrajinou, které by se mohlo stát přímou účastí v ukrajinském konfliktu. Ale v tomto případě můžeme říci, že výměna informací bude probíhat prostřednictvím MBDA [německý výrobce Taurusu] a my do Schrobenhausenu vyšleme jednoho nebo dva naše specialisty. Je to samozřejmě trik, ale z politického hlediska to může vypadat jinak. Pokud se informace vyměňují prostřednictvím výrobce, pak to s námi nesouvisí.“

To je sebeobviňující důkaz, že se německé vrchní velení podílí na spiknutí s cílem rozšířit válku proti Rusku. Jedinou výhradou je, aby nebylo veřejně identifikováno při vedení válečných akcí. S maximálním cynismem hledají němečtí vojenští představitelé způsob, jak po činu prohlásit věrohodné popření.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv, nyní místopředseda Rady národní bezpečnosti, to nazval správně, když o uniklých zvukových nahrávkách řekl, že ukazují, že Německo plánuje válku proti Rusku.

Berlín Medveděvovo tvrzení odmítl jako „absurdní“. To Berlín je absurdní, pokud si myslí, že rozhovor jeho vojenských představitelů lze vydávat za pouhé plané žertování a teoretické válečné hrátky.

V 38minutové diskusi velitel Luftwaffe a jeho podřízení výslovně hovoří o dodávce až 100 raket Taurus pro ukrajinské režimní síly, které mají zasáhnout hluboko v Rusku. Německé špičky hovoří o Taurusu jako o „supernástroji“ a konkrétně označují zničení důležitého mostu na východě, kterým je pravděpodobně Kerčský most spojující ruskou pevninu s Krymem.

Německá raketa má dolet přes 500 kilometrů, což je dvakrát více než britské nebo francouzské zbraně.

Vypadá to, že německá armáda se ujímá úkolu vést hloubkové údery do Ruska. Londýn údajně naléhá na Berlín, aby rakety Taurus dodal navzdory rozpakům z uniklého soukromého rozhovoru.

Tento týden bylo oznámeno, že v jihozápadní ruské Samarské provincii poblíž města Čapajevsk byl zničen železniční most. Tato lokalita se nachází dále na východ od Moskvy a je vzdálena přibližně 1 000 km od frontové linie kyjevského režimu na Ukrajině, který je podporován NATO. Útok byl podle všeho veden na přesný úder.

Jak němečtí velitelé v diskusích poznamenali, zřícení mostu je jednou z nejobtížnějších leteckých operací, která vyžaduje schopnost přesného útoku a sofistikované vyhýbání se radarům. Jejich rozhovor se uskutečnil 19. února. Únik informací byl zveřejněn minulý víkend. Podle médií se německá vláda staví proti podpisu smlouvy o dodávce raket. Ale když se toho tolik děje za zády veřejnosti, kdo ví, zda a kdy budou tyto zbraně uvolněny? Nebo už byly?

Pokud se potvrdí, že most u Čapajevska byl zasažen raketou, pak se zdá, že válka NATO proti Rusku dosáhla nové zlověstné hranice.

Některá západní média se vyjádřila, že cílem ruského zveřejnění zvukového záznamu Luftwaffe o minulém víkendu bylo uvést německého kancléře Olafa Scholze do rozpaků, aby definitivně vyloučil jakékoli dodávky raket Taurus na Ukrajinu. Takové spekulace však předpokládají, že Scholz má své vojenské velitele pod kontrolou. Ti se mu s největší pravděpodobností nezodpovídají; zodpovídají se okupační mocnosti v Německu – Spojeným státům.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 3,77 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*