Má občan právo si zvolit politika, který nechce válku?
Sdílet článek:

G. SITAŘ

Tuto otázku položil Tucker Carlson, americký novinář, kterého vyhodili z Fox News, svým posluchačům tento týden. Podle něj je důvodem posledního obvinění Donalda Trumpa fakt, že je jediným politikem, který se staví proti nekonečným válkám.

Po nedobrovolném odchodu z Fox News začal Tucker Carlson vysílat každý týden na platformě Twitter. Dosud odvysílal tři zhruba dvanáctiminutová videa. Zhlédly je desítky milionů lidí. V poslední epizodě tento týden rozebíral obvinění Donalda Trumpa z držení utajovaných dokumentů.

V úvodu prezentoval svůj názor, že osud Donalda Trumpa byl zpečetěn v okamžiku, kdy při jedné z předvolebních debat řekl, že lhali o válce v Iráku, že věděli, že tam žádné zbraně hromadného ničení nejsou, a přesto šli do války, která destabilizovala celý Střední východ.

Kritika amerických válečných dobrodružství a odhodlání v nich nepokračovat zpečetila podle Tuckera Carlsona Trumpův osud. Od toho okamžiku bylo jasné, že po něm půjde nejmocnější organizace v dějinách lidstva, americká federální vláda.

V druhé půlce svého vysílání Tucker Carlson řekl:

Zkrácení, překlad, mezititulky autor.

Je to o voličích

To není o prezidentovi. Je to o vás, voličích. Mike Pompeo (ministr zahraničí v Trumpově administrativě) opakovaně podkopával Trumpův závazek, že USA nebude intervenovat v zahraničí a že chce mír.

A mimochodem nic z toho se neděje proto, aby byla Amerika bezpečnější, stejně jako žádná z pandemických restrikcí nebyla plánována, aby vás udržela zdravé. Je to kastovní systém. To je jeho pointa.

Kolik tajných dokumentů si myslíte, že si s sebou domů vzal Dick Cheney (ministr zahraničí ve vládě George Bushe juniora), když řídil válku v Iráku? Odpověď se nikdy nedozvíme, protože není žádná šance, že by Dick Cheney byl někdy vyšetřován nebo že by FBI řekla jeho podřízeným, aby ho tajně nahrávali. Nikdy ho neobviní.

Dick Cheney je neokon, válečník. Donald Trump není.

Dick Cheney podporuje válku v Rusku, Trump ne. To je ten rozdíl. Ostatní jsou maličkosti.

Politické obvinění

Obvinění Donalda Trumpa je zjevně politické. On je největším politickým protivníkem Joe Bidena. Podle průzkumů má 60% podporu mezi republikány. Joe Biden dělá to, co se nikdy žádný prezident neodvážil udělat. Využívá bezpečnostní složky, aby dostaly jeho politického soupeře za mříže. To se právě děje.

Každý, kdo to popírá, lže. Ale je to ve skutečnosti ještě horší. Trumpovo stíhání není jen politické. Je ideologické. Nikdo s Trumpovými názory se v této zemi nemůže dostat k moci. Kritizujte naše války a jste ze hry venku. Pokračujte v kritice a pošleme vás do vězení. To je vzkaz, který posílá Washington. Nejen Demokratická strana, ale obě strany včetně tolika republikánů.

Neschválené názory

Zastávat neschválené názory o Ukrajině je pro mnoho republikánských zastupitelů nepřijatelné. Trump je pro ně únavný a trapný. Jejich spozoři ho nenávidějí. Nebudou smutnit, jestli zemře ve vězení.

A co voliči? Co se dozvědí z tohoto divadla? No, většinou se dozvědí, že nemají žádnou moc a nikoho nezajímají. Vědí, jak vypadá Amerika. Měla by vypadat super. Federální vláda utratila šest a půl bilionu dolarů. Takže aspoň byste očekávali dokonalé veřejné silnice. Ale to neuvidíte. Vypadá to jako hlavní město Hondurasu, než se tam Číňané rozhodli investovat do infrastruktury. Kam šly ty peníze?

Peníze a zase peníze

Jsou ve Washingtonu a v jeho okolí. Značná část z nich šla Zelenskému a jeho přátelům. Ne protože byste takové politice dali hlas. Nikdy byste pro to nehlasovali. Šly tam, protože Joe Biden a jeho spojenci, od kongresmanů po každého hlasatele ve všech televizích, věří, že Ukrajina, její hranice, její budoucnost a infrastruktura jsou důležitější než město, ve kterém žijete vy.

A každý u moci kromě Donalda Trumpa si myslí to samé. Ať o něm říkáte cokoli, Trump je jediný člověk, který má šanci stát se prezidentem a který neschvaluje dlouhodobou politiku nesmyslných válek. Proto se snaží dostat Trumpa předtím, než byste ho mohli zvolit.

Destrukce demokracie

A to by vás mělo znepokojovat, i když ho nechcete volit. Je to destrukce naší demokracie, což je právo voličů zvolit si jakéhokoli kandidáta, kterého chtějí, včetně kandidátů, kteří nechtějí válčit s Ruskem.

Tolik Tucker Carlson.

Varování staré 62 let

Prezident Dwight Eisenhower byl za druhé světové války vrchním velitelem spojeneckých sil v Evropě a jedním z těch, kteří naplánovali vylodění v Normandii 6. června 1944. Po válce se zapojil do politiky za Republikánskou stranu a po vítězství ve volbách v roce 1952 se stal prezidentem. Svoji pozici s přehledem obhájil o čtyři roky později. Jedním z jeho cílů bylo zabránit šíření komunismu ve světě.

Když se oficiálně loučil s funkcí prezidenta v roce 1961, pronesl projev, ve kterém varoval vojensko-průmyslovým komplexem. Během něho také řekl:

„V orgánech vlády musíme hlídat, aby vojensko-průmyslový komplex nezískal, ať už úmyslně či neúmyslně, neoprávněný vliv. Potenciál pro zhoubné prorůstání vlivu do míst, kde nemá co dělat, existuje a bude přetrvávat.”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Občan má právo si zvolit jen takového politika kterého mu vrchnost milostivě “doporučí”…

    • Omyl, takového politika volí pouze “ovčan”, který v ohradě svého pohodlí čeká na své seno. Svobodný člověk dělá vše proto aby vrchnost neměla feudálně otrokářské manýry a pokud je má, aktivně zasáhne v rámci svých možností. I kdyby měl chodit pouze demonstrovat je to lepší než nedělat nic.

  2. A to si predstavte ze existuji zeme kde si obcane nemuzou zvolit politika ktery nechce valku.Treba RF.A tak mladi lide bez odmlouvani jdou padnout do zbytecne valky za idealy pana dobyvatele.Tak to vidite ten svet svobody neni všude stejný.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*