Novinky

Britský ministr kritizoval „drzost“ ilegálních přistěhovalců, kteří si stěžovali na neuspokojivé ubytování
Sdílet článek:

Proimigrační aktivisté hrozí ministryni vnitra Suelle Bravermanové právní žalobou kvůli podmínkám v záchytném centru pro nelegální přistěhovalce v Manstonu v Kentu, kde bylo v jednu chvíli zadržováno až 4 tisíce lidí v místě určeném pro pouhých 1 600 osob.

Právníci jménem nevládní organizace Detention Action a jedné ženy zadržované v Manstonu zaslali 1. listopadu ministerstvu vnitra naléhavý dopis před podáním žaloby, v němž kritizují „nezákonné zacházení s lidmi zadržovanými v tomto zařízení“ a „hrozivě závadné podmínky“.

Chris Philp, ministr pro policejní dohled, však prohlásil, že středisko je „v souladu s právními předpisy“ a že ubytovací podmínky pro azylanty ve Spojeném království jsou „lepší než ve většině evropských zemí“.

V rozhovoru pro Times Radio Philp 4. listopadu řekl: „Pokud se lidé rozhodnou vstoupit do země nelegálně a zbytečně, je tak trochu drzost si pak začít stěžovat na podmínky, když jste do země vstoupili nelegálně a bez nutnosti.“

„Ročně vydáváme něco kolem dvou nebo tří miliard liber na péči o lidi, kteří do země vstoupili nelegálně a zbytečně,“ dodal ministr.

Soucit a respekt

Philpovy komentáře kritizovaly opoziční strany. Mluvčí liberálních demokratů pro vnitřní záležitosti Alistair Carmichael uvedl, že “ministrovy poznámky odhalují šokující a bezcitnou samolibost vůči katastrofě, která se odehrává v Manstonu“.

Zdá se, že i Downing Street se od Philpových komentářů distancuje. Na otázku, zda Philp mluví jménem vlády, oficiální mluvčí premiéra Rishi Sunaka odpověděl, že nelegální přistěhovalci „si zaslouží, aby se s nimi zacházelo se soucitem a respektem“.

„Je zřejmé, že současný přístup nefunguje a vytváří obrovský tlak – jak na vládu, tak na místní oblast – a to představuje značné problémy. Proto pokračujeme ve spolupráci jak s francouzskými kolegy, tak v širším měřítku, abychom se pokusili tento problém vyřešit,“ prohlásil mluvčí.

Downing Street uvedla, že počet lidí v Manstonu klesl na 2 600, přičemž 1 200 osob bylo odvezeno během posledních čtyř dnů.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Hádejte, koho klepnou přes prsty, tedy spíš přes ústa? Můžete hádat jednou a určitě se nespletete.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*