Glosa MM: Zkrachuje důchodový systém?
Sdílet článek:

Ekonomové se obávají, že je nejvyšší čas začít s reformou důchodového systému, jinak během několika let zkrachuje. Jtéž e potřeba více motivovat lidi, aby během důchodu pracovali – aby třeba do důchodového věku sami odcházeli později anebo aby si v důchodu ještě přivydělávali.
Což ve svých 78 letech činím – a platím z vydělaných peněz značné daně a sociální i zdravotní pojištění, kteréžto peníze pak vláda proměňuje v tanky na Ukrajině, vyhozené miliardy za špatné tendry a na platy tisíců zbytečných úředníků a příživníků. Tomu říkám motivace!

Slova premiéra Fialy k zapamatování:
Evropská komise nepřipustí, aby Němci zvýhodňovali své podniky.

V Litomyšli končí mj. prodejna skvělých výrobků z okolních statků. Zálohy na elektřinu se jí zvedly ze 700 Kč na 10.000 Kč měsíčně, na což nevydělají.
Nemohla by jim vláda přispět z daní, které u nás platí ty statisíce Ukrajinců?

Kilogram cukru v obchodech v říjnu zdražil až o pět korun. Energetické náklady se nám meziročně zvýšily pětinásobně, platíme miliardy korun navíc, říká Martin Kolář, ředitel největšího cukrovaru Tereos TTD.
Ovšem také:
Cukrovary patří k jedněm z mála potravinářských podniků, které musejí platit za emisní povolenky, což v případě největších hráčů na trhu znamená stovky milionů korun ročně.

Americký prezident Joe Biden uvedl, že je znepokojen nákupem Twitteru americkým miliardářem Elonem Muskem.
„A teď to, čeho se všichni obáváme: Elon Musk jde a koupí nástroj, který vysílá …chrlí lži po celém světě,” citovala jej agentura Reuters.
Chápu jej, dodávám. Lež je přece vše, co se nehodí don krámu americké administrativě.
Farská kuchařkaVánoce jsou tady cobydup! Neváhejte proto s dárky!

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

2 Comments

  1. Důchoďák zkrachuje a my zkrachujeme jako ekonomika taky…no pod vedením signalisty Péti to ani jinak dopadnout nemůže…

    Signalista Péťa dokonce v noci začal samým nadšením v noci fosforeskovat. Bliká už jak semafór….ha ha ha..

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*