Ani Orwell, ani Huxley
Sdílet článek:

BENJAMIN KURAS

Ani Orwella, ani Huxleyho v jejich nejkrutějších fantasmagoriích nenapadla dystopie, jíž my si dnes pocvičíme své schopnosti fantazírování. Dystopie, připomeňme si, je opak utopie. Je-li utopie představou rajské pohody, je dystopie představou pekelné hrůzy. Budeme si ji fantazírovat z útržků skutečných událostí a vytvoříme si z nich koláž, jak to dělávali surrealisté. „Setkání deštníku a šicího stroje na operačním stole,“ zněla definice surrealismu. V tomto případě třeba setkání paraglidového padáku a kindžálu na hrdle mladé ženy – abychom pro příklad nemuseli chodit daleko.

Tak do toho.

Zabrouzdejte si internetem a postahujte si co nejvíc těch záběrů masakru, který provedli stateční a velkou částí světa oslavovaní hrdinové-mučedníci s nálepkou Hamás 7. října 2023. Nezapomeňte na ty, které nasnímali sami hrdinové, a rozeslali triumfálně a s pýchou do internetu.

Probrouzdejte si o několik let starší záznamy podobných hrdinských činů božích bojovníků říkajících si arabsky „DAEŠ“, nám spíš známých pod značkou ISIS zkracující plné jméno „Islámský stát v Iráku a Sýrii“. Zaostřete obzvlášť na do té doby prakticky neznámé etnikum zvané Jezídové – a hlavně jejich ženy.

Obohacujte si tuto sbírku islámského hrdinství zprávami o návštěvách nigerijských jonáků zvaných Boko Haram a Fulani v křesťanských vesnicích, jimž server Genocide Watch říká „jedna z nejvražednějších genocid na světě“. A upravte si zastaralé počty na aktuálnější: Podle Genocide Watch bylo od roku 2009 zavražděno 350 tisíc, z toho 300 tisíc dětí. Z domovů vyhnáno 2,9 milionu. Uneseny tisíce dívek k nucené konverzi na islám nebo jako sexuální otrokyně.

Přidejte útěk 120 tisíc Arménů před ázerbajdžánskými útoky z krajiny, která byla dva tisíce let jejich historickou vlastí, jehož náboženské aspekty většinou ignorovala i ta média, která se obtěžovala si jej všimnout.

Googlujte si dál dokumentované případy vražd, znásilnění a ničení majetku ve Francii, Německu, Švédsku, provázené oslavným veršem o velkém Alláhovi. Zkuste spočítat ty davy masakry oslavujících demonstrantů v Londýně, Paříži, Berlíně. Poslechněte si vysvětlení londýnských policistů, proč proti porušovatelům zákona zakazujícího podporu terorismu nezakročili: „Měli přesilu“.

Sečtěte si škody napáchané na jaře 2023 ve Francii vzbouřenci neozbrojenými a představte si je jednoho dne ozbrojené. Sledujte záběry člunů připlouvajících přes Středozemní moře přivážející 350 tisíc jen v roce 2023, z nichž 92 procenta tvoří muži ve vojenském věku.

Přečtěte si v deníku Le Figaro varování bývalého šéfa francouzské rozvědky DGSE Pierre Brochanda, že „následkem masové imigrace hrozí občanská válka Francii a hluboké konflikty všem multikulturním zemím“. Nebo odhad bývalého šéfa německé rozvědky, že v Německu je víc džihádistů než má bundeswehr vojáků. A každý týden jich, podle policejního velitele Andrease Rosskopfa, stále přibývá průměrným tempem 1500 týdně.

K tomu všemu si všimněte, jak daleko je od nás Německo, a přidejte obraz české armády třicet let po zrušení vojenské služby schopné (jak se dnes rádo říká) „ubránit jedno okresní město jeden den“. Pak si vedle toho přilepte pár obrázků drahých stíhaček, které zůstanou zaparkované v hangárech, protože válčit se nebude ve vzduchu, ale v ulicích měst. A za jejichž cenu se mohl vycvičit a vyzbrojit, ale nevycvičil a nevyzbrojil, milion bojeschopných obránců.

A nakonec si k tomu přidejte mapu světa a hledejte, zda ještě bude kam emigrovat.

Jestli z toho na vás leze depka, a čekali jste, že se to dá obrátit ve vtip, máte k dispozici jen tento:

Potkají se v Americe Moskovic a Finkestein původem z téhož židovského štetlu na Ukrajině.
„Tys měl kliku, žes stačil zavčas emigrovat,“ povídá nově přijedší Moskovic americkému usedlíkovi Finkelsteinovi.
„Povídej.“
„Vtrhli k nám kozáci s jakýmsi carským dekretem a sebrali nám krávu, kozu, i slepice.“
„To je hrozný,“ kývá hlavou Finkelstein. „Ale mohlo to být horší.“
„Znásilnili mně ženu a obě dcery.“
„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“
„Pak jim podřezali krk a hodili je do chlíva.“
„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“
„Ten chlív pak zapálili a nechali je tam uhořet.“
„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“
„Mě zmlátili do krve a bezvědomí a hodili na hnůj, mysleli, že jsem mrtvý.“
„To je hrozný. Ale mohlo to být horší.“
„Prosím tě, jak to ještě mohlo být horší?“ diví se Moskovic.
„No,“ povídá Finkelstein, „mohlo se to stát mně.“

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Autor má samozřejmě pravdu-ale:ať spočítá,kolik koalice západních demokratických zemí-tudíž prakticky celá euroatlantická civilizace včetně našeho bordelstánu třeba od 11.září 2001 rozvrátila muslimských zemí pod různými falešnými záminkami a kolik tam u nich povraždila lidí???Ty oběti jdou do několika milionů a to nepočítám oběti kolonialismu,který skončil v 70 letech 20 století.Multikulti je výmysl západních debilů a do svých zemí si musulmany do roku 2015 tahali zcela dobrovolně ze svých bývalých panství-a i potom se oháněli nějakou humanitou.Autor zmiňoval izrael-ten teror a vraždění civilistů začali židáci ještě dávno před tím,než ten jejich slavnej izrael roku 48 vůbec vznikl,ostatně terorem a vražděním je židovské etnikum přímo proslulé..Židáci si hrají na oběti a neustále argumentují holocaustem a údajnými 6 miliony-kolik milionů lidí povraždili oni??Kolik desítek milionů Rusů,ale i jiných národů povraždili židáci třeba v Sovětském Svazu během a po VŘSR pár let před holocaustem???ISIS si vypěstoval západ a izrael proti Iráku a Sýrii.A o tom,jak to je v té Africe s boko haram a jinýma takovýma řezníkama se najednou člověk dozvěděl zcela jiná infa v souvislosti s francouzkým debaklem v Nigeru a jiných afrických zemích..Já se nechci zastávat muslimů,v Evropě nemají co dělat,ale myslím si,že třeba v Palestině jsou naprosto v právu a taky si myslím,že demokracie-zvláště ta západní je stejně hnusná,odporná a zločinná jako nacizmus,fašizmus(v kterým se židáci co se týče vraždění oponentů taky pěkně vyznamenali)nebo komunizmus

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*