Hrůza na Letné
Sdílet článek:

Nejdříve jsem si myslel, že jde o nějakou nevkusnou koláž jakéhosi slaboduchého rádoby šprýmaře. Až zpráva ČTK „Na vnitru visí vlajky ČR a Ukrajiny s podobiznou Putina ve vaku na mrtvoly“ mě vrátila do reality svátečního, ale zároveň smutného dne.

Svátečního proto, že dne 28. října slavíme den vzniku samostatného státu, smutného proto, že náš současný stát – Česká republika – už není zdaleka tak samostatný, svobodný a demokratický, jak si to naši předci v roce 1918, ale i mnozí z nás po listopadu 1989 představovali.

Ale to, co se objevilo v tento sváteční den roku 2022 na fasádě letenské budovy Ministerstva vnitra České republiky, mohlo být pro mnohé občany doslova šokem.

Podobizna ruského prezidenta Putina ve vaku na mrtvoly mezi vlajkami České republiky a Ukrajiny. Jak to jen nazvat? Nevkus, hnus, hrůza, zvrhlost? Slov se mi nedostává.

Ale pouze tímto konstatováním by instalace tohoto „politického škváru“ odbyta být neměla. Máme přece orgány činné v trestním řízení a jejich povinností je prověřit, zda tímto nedošlo k porušení zákona.

Nejsem právník. Přesto si dovolím malou nápovědu pro ty orgány činné v trestním řízení, které se nebojí udělat krok proti stávajícímu režimu. Mohl by to být § 364 trestního zákoníku – podněcování k trestnému činu.

ZDENĚK LANZ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. A co bysme chtěli od hlupáka ministra Rakušana? Ten chudák se jinak zviditelnit neumí…

  2. V ČR se nedostává státníků. Tuto nechutnost by si nedovolil za 2.sv.války asi nikdo. Nebo si někdo představí E.Beneše jak nechá vyvěsit takto zpodobněného Hitlera na budovu zastupitelství v Londýně? Je to totální úpadek.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*