Glosa MM: Prezident Zeman se tradičně „mýlí v politice“
Sdílet článek:
Prezident Zeman se tradičně „mýlí v politice“, což opětovně předvedl v rozhovoru pro Parlamentní listy:
„Vláda je vedena pravicovou stranou a je nesena pravicovou ideologií.“
Pche!

Prezidentka Evropské komise Ursula von der Leyenová přidala k oznámení o evropském pětiletém plánu investovat 300 miliard euro do infrastruktury v rozvojových zemích poznámku, že jde o „alternativu k čínským fondům“, což vzbudilo nepokrytou nelibost v mnoha těchto zemích a řadu otázek:
Proč von der Leyenová řekla, že jde o alternativu a ne další zdroje vedle těch čínských? Znamená to, že se mají rozvojové země rozhodnout mezi Čínou a Západem? Proč musí mít mezinárodní pomoc podobu „buď anebo“?

.

Podle výzkumné laboratoře AidData na College of William & Mary ve Virginii Čína během 18 let poskytla nebo půjčila peníze na 13 427 infrastrukturních projektů v hodnotě 843 miliard dolarů ve 165 zemích.
Ačkoli si tohoto fenoménu byly G7 i EU vědomy už dříve, doposud pro jeho zvrácení udělaly jen minimum. To by se však mělo změnit se vznikem projektu „Partnerství pro globální infrastrukturu a investice“.
Tolik zpráva. Dodávám: Zvrácení?

Ted Galen Carpenter z CATO institutu ve Veterans Today:
Vedoucí činitelé USA přecenili rozsah americké schopnosti přinutit státy, které se nenacházejí na geopolitické oběžné dráze Washingtonu, k účasti na represivní politice vůči Rusku. Měla by to být zkušenost vedoucí k vystřízlivění, ale administrativa a členové amerického zahraničněpolitického uskupení, nejeví žádné známky toho, že by si z toho vzali něco užitečného. Místo toho pokračuje v neztenčené míře americká arogance a přebujelý pocit moci Washingtonu.

Slovenský křesťanský filosof Vlado Gregor:
U nás je to tak, že nikdy za socialismu jsme Rusům nelezli tak do zadku jako tato vláda Američanům.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. “U nás je to tak, že nikdy za socialismu jsme Rusům nelezli tak do zadku jako tato vláda Američanům.” – Tak tomu říkám zlatá slova!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*