Ladikovy glosy (29.05.2024)
Sdílet článek:

LADISLAV VĚTVIČKA

29. květen v dějinách:

  • V roce 1917 se narodil John F. Kennedy, americký prezident, který prohlásil. „Národ, který si již není vědom občanské odvahy svých předků, kteří se v minulosti osvědčili, nedisponuje žádným vlastním sebevědomím. Prostě zapomněl sám sebe.“

  • V roce 1453 dobyli Turci v čele se sultánem Mehmedem II. Konstantinopol – Byzantská říše zanikla. (Toto datum je některými historiky považováno za konec středověku.)

Netgazeti.ge: 84 poslanců gruzínského parlamentu hlasovalo pro přehlasování prezidentova veta a definitivně schválilo přijetí „ruského zákona“ omezujícího činnost médií a občanských organizací. Po zveřejnění zákona musí ministerstvo spravedlnosti a Agentura národního veřejného rejstříku do 60 dnů vytvořit rejstřík „organizací uskutečňujících zájmy cizí moci“. Po spuštění registru je registrace v něm povinná pro všechny nevládní a mediální organizace, jejichž příjmy jsou více než 20 % ze zahraničí. Zástupce amerického ministerstva zahraničí prohlásil: Spojené státy každoročně poskytují Gruzii pomoc ve výši 390 milionů dolarů v různých oblastech. To vše by mělo být přehodnoceno, pokud gruzínská vláda nyní pohlíží na Ameriku a další západní partnery jako na protivníky.

A sakra, ta Nulandová taky kdysi mluvila o penězích pro Ukrajinu. Jak to říkal starý Henry? „Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.“

Prezidentka Gruzie vyzvala k vypsání referenda, které by určilo: „Chceme evropskou budoucnost, nebo chceme ruské otroctví?

Média zveřejnila seznam poslanců, kteří přehlasovali veto proti zákonu o “O transparentnosti zahraničního vlivu”.

 

Andrej Babiš v Deníku TO: V byznysu můžete někoho podvést dvakrát: poprvé a naposledy. Politika ale funguje na světě lží, těžko jsem se s tím smiřoval. Petr Fiala je nejprolhanější politik od revoluce…

 

Gaza: Plán amerického prezidenta Joea Bidena nakrmit Gazu pomocí plovoucích přístavů dostal ránu takříkajíc ze života. Hlavní problém není dostat jídlo na břeh, ale zabránit, aby ho lidé hned neukradli. Realita je neúprosná. Sedmdesát procent pomoci vyloděné v Gaze bylo hned vyrabováno a nedojelo na místo určení. Výsledek: pomoc po moři byla pozastavena.

 

Jana Zwyrtek Hamplová: Migrační pakt měla Česká republika jednoznačně odmítnout. Je to takový zásah do národní svébytnosti, že větší si lze stěží představit. Přijmout proti své vůli vysoce problémové cizince nebo „za trest“ platit, tedy jednat v obou variantách proti zájmům vlastních občanů, je bruselská diktatura. Na naše území ani na peníze našeho rozpočtu nemá nikdo právo. Pokud jsme tedy ještě samostatný stát, jak se píše v Ústavě ČR.

 

Vidlák: Francouzi začali na plnou hubu říkat, jak přemístí svoje africké migranty do České republiky, protože konečně donutili východní země k solidaritě. To víte, Rakušan jim to podepsal, neobsahuje to žádné kvóty, ale jak řekl Vondra, obsahuje to mechanismus, jak se z kvót vykoupit.

 
 
 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*