Glosa MM: Vyslechli jsme si pohádky, jak Česko naplno využívá výhod, že je předsednickou zemí EU a nastoluje agendu
Sdílet článek:

V Brně proběhl tradiční Sněm průmyslu a dopravy, na kterém vystoupil též premiér Fiala. Jeden z účastníků poté řekl Parlamentním listům:
„Vyslechli jsme si pohádky, jak Česko naplno využívá výhod, že je předsednickou zemí EU a nastoluje agendu. Prdlajs, jen tady pohádkařil, jinak to nejde pojmenovat. Místo nastolování hovadin by měli začít okamžitě schvalovat velkorysé a funkční kroky, které ihned začnou platit. Včera bylo pozdě! Hlava mi nebere, co tady vykládal. Chválil se, plácal po ramenou, jak vláda dře, jak všechno zvládají a mají pod kontrolou. Kulový mají pod kontrolou! Podívejte se, když jsem Fialu sledoval, jeho výrazy a tón v hlase, opravdu z něj bylo na dálku vidět, jak mu tahle role nesedí, že by si raději někde v univerzitní knihovně četl knížku. Dovedu to pochopit, jistě, ale nechápu, proč kurva chtěl dělat premiéra. To si myslel, že to bude lážo plážo jako řídit brněnskou univerzitu? To jsme to dopracovali. Kdyby měl aspoň schopné ministry, ale Síkela nám taky nic nedá, ten tomu nerozumí a jen vyčkává, že s něčím přijde Brusel. Jako by nestačilo, že se na nás jako tsunami řítí největší krize moderních dějin, my musíme mít ještě další pohromu v podobě bezradné vlády, která je podělaná činit vážná rozhodnutí.“

„Díky jednotě Ukrajiny, Spojených států amerických a všech našich partnerů ve svobodném světě má dnes svoboda nejvyšší sílu za poslední desetiletí a vykazuje konkrétní vítězství v konfrontaci s tyranií,“ prohlásil ukrajinský prezident Zelenskyj.
Doufám, že i vy se cítíte být nejsvobodnější za poslední desetiletí.

Slova k zapamatování:
Bývalý velitel amerických ozbrojených sil v Evropě, generál Ben Hodges na výročním Varšavském bezpečnostním fóru:
“Jsem přesvědčen, že do konce roku Ukrajinci zatlačí Rusy zpět na hranice z 23. února a do konce příštího léta se zmocní Krymu.”

Jak typické!
Z rozhovoru šestnáctileté středoškolačky Cookové organizující školní stávky za klima v novozélandském Wellingtonu s moderátorkou Heather du Plessis-Allanovou na stanici Newstalk ZB, kdy rozhovor došel až do bodu, kdy Cooková navrhla, aby se lidem zakázalo cestovat, kam se jim zachce.

„Takže budeme muset mít něco jako výjezdní doložky, abychom mohli létat?“
„Ano, to je jedna z věcí, kterou bychom měli zavést“.
„A mohla bych třeba letět na Fidži?“ „V současné klimatické krizi si nemyslím, že je to nezbytné“. „A ty jsi naposledy letěla letadlem kdy?“.
„Hmmm, nejsem si jistá… asi tak před pár měsíci, abych byla upřímná“. „A kam jsi letěla?“
„Na Fidži.“
„Izzy, to ti snad nezáleží na klimatu? To myslíš vážně, Izzy? Ty jsi fakt byla na Fidži?“.
„Je to docela ironické. To sice jo, ale popravdě jsem tam vůbec nechtěla. Neměla jsem šanci se z toho vyvléknout, to moji rodiče chtěli letět na Fidži.“ „Stydíš se alespoň za to, co tví rodiče udělali planetě, když tě k tomu donutili?“
„Samozřejmě, že se nestydím.“ „Izzy, promiň, ale ty jsi fakt šampionka. Myslím, že máš před sebou skvělou budoucnost.“
Matka klimaaktivistky Rose Cooková se poté vytasila s tvrzením, že rozhovor s její dcerou byl šikanou a moderátorka tím rozhovorem odvrátila pozornost od klimatické krize.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. Zelené šílenství je hrozné, ale v současné době nás myslím více pálí protiruské šílenství české vlády. Stále je třeba se zcela racioálně a bez ideologických předsudků ptát, zda je nutné sebezničujícím způsobem se angažovat ve válce mezi Ruskem a Ukrajinou o budoucnost ruské národnostní menšiny a ve válce mezi Ruskem a USA o velmocenské hranice v Evropě.

  2. Tak Vám nic nebrání si jít vyzkoušet autokratický režim,kdy místo Vás v životě rozhoduje diktátor jak máte žít.Je vidět,socialistická zoo vám vyhovovala,a ve volné přírodě jste zmatení.Co se týče USA,tak ty velmocenské ambice má velmi jednoduché.Chce k nim Ukrajina,Finsko,Švédsko aniž by hnuli prstem.Naopak diktátor pro pár okresu vyslal na smrt desetitisíce vojáků.

    • Tím diktátorem myslíte dozajista mistra hraní na piáno bimbasem…. no zkuste si to taky, třeba to někam dotáhnete. Ale jinak melete exkrementy, že by se ani Iděs nemusel stydět. To co se tady děje a lidi to nevidí je dle Vás co? Asi nová nemoc zelená & žluto modrá slepota?

    • Nemusíme jít z extrému do extrému. Jsou i režimy bez diktátora, ale asi jste v područí na ně už zapomněl 🙂

  3. Chápu Vaše obavy,co se svojím životem dál v situaci covidu,války,nejistoty.Jste zřejmě vystrašen z toho,že Vám život bere jistoty,které jste si myslel jsou navždy.Zivot v soc.zoo byl pohodlný pro tyto jistoty.Ve volně přírodě Vás mrazí úspěch druhých.Klidne můžete zkusit život v Číně,nebo RF…nebo kdekoliv na světě.Maji stejně problémy jako Vy.Tim diktátorem myslím ústřední výbor komunistického režimu,kterému se RF blíží.Temi exkrementy myslíte,to že Vám nepomůžou zlepšit Vás život?To musíte sám pane za sebe,ikdyz Vás obchází hrůza,a možná i závist z toho,že druhý si umí poradit líp než Vy.A tak hledáte viníka všude kolem sebe.Mate strach být bez práce,bez věci na ktete jste byl zvyklý,a zřejmě máte hrůzu,jak to snížení všeho bude ohodnocovat okolí,vaše žena,atd.Zkuste se uskromnit,nehonit prachy a ego,nezajimejte se tolik o politiku,a bude Vám líp,a nemusíte mi tak pak nadávat,budete klidnější.Tak ať se daří.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*