Glosa MM: Budeme očkovat
Sdílet článek:
Na podzim bude v Česku potřeba proti covidu-19 přeočkovat asi 2,5 milionu lidí, seniorů a chronicky nemocných, které nákaza může ohrozit na životě. Odborníci se obávají souběhu další vlny koronaviru s chřipkou. Informace dnes zazněly v diskusi Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) k očkování.
“Téměř všichni naočkovaní budou na podzim tak daleko od své poslední dávky, ať byla druhá nebo třetí, že jim v podstatě ochrana s velkou pravděpodobností skončí,” uvedl ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek.
A máme tady další poplašnou zprávu, samozřejmě nepodporovanou farmaceutickými firmami.

V Bruselu se ve čtvrtek večer psala historie – Ukrajina se stala kandidátskou zemí Evropské unie.
Je to krok, který by si ještě začátkem letošního roku málokdo uměl představit. Jeho hodnota je hlavně symbolická, protože zase o kousek povoluje sevření nepřátelským ruským vlivem. A nepochybně je to posun vykoupený krví statečných obránců a obránkyň válkou zmítané země.
Tolik začátek článku na seznam.cz.
Dovoluji si komentovat starým českým naučením: slibem nezarmoutíš…

.

Čtenář glos J. P. mi napsal:
Já jsem prostý důchodce. Na jednu stranu čtu od lidí představujících se, či představovaných, jako energetičtí experti, že jednak – válka na Ukrajině není příčinou zdražování plynu, druhak – že Gazprom, potažmo Rusko, přesně plní smlouvy na dodávky ropy, plynu i uhlí, třeťak – že kupci v EU neobjednávali 100% potřebného množství, ale cca 70% a spekulovali na pokles cen, čtvrťak – že ruský plyn je finančně nejvýhodnější a proto že značná část EU států, včetně ČR, to za posledních 50 let využila k masívní plynofikaci, pěťak – že vláda ČR již někdy v r. 2012 zprivatizovala Transgas německé firmě a čeští dodavatelé pak začali plyn nakupovat přes prostředníky (spekulanty?) na burze v Belgii, šesťak – že obdobně rozhodla, že levně v ČR vyráběná elektřina se bude obchodovat přes lipskou burzu a zpětně ji budou nakupovat, a draho, čeští dodavatelé.
A nyní čtu od premiéra, že za všechny naše problémy může Rusko a Putin!

Čtenář glos P. H. mi napsal ke včerejší glose:
“Ruský prezident Vladimir Putin má strach, že „jiskra demokracie“ přeskočí do jeho země, řekl v pondělí německý kancléř Olaf Scholz.”

Na toto vyjádření reagovala tisková mluvčí ruské vlády Zacharovová, že “z Německa do Ruska přeskočila jiskra již několikrát, a nikdy to pro ruský národ nepřineslo nic dobrého.”
Evidentně měla na mysli rok 1917 („Z Jiskry vzejde plamen“ – V. I. Lenin), kdy tato jiskra zažehla bolševickou revoluci, a pak 22. 6. 1941, kdy přeskočila “jiskra” někdy kolem 04:00 ráno (shodou okolností přesně 81 let před Scholzovým vyjádřením) a zažehla další kolo 2. světové války.
Ani já si nejsem jist, že stojím o “třetí jiskru”. Mohla by být poslední.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

  1. Už jen příslib vstupu ekonomicky i politicky (a to už před válkou) rozvrácené země do EU postavení tohoto společenství značně devalvuje.

1 Trackback / Pingback

  1. Glosa MM: Budeme očkovat » Oral.sk - Porno Politika

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*