Co proniklo do uší
Sdílet článek:

Rusy dosazený gubernátor Chersonu požádal “Velkou zemi”, aby zajistila evakuaci místního obyvatelstva “za sportem a zábavou”.

Stále přetrvávají problémy s kácením stromů v chráněném území. Lesní podnik řeší, jak to vyřešit.

V letošním létě jsme si užívali sucha plnými doušky.

Místní správa se “klaněla” k novému řešení. (Kloněla)

České pohraničí ve středověku osidlovali němečtí “kolonizátoři”. (Kolonisté)

Na odlehlém pobřeží ztroskotal před několika sty lety pětistěžník s nákladem čaje. Posádka se zachránila. Dnešní obyvatelé jsou potomky dávných “ztroskotanců”. (Nakonec také možno, ale my, kteří jsme v dávné minulosti v médiích slyšeli výpady proti “ztroskotancům a zaprodancům” preferujeme výstižnější “trosečníků”.)

A co jsem v poslední době přečetl?

Dopis od České spořitelny, kterým jsem byl osloven jakožto majitel cenných papírů, které pro Mě eviduje na Mém majetkovém účtu. Tučně je v něm vyvedeno: “Více informací naleznete na webových stránkách” a jejich adresa. A to bylo vše. Jo, ještě k tomu bylo vysvětlení, proč tak stroze: “Toto sdělení dostáváte z důvodu povinnosti České spořitelny, a.s., jako osoby vedoucí majetkové účty předávat výše uvedené informace” (tu jedinou tučně vytištěnou) “Vám jako majiteli majetkového účtu, v souladu se Zákonem č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu.” Jako by tu informaci (výšku dividend, která je známa už půl roku) nemohli uvést rovnou v tom dopise. Dopis byl poslán v obálce s výrazným logem “Šetřete s námi lesy i peníze”.

Koupil jsem si v sámošce pytlík kešu ořechů. Je na něm výstraha: “Obsahuje ořechy.” To samo o sobě je směšné. A navíc – oříšky kešu nejsou ořechy

Koupil jsem si v drogerii nová ekologická šťourátka do uší. Vlastně francouzské bavlněné vatové tyčinky, na jejichž obalu je v pěti jazycích tučně vytištěno varování: “Nezavádějte do zvukovodu nebo do nosu!” Tak kam jinam si je mám strkat???

Vím, co mi odpovíte: “Strč si je třeba do prdele!”

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 3,40 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*