Hráči s ohněm
Sdílet článek:

FRANTIŠEK KAŠPÁREK

Uprostřed sněhové bouře muž padne vysílením. Blíží se vlci. Muž je vyčerpaný, zmrzlý a pronásledovaný vlky, kteří ho obklíčí. Pak se stane něco nečekaného…

 

Vlci si lehnou kolem muže ze všech stran, aby ho zahřáli a on neumrzl ve sněhu. Ne, není to realita, jen fikce, reklama Shangri-La Hotels and Resorts s názvem „Je to v naší povaze.“

Poselství je však jednoznačné: Každý si může dovolit akt laskavosti, soucitu a pomoci.

Důležité v dnešní době. Vše, co jsme viděli během uplynulých dní, předčilo očekávání. Mainstreamová zášť a neobjektivita k jednomu prezidentskému kandidátovi, přání smrti jeho ženě paní Monice, nenávist tzv. lepších lidí, dle označení pana Fialy typu A, kteří by nejraději zadupali do země každého, kdo má jiný názor. Jejich skřeky na ulicích, organizované pískání na píšťaly, když se objevil Babiš, ostře kontrastovaly s druhou stranou, která neměla tak hysterickou potřebu vymezovat se na ulicích proti Pavlovi. Opět se potvrdila stará moudrost že “všechno je jinak”. V tomto případě naopak.

Otevřít si FB profil starosty z Řeporyjí, je jako otevřít víko přetékajícího kanálu. Zlostné brblání, nadávky, nervové záchvaty a divák není daleko od toho, aby si ještě představil obláčky kouře stoupající z jeho uší. Po prvním kolem prezidentských voleb byl starosta velmi rozezlen. Na FB napsal:

„Nenadávat dva týdny naivnímu venkovu, prosím; co bych pro stát neudělal, ale mele se to ve mě a hned po zvolení generála si to s tupým a bezohledným (já vím, chudým, neotravujte s tím, jsou to naivní kreténi) venkovem vyřídím. A normálové odtama mlčí, málo s plebsem mluvíte!“

Odpor k venkovu projevilo i několik dalších bojovníků proti nenávisti. Jan Tuna tweetoval, že Praha a pravda musí zvítězit nad VSÍ na nenávistí. Jinému lepšímu člověku byly i tyto projevy lásky a pravdy málo a chtěl by vesnice rovnou vypálit.

Ať už v sobotu zvítězí kterýkoliv kandidát, „lepší lidi“ – počínaje hlavním proudem a zmíněnými jednotlivci konče – v každém případě prohráli už teď.

Profesor Drulák v pořadu ABJ – Reakce na 1.prezidentský duel – označil tyto projevy údajných nositelů evropských hodnot za hru s ohněm.
Hráči s ohněm neustále mluví o demokracii, ale jsou možná ochotni vyvolat i občanskou válku, když nebude po jejich.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,59 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*