Není rána pěstí jako rána pěstí
Sdílet článek:

Státem organizované násilí je v pohodě

Mně osobně přijde jako nebezpečnější pro svobodu a společnost obecně, když vláda organizuje teror proti svým vlastním občanů a to naprosto bezdůvodně. Samozřejmě tím neříkám, že je v pořádku i ten první případ, ale ten mi zdaleka nepřijde nebezpečný tak, jako organizované násilí prováděné opicemi v uniformách. V demokratické společnosti se násilí používá proti zjevným zločincům a pro totalitní režimy je naopak typické masivní zneužívání policejních sil proti vlastním obyvatelům. Poznámka pro masochistické obdivovatele policejního násilí, člověk podezřelý ze spáchání přestupku není tímto zjevným zločincem. Pravomoc policie u přestupku končí tím, že to celé zdokumentuje a předá do správního řízení. Jinak je to naprosto stejné, jako by vás fízl zmlátil za překročení rychlosti, ještě vám sebral auto, protože jste neuposlechl jeho úředního pokynu vyskočit 5 metrů do výšky.

Nebo když vám špinavá a ošklivá paní, co šéfuje hygieně, navrhne naprosto likvidační opatření v honbě za snížení jakési mýtické infekce, tak je to v pořádku. Když však jí přijdete vynadat, tak se systém může zbláznit nad nepochopitelnou agresivitou odpíračů. Soudružka měla prý strach. Kdežto lidé, co je připravuje o živobytí, svobodu, jejich občanská práva a neustále je v televizi straší, že již brzy všichni zemřou hroznou smrtí, ti se mají jen usmívat a prodiskutovat to nad sušenkami a čajem? Osobně mám daleko větší strach z podřízených této soudružky, co neustále překračují svoje pravomoci a vyhrožují vysokými pokutami. Tenhle způsob odporu je velice účinný, už jen podle reakce správně myslící většiny v diskusi. Sejete vítr, soudruzi, a ztrácíte kontrolu nad řízením státu.

Všechno je v pořádku, zapomeňte

Když se podíváte na události na Slovensku v Prievidzi, kdo má větší oprávnění mít strach? Ale ať nechodíme pro kapku hoře k sousedům, když ho doma máme moře. Kdopak si ještě dneska vzpomene na úchyla z Uherského Hradiště? Na zmrda z městské policie, který napadl otce před jeho tříletým synem naprosto bezdůvodně, když se samonasíracím způsobem dostal do správné ráže. Tříleté dítě pak nechal bez dozoru na rušné ulici. Chci ujistit čtenáře, že nemusí mít obavy. Fízlovi se daří dobře a nic se mu za to nestalo. Starosta města, který ho ponechal ve službě, byl nyní zvolen poslancem, aby mohl schvalovat zákony, podle kterých se tohle děje. Všechno je naprosto v pořádku. Co vzpomínka, když agresivní sadisté v uniformě v Ostravě zbili ženu před jejím dítětem za to, že pila pivo? Znovu chci čtenáře ujistit, že mohou být bez obav, vše bylo podle zákona a příslušníkům bezpečnostních složek se nic nestalo. Kdo si dneska vzpomene na gorily v uniformě napadající lidi bez roušky v Českých Budějovicích? I tady chci ujistit čtenáře, že se těmto zmetkům naprosto nic nestalo a chrání nás i nadále. Z toho strach nemáme mít? Vždycky je mi s podivem, že se to zdůvodňuje nutností chránit ostatní lidi před nákazou. Napadá mě taková myšlenka, když tito hrdinové nastavují svou kůži, to se nebojí nákazy? Kolik jich po zákroku onemocnělo? Bude nějaký srdceryvný výjev s ventilátorovou scénou?

Sám sobě drábem, to mnohé přehluší

Když na jedné straně akceptujete to, že vás smí naprosto bezdůvodně napadnout agresivní trotl, protože je navlečený ve stejnokroji, pak se nedivte, že stejný pocit dostane i druhá strana, protože ji nebaví být pasivním otloukánkem. Zejména když je vystavována neustálému tlaku, útlaku a ústrkům, protože si lidé nechtějí nechat píchnout nevyzkoušené svinstvo na banální virózu. Například si pamatuju, že v Brně vypukla epidemie žloutenky. Jak se to řešilo? Výzvou k mytí rukou a dezinfekcí na zábradlí v podchodu u Hlavního nádraží. To bylo vše? Jo, to bylo vše, žádné testy na žloutenku, gumové rukavice, roušky, povinné očkování na žloutenku, nic. Je to znak nemocné společnosti, kdy se sami sobě stáváme fízlem. Máš dobře utěsněný respirátor, soudruhu? Jaký je tvůj názor na očkování? Chceš u nás nakupovat? Ano, pak musíš souhlasit s našimi hodnotami a souznít s našimi názory. Jinak tě vykopneme ven a nemáš právo nic koupit. Nemůžeš být takový jiný, musíš jít s námi v jedné řadě.

V řeči tajných služeb se tomuhle říká podvracení a rozeštvávání. Stát, který řeší konflikt dvou velkých skupin uvnitř sebe, je naprosto bezbranný vůči vnějším nebezpečím a vysoce náchylný k řízení z vnějšku. Pokud společnost jako nebezpečí hodné likvidace veškerých svobod vnímá banální nachlazení, pak je na problém zaděláno. Jako doklad, že naše společnost je opravdu nemocná lhostejností ke svobodě, může sloužit nátlak na ukončení spolupráce s Danielem Landou. Co na tom, že je to úspěšný a talentovaný hudebník? Nemá ty správné názory, nechce se očkovat a naše kultura přece nemůže tohle snášet. Zakázat mu koncertovat, to by bylo jasně nedemokratické a znakem totalitních praktik minulého režimu, a tak mu zcela demokraticky znemožníme pracovat, což je něco úplně jiného. Pořád si kladu otázku, jak je možné, že si lid sám na sebe dobrovolně uvalí takovou tyranii? Není to s tou lidovládou nakonec trochu jinak?

Epidemie neočkovaných, dobráci neumírají

Dovolím si jen v této souvislosti připomenout, že propaganda očkování má dneska jako nosné téma, že očkovaní umírají jen zřídka. A jako vítězné fanfáry zní slogan, že se jedná o epidemii neočkovaných, protože v nemocnicích na JIP je to půl na půl. Obětaví soudruzi hned vysvětlují, že očkovaných je čtyřikrát více než neočkovaných, takže je potom jasné, že očkování funguje. Promiňte, soudruzi, ale jsem jen obyčejný vohnout a tak vysoké vědě moc nerozumím. Kdyby šlo o včely, mazání sádla na chleba s bůčkem, to bych věděl, ale tady? Přesto však bych se zkusil nad tím zamyslet. Je známý fakt, že se očkovaní netestují. Takže když očkovaný zemře v nemocnici, bude vykázán jako zemřelý na covid nebo na infarkt, co si uhnal očkováním? Když bude neočkovaný v nemocnici, okamžitě mu udělají test a zapíšou ho do kolonky nakažený. Pak je vykázán jako oběť covidu? Pročpak se nám nepochlubíte metodikou, jak se čísla zjišťují? Pročpak se nám neříká vše? Nebude čert skryt právě v tomto detailu? Nebo kolik se nám vrací do nemocnic lidí, co covid prodělali? Nejsem sice vakcinolog, což je zřejmě něco jako vykladač tarotových karet či preparátor osudů, ale také bych rád přispěl svou trochou do mlýna. Všiml jsem si, že dost lidí má řidičský průkaz a jen velmi málo lidí je bez něj. Z toho naprosto logicky vyplývá, že se jedná o epidemii lidí bez řidičáků. Takže bych apeloval na vládu, aby začala rychle vydávat řidičské průkazy, aby ochránila životy. Máte-li vedle sebe dva jevy, musíte být hodně opatrní, než je dáte k sobě dohromady a dovodíte jejich vzájemnou závislost. Pořád mějte na paměti základní poučku, že souvztažnost nemusí nutně znamenat příčinnost. U očkování si znova připomeňte slova o tečce a nynější realitu. Cokoliv podle vládních odborníků zatím nefungovalo. Vir je stále tady, JIP se plní, lidi překvapivě umírají dál a dál, číslo R bylo kriticky vysoké při dvou lidech v nemocnici. Proč není nikdo schopen odpovědět na otázku k čemu je celoplošné očkování co půl roku proti lehkému nachlazení? Můžete si také sami sobě položit otázku, kolik dezinformací a konspiračních teorií se v této souvislosti potvrdilo?

Očkování nefungovalo už v minulosti

Je zvláštní, že i když nejsem odborník a moje vzdělání taky nic moc, tak na rozdíl od vzývaných mluvících hlav nemusím svá tvrzení neustále korigovat. Jako tuhle třeba soudruh Kubek v tomto videu z roku 2010, kde hovoří o naprosté zbytečnosti očkování na prasečí chřipku. Ano, je to opravdu soudruh Kubek, žádný podfuk. Copak ho jen přinutilo změnit názor tak zásadním způsobem? Možná správná otázka nezní copak, ale kolik. Znovu upozorním na průšvih vakcíny Pandemrix, kde si zejména přečtěte závěrečnou větu o kritické situaci. Nepřipomíná vám to něco? Masové očkování proti prasečí chřipce se nekonalo a co se stalo? Správně, nic. Co se stane, když se nebudeme očkovat na covid? Copak včeličkáři? Proč vám najednou nevoní argument o minulé nefunkčnosti? Copak sami u očkování neargumentujete tak, že očkování přece vždy chránilo před nemocí, takže to musí fungovat i nyní? Očkování nechránilo před prasečí chřipkou, takže z toho logicky dovozuji, že nebude chránit ani před covidem. Dokonce nefunguje ani očkování proti klasické chřipce.

Pandemie strachu

Je potřeba si uvědomit, že v případě covidu nejde o zdravotnické téma, jde už o téma především politické. Zda se podrobíte, necháte se opíchat a radostně budete poslouchat další a další rozkazy autorit. Vypůjčím si myšlenku od jednoho diskutujícího, že průběh očkovací kampaně je velmi podobný Stanfordskému vězeňskému experimentu, který odhalil temnou stránku dřímající zřejmě prakticky v každém z nás. Je jen na nás, zda zvrhlíkům umožníme nás v této situaci ponechat nebo si zachováme zbytky vlastní sebeúcty. Nejedná se o pandemii nemoci, ale pandemii strachu.

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*