Brutálně drahý plyn bude dál likvidovat české firmy
Sdílet článek:

A firmy krachuji!  … Plynu bude dost! Hřmí Mr.Fajala. I kdyby náhodou bylo díky zkapalněnému plynu z USA, jakože si osobně myslím, že ani to ne.
Nicméně i kdyby dostatek plynu byl, bude tak drahý, že pro většinu domácností ale hlavně i firem bude nedostupný. A to se děje už nyní. A bude to jen horší.

A tak například provoz uzavírají i proslulé sklárny v Harrachově s více jak 300 letou tradicí. Náklady na provoz za plyn vyšplhaly z obvyklých 4,5 mil Kč/ rok na 20 a to ještě není konec roku.

I přesto se majitel snaží firmu zachránit a od ledna se mu podařilo samotnému nasmlouvat dodávky plynu za diametrálně lepších podmínek. Jak? To nechce prozradit. Tzn. 90 zaměstnanců, které byl nucen propustit by se mohlo opět vrátit v lednu do práce. Snad se mu nerozutečou za těch čtvrt roku jinam.

Takže to jde. Třeba by recept tohoto podnikatele, jak si zajistit sám levnější plyn motivoval a zachránil další podnikatelé a firmy.

Pokud se jim to nepovede, budou firmy muset jedna po druhé končit, budou muset propouštět lidi. Problémy mají teplárny, pekárny, průmyslové provozy, i např. samotná Škoda, coby tahoun české ekonomiky, která uvažuje o přesunutí výroby jinam.

Domácnosti budou trpět zimou.

Brutálně drahý plyn přestože by byl dostupný, bude dál likvidovat firmy a v tom lepším případě zničí jejich konkurenceschopnost, což je v delším časovém horizontu totéž.

A o to tady si myslím jde především. Položit českou ekonomiku zcela na záda a dostat ji na buben do plné závislosti, která tolik přísluší dokonalé kolonizaci v rukou globalistických západních struktur.

 

Petr Krátký

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Tak za tohle Ruská federace nemůže. To je nenažraný Německý EON a další překupníci.
    A NIKOHO TO NEZAJÍMÁ, NIKDO to neřeší a řešit nechce.

  2. Čím hůře, tím lépe. EU padne na držku a bude konečně pokoj, ony ty firmy nepadají na držku jen v česku.

  3. Německý EON by se dosyta nažral ruského plynu a dal by pokoj, kdyby mu to američtí přátelé nezatrhli.

  4. Mne by zajímalo,kdyby RF napadla Českou republiku,a ostatní staty se staraly jen o plyn,co by zdejší diskutéři psali za články.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*