Glosa MM: Je Washington připraven k boji?
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Polský velvyslanec ve Francii Jan Emeryk Rosciszewski v sobotu během rozhovoru s televizí LCI řekl, že za válku na Ukrajině může Rusko, neboť „to nebylo NATO, ani Francie nebo Slovensko, které by přispívaly k mezinárodnímu napětí“, a vzápětí šokoval dalšími slovy:
„Buď Ukrajina úspěšně obhájí svoji nezávislost, nebo budeme donuceni připojit se k tomuto konfliktu.“
„Jinak řečeno, pokud budou naše principiální hodnoty, které jsou základem naší civilizace a kultury v ohrožení, nebudeme mít jinou volbu.“
V neděli vydalo polské velvyslanectví v Paříži následující prohlášení:
„Pozorně jsme vyslechli rozhovor a chápeme jej tak, že nešlo o oznámení přímého vstupu Polska do konfliktu, ale jen o varování před následky ukrajinské porážky – možností, že by Rusko zatáhlo do války středoevropské státy – pobaltské státy a Polsko.“
Ruský senátor Alexej Puškov:
„Velice arogantní prohlášení polského velvyslance v Paříži. Poprvé oficiální reprezentant Polska pronesl to, co mají polští politikové již dlouho na mysli. Nicméně veškerá polská odvaha je založena na podpoře Spojených států. Je si Varšava jistá, že Washington je připraven k boji?“

Pro ty, kteří mají krátkou paměť:
Před 20 lety, 20. března 2003 zahájily Spojené státy se svými spojenci operaci Irácká svoboda, a to pod záminkou, že Bagdád vlastní chemické zbraně a podporuje teroristickou Al – Káidu.
Do května Bagdád padl a území Iráku bylo rozděleno na několik okupačních zón.
Během válečného konfliktu bylo v důsledku vojenských střetů zabito téměř 160 tisíc lidí, z toho 130 tisíc z řad civilistů. Podle pozdějších údajů akademiků z USA, Kanady a Iráku zemřely další desetitisíce lidí kvůli kontaminované vodě, rozvrácené zdravotní péči a dalším nepřímým vlivům války.
Sedm let po invazi byly Spojené státy nuceny se z Iráku stáhnout. Zemi zanechaly v krizi a občanské válce.
Inspektoři OSN později došli k závěru, že Bagdád neměl žádné chemické zbraně a Husajn neměl žádné vazby na Al – Káidu.

Čeština je jazyk vtipný:
Rusko je potřeba potrestat co nejtvrději. Je nejvyšší čas poslat jim přihlášku do EU.

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

4 Comments

  1. Poláci jsou ochotni za účelem splnění svého snu v podobě malé regionální “velmoci” destabilizovat celou Evropu. Pokrytectví Západu ve vztahu k válce na Ukrajině je evidentní. Nepochybuji o tom, že kdyby se USA ocitly ve stejném územním tlaku ze strany znepřátelené vojenské aliance, velmocensky se se zachovaly stejně, jako se zachovalo Rusko.

  2. K.To je prave to co by se stalo kdyby se stalo.Jenomze se nestalo a stalo se to co se stalo.A co se stalo?RF napadla Ukrajinu barbarskou hordou vojaku,zlocincu a vrahu,kdyz jim slibila bezpecnost celé Ukrajiny kdyz se vzda jadernych zbraní.Tak to vidite ty sliby.No a USA nic takoveho resit nemusí,protoze krome Vas tam chce zit cely svet.No a Polsko jako clen NATO vidi to co vidí a radsi se sichruje at neni dalsi na řadě.Takze 650 miliard korun pro letošek na zbrojení a armadu jako hrom, at pan dobyvatel si zase nesplete ten azimut.

  3. Ukrajina toho slíbila mnohem víc, než dodržela – tak třeba nezůstala neutrální a klauzule o neutralitě se z ústavy Ukrajiny vytratila (bez referenda). Tak to vidíte, ty sliby.
    Ukrajina ohrozila bezpečnost RF a nemůžete se divit následkům.

  4. V.Tak srovnavat se snažite.Ja jenom připomenu,ze mit Ukrajina jaderne zbraně na obranu tak pana dobyvatel byl usmevavy chapající mirumilovny soused pro všechno co by mela Ukrajina na srdci.Takova Severni Korea si muze delat co chce a vidite jak je svet chapavy.A urcite to chapete i Vy proc to tak je.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*