Já chci státní podporu, drolí se mi heliport!
Sdílet článek:

RICHARD NÁDVORNÍK

Banda extremistů, kteří si říkají Poslední generace, už několik měsíců blokuje dopravu v Praze. Jejich cílem je plošná třicítka a v davu demonstrantů se najdou fešné třicítky. Magistrát s nimi v souladu se svou koncepční politikou chce jednat, potom nechce jednat, potom podnikne právní kroky, potom nepodnikne právní kroky. Prostě Česko rok 2023.

Zatímco tedy úředníci města nevyvíjejí nejen horečnou ale v zásadě žádnou činnost, Nuselský most je kvůli nim (třicítkám i úředníkům) každou chvíli úplně ucpaný. Dříve se to svádělo na auta. Ne že by to tedy mělo nějaký zásadní vliv na rychlost jízdy, někdy mám pocit, že tam třicítka platila odjakživa, hlavně do centra.

I když objevují se vlaštovky. Velmi oceňuji toho frajera, který posledně odvezl jednoho z teroristů na kapotě zdarma na metro až na Ípák (pro starší Pavlák, pro ještě starší Slintáč, oficiálně Náměstí I. P. Pavlova). To byl pěkný projev carsharingu! Klidně nějakou třicítku také svezu. Má to vůbec zajímavý vývoj, dříve najížděli teroristé do slušných lidí, teď začínají najíždět slušní lidé do teroristů. Kdo ví, kde to skončí.

Mezitím v Británii obdoba a nepochybně i vzor této pražské ekoteroristické skupiny, iniciativa Just Stop Oil, narušila pochod skupiny LGBT-BFLM-PSVZ. To nevymyslíte! Původně ohlášený důvod byl, že organizátoři londýnského pochodu přijali peníze od společnosti United Airlines. Což je nevýznamná letecká společnost, která jako na potvoru zatím nemá na pravidelných linkách žádné elektroletadlo a myslí si, že když zafinancuje ty správné vlivové skupiny, tak to vyřeší. Hlupáci jedni zastydlí. Kapitalističtí. A přitom se nám ta elektromobilita v Evropě zrovna tak rozjíždí, že Volkswagen zavírá na šest týdnů závod na výrobu elektroaut a vyhazuje lidi, protože prodeje elektroaut jsou „hluboko za očekáváním“. To jako někoho překvapuje? Ještě že to mohou svádět na inflaci.

Zajímavé na celé londýnské blokádě bylo, že jak někdo naruší LGBT akci, policie koná! Za čtvrthodinu byli ekoteroristé v poutech a nejdůležitější kulturní akce sezóny mohla pokračovat. Každopádně se zdá, že green-queer revoluce začíná požírat vlastní děti. No proč ne, já jsem pro.

Náš stavební zákon hadr!

Zůstaneme ještě chvíli v Británii. Tamní vláda vymyslela skvělý zákon, který nařizuje, že pokud si postavíte dům, musí okna v horním patře začínat alespoň metr deset nad podlahou. Na francouzská okna tedy Angličané mohou zapomenout, což je správně nacionalistické. Pořádný Angličan přece nemůže chtít francouzské okno.

Oficiální důvod vydání nařízení je, nekecám (!), zabránit častým pádům Britů z oken v důsledku globálního oteplování. Britové totiž v poslední době hodně větrají, na což nebývali zvyklí, a pak padají z prvního patra, protože zapomněli, že je okno otevřené. Primitivové, evidentní důkaz upadajícího vzdělávání. Očividně se jedná o další strašlivý důsledek klimatické krize.

Ostatně soudím, že návrh zákona je jasný doklad toho, co si britský establishment myslí o inteligenci svých vlastních voličů. Zhruba totéž, co voliči o establishmentu. A platí to, myslím, nejen v Británii.

V této souvislosti je zajímavé, že nejčastěji padají z oken lidé v Rusku. Hlavně v Moskvě a hlavně ti, kteří nemají rádi Putina. Asi se v Moskvě globálně oteplilo rychleji než jinde, čemuž se skoro zdráhám věřit, ale alternativní vysvětlení nemám. Je rovněž možné udělat brutálně nekorektní zkratku a konstatovat, že nejdete-li s Putinem, jste potenciální oběť globálního oteplování.

Já chci státní podporu, drolí se mi heliport!

blogosvet.cz

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*