Šafr by nám dovolil kritizovat jen to, co by vybral
Sdílet článek:

Možnost nahlédnout do nitra liberálního demokrata, což je zhruba totéž, jako nahlédnout do nitra fašisty, nám v pondělí poskytl śéfredaktor týdeníku Forum 24 Pavel Šafr. A to ve svém článku, týkajícím se páteční protivládní manifestace na Václavském náměstí. Šafr svůj článek opatřil titulkem:ZRÁDCI NÁRODA, PŘESTAŇTE MÁVAT ČESKÝMI VLAJKAMI, a už tímto titulkem vyzval de facto české úřady k odstranportování uvedených „zrádců národa“ do příslušných nápravných zařízení“. A to nejspíš na Sibiř a zřejmě hned po očekávaném svržení Putinovy vlády, kterou Šafr nazval „vražednou zločineckou sebrankou“ a „nepřátelským vražedným režimem“.

Ale ani s českými „zrádci národa“z Václavského náměstí se Šafr nepáral, a kromě národních zrádců je označil i za „barbarskou hordu služebníků nového Hitlera“.

Zajímavější než Šafrova sprostota je však jeho zmínka o tom, co je, dle jeho názoru, pro konání našeho lidu ještě přípustné, a co už ne. „Nesouhlas s vládní politikou je nepochybně legitimní, kritika vlády patří k základním vymoženostem demokracie“, píše Šafr,.a má přitom viditelně na mysli výhradně jen vládní politiku domácí, sociální, hospodářskou atd., ale určitě ne českou politiku zahraniční. To je věc odborníků, jakým je též on, ale určitě ne záležitost prostých lidí, třeba i takových, co byli 28. října na Václaváku. A pokud by se k této otázce přece jen i oni vyslovit odhodlali – a vyslovili by se jinak než odborníci a Šafr, což se stalo, pak je třeba je klepnout přes prsty a případně i přes ústa. S poučením, které si lze lehce vyvodit z následujících Šafrových slov: “Dobře, ale lidem, kteří zdaleka dorazili na Václavské náměstí, nejde vůbec o to, aby si vymohli vyšší sociální citlivost státu. Oni prostě hlavně chtějí změnit kurz a obrátit nás ze Západu na Východ“.

COŽ SE JIM NESMÍ POVOLIT! DO ZAHRANIČNÍHO SMĚŘOVÁNÍ NEMÁ LID CO MLUVIT! doslova řve a dopovídá Šafrův text, a my všichni, kteří si ještě pamatujeme, že demokracie znamená vládu lidu nad všemi, a to doslova nad všemi oblastmi života, tane na mysli otázka, co se náš vládní establishment, včetně Šafrova týdeníku Forum 24, rozhodne po zahraniční politice vytrhnout z demokracie příště. A tím z ní udělat jen jakousi domácí kuchtičku.

A i to jen zatím.

Lubomír Man

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. No on ten šafr je stejný duševní mrzák jako jeho vzor Fialový Hnus, takže není co řešit.

  2. Šafr je prodejná žumpa….,fuj tajbl..

    Třeba si ho jednou karma za ty jeho lži najde…

  3. Na svobodnem svete muzou diskutovat pouze ti,kteri nadavaji na ceskou vladu a siri prokremelskou propagandu.Budu informovat na vsech webech,pokud me nepresvedci ze to tak neni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*