Mamánci a jejich mamahotel
Sdílet článek:

MAX KAŠPARŮ

Dospělí muži, kteří odmítají vstoupit do vlastního života, představují parazity na vlastní rodině. Mamánci většinou vyrostou z jedináčků nebo z těch nejmladších. Říká se, že když se poslední dítě narodí osm let po nejmladším sourozenci, můžete ho považovat za jedináčka. Začíná to nenápadně: rodiče by svému dítěti dali vše na světě. Končí to ale v podobě zotročení rodičů a mamahotelem.

Zásadní chyba je v rodině, která své děti nenaučí odpovědnosti. Dominuje i velké sobectví. Když se oba faktory spojí, tak máte doma mamánka. Než vyroste z dětských kalhot, můžeme ho nazývat „mazánek“. Je to rozdíl jediného písmena. V odborné literatuře termín „mamánek“ nenajdete, ale za 50 let psychiatrické praxe si člověk vytvoří vlastní kategorie.

Mamánek coby věčný student. Synek se dobře učí a maminka je šťastná, že už si dělá třetí doktorát. Investuje do něho horem dolem, ale nedojde jí, že její čtyřicetiletý intelektuál je veliký sobec a teoretik, ale o tom, co je životní praxe, neví nic. Nejde mu toliko o to, co studuje, ale o to, že se nemusí strat o sebe, eventuálně svoji rodinu. Svůj stav svobodný svádí na to, že ženatý s dětmi by nemohl studovat. Věčný student může studovat prakticky až do smrti, respektive dokud ho rodina platí a živí.

Mamánek coby osoba závislá. Je to dokonce psychiatrická diagnóza, která se projevuje závislostí na druhé osobě, nejlépe na matce. Tito synkové mají často problémy s rozhodováním se i v maličkostech, potřebují u každého svého rozhodnutí poraděnka, cítí se neschopní se o sebe postarat. Mají neustálou potřebu, aby se o ně staral někdo jiný. Jsou neschopní nést odpovědnost sami za sebe. Jsou celoživotně sociálně nezralí. Mamánkem už se narodili.

Mamánek coby uživatel lidských práv. Práci nevymyslel. Žebrat se stydí – na to má právo. Pracovat nechce – na to má právo. A tak parazituje na mamince – na což má také právo.

Mamánek proti své vůli. Synek by rád opustil rodné hnízdo, rád by se osamostatnil, ale matka mu to nedovolí. Odmítá přestřihnout pupeční šňůru závislosti. Ona je spíše závislá na synovi, než on na ní.

Mamánek + 1. Jedná se o synka, který z jakéhokoliv důvodu parazituje na matce, a jednoho dne jí sdělí, že mu chybí pravidelný sex, na který má nezadatelné lidské právo, a proto si našel přítelkyni, která se k nim nastěhuje. Přítelkyně je stejné krevní skupiny jako mamánek, má také právo parazitovat, a tak se maminka už stará o dva. Stává se z ní obojživelník. Živí oba.

Mamánek – věčný marodér. Marodéry si mezi sebou přehazují lékaři tak dlouho, až skončí u psychiatra. Když mu nikdo nenajde nic tělesného, je to tedy od nervů, a maminka už doma nemá lenocha, ale vážně nemocného potomka.

Mamánek – špičkový specialista. Poté, coby takzvaný „maturant za šestnáct“ absolvoval nějakou střední školu s maturitou čtyřikrát za čtyři, má právo pracovat, ale ne méně než za těch padesát táců na měsíc. A protože v žádném podniku, kde se ucházel o práci, neohodnotili jeho kvality výše uvedenou sumou, vrací se natrvalo do mamahotelu.

MAXMILIÁN KAŠPARŮ

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*