Pokuta 100 000,- za to, že HASIL požár NP České Švýcarsko …
Sdílet článek:
Pamatujete na lihovarníka, který začátkem covidu navařil místo chlastu dezinfekci ? A kterého za to zaklekl celní úřad? Tak tady máme ještě něco daleko absurdnějšího. Muže, který vrtulníkem “nedbalostně hasil” požár.

Pamatujete si začátek covidu? Kdy nebylo k dispozici pražádné vybavení, kdy se šily roušky doma na koleně a šašci z vlády Andreje Babiše líbali přistávací dráhu pod letadlem, které slavně přivezlo respirátory za 700kč/ks? Možná už ne, protože je to daleko.

V té době se lihovarník Žufánek rozhodl pomoci a začal ze špiritusu vyrábět dezinfekční gel a rozvážet jej na místa potřebných. Dělal to tak dlouho, až si toho všimla nějaká bdělá úřední palice na celním úřadě – a pod hrozbou astronomické pokuty výrobu dezinfekce ZAKÁZALA. A to přestože Covid byla přece taková hrůza, že se muselo kvůli němu zrušit podnikání desetitisícům živnostníků, všechny nás zanáhubkovat, zavřít do okresů, a především rozdělit společnost na očkované nadlidi a neočkované podčlověke, vydávat desítky nelekálních úředních omezení et cetra.

Požár v NP České Švýcarsko si ale pamatujete všichni, ten už tak daleko není.A všicni pamatujeme, jaký to byl zprominutím průser. A i on má svého smutného hrdinu. Se svým soukromým vrtulníkem přiletěl pomoci a provedl hrozný zločin – hasil požár. A jak praví klasik: Každý dobrý skutek bude, alespoń u nás v Českém úředněšimlistánu, důkladně potrestán.

Následující kopie úředního dokumentu se objevila na facebookových stránkách pilota Jirka Pirka Pirka
( Z preventivních důvodů jsem dokument anonymizoval, i když u zdroje uvádí pilot své údaje volně.)

WTKF?? Vidíte to taky? To jako fakt?? Podotýkám, že z profilu a z komentářů je zřejmé, že vrtulním má certifikát k hašení bambivakem do 2200liber, a že pilot je k dané věci vycvičen. Více nemám slov, které by neporušily kodex blogera.

Jediné co se mi na tohle vybavuje, je verš z jedné Landovy písničky:

Předpis je předpis,

vůl zůstane volem,

zákon je zákon

a život jde kolem

A taky jeden neodbytný pocit. Že v týhle zemi mají úředníci, žijící ve svých slonovinových věžích, daleko od reality běžného života, kdy se jejich platů nedotkne žádná krize, řádně v palicích vyrachtáno.

A pokud podobná rozhodnutí v budoucnu nebudou stát úředníka teplý flek, tak se nic nezmění.

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

6 Comments

  1. a skuteční VINÍCI celého tohoto průseru-“ekologické” organizace a hlavně VEDENÍ NP je pokud vím dodnes nepotrestáno ba co víc-nikdo je ani nepopotahuje!!!!Neskutečnej českej bordel….

  2. Přitom stačilo tak málo. Pokud došlo k porušení předpisů, tak stačilo s ohledem na společenský prospěch upustit od potrestání. Cesta podle zákona by se určitě našla. České úředníky poslat pracovat do korporátu. A to jsem jim také býval, ale už jsem na to, jak ubývalo rozumu a lidi “na práci”, ale přibývalo pitomců “na funkci” neměl žaludek.

  3. Jasná zpráva…,ten chlap okamžitě pomáhal hasit, bylo nebezpečí časové prodlevy nebo dalšího rozšíření požáru a hned mu dali flastr sto tisícovou pokutu. Jak ubohé…

    Tomu měl Zeman dát medaili za statečnost a klidně nějakou finanční odměnu, aby pokutu neplatil ze svýho….Ostuda..!!

  4. To rozhodnutí úřadu je zcela v intencích “Manifestu frankfurtské školy” (omlouvám se, nepamatuji si přesný titul neomarxistického akčního programu)

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*