Glosa MM: Za vším hledej peníze
Sdílet článek:

MIROSLAV MACEK

Cena akcií německé zbrojovky Rheinmetall se od prosince 2021 ztrojnásobila, v roce 2022 firma zaznamenala rekordní výsledek, který letos určitě ještě překoná. Očekává se růst o 20 až 30 %. Rozhodující vliv má na to podle generálního ředitele Armina Pappergera samozřejmě válka na Ukrajině.
Aneb za vším hledej peníze. Nebo se snad domníváte, že akcionáři Rheinmetallu roní slzy nad padlými kluky a usilovně přesvědčují vládu, aby se snažila o diplomatické kroky vedoucí k příměří a míru?

Sociální síť Twitter dlouhá léta budovala systém, prostřednictvím kterého se snažila snížit dosah některých komentářů a obsahu. Twitter se snažil schovávat příspěvky osobností, které kritizovaly názory novodobých liberálů či samotné konzervativce. Na „černou listinu“ se dostali prominentní konzervativci, novináři či také lékaři, kteří se stavěli proti restrikcím během pandemie covidu-19.
Nejnověji uveřejněná interní komunikace ukazuje, že seznam osob určených k cenzurování vytvořila i ukrajinská SBU a následně jej přes americkou FBI odeslala do Twitteru.

Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Budanov byl konce května zraněn při úderu ruské rakety na jeho úřad. Byl vrtulníkem převezen na polskou vojenskou základnu v Rzeszově a odtud americkým speciálem do nemocnice v Berlíně.

Maďarsko se dohodlo s Ruskem o odložení plateb za plyn a na odběru většího množstvcí plynu, aby bylo připraveno na zimu, oznámil tamní ministr zahraničí Szijárto.

 

MACEK Miroslav

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*