Quo vadis světe?
Sdílet článek:

MILAN KNÍŽÁK

V lidské historii bylo umění po dlouhou dobu součástí magie, víry, morálky. V novověku se tato role deformovala až vyústila přikloněním k bezezbytkové zábavě.

Největší současné divadlo jsou sportovní zápasy (fotbal, hokej apod.). Výtvarné umění se změnilo v ekvilibristiku se stále nově se objevujícími technickými vymoženostmi anebo v naivní polopolitickou agitku.

Politika není správou věcí veřejných, ale způsob, jak získat moc a bohatství.

V hudbě zaznívá stále hlasitěji idiotský pop. Zcela dementní jsou tzv. klipy, které jsou projevem té nejprimitivnější kreativity.

To vše vzniklo v tzv. západním civilizačním okruhu, ale díky globálním médiím je přijímá celý svět. Vše podbarveno marnými a zbytečnými pokusy o rovnost všeho a všech, zmatenými genderovými teoriemi a devalvací vzdělání, které se změnilo v pouhé předávání informací.

 

milanknizak.cz

 

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

>> Podpora

Svobodný svět nabízí všechny články zdarma. Náš provoz se však neobejde bez nezbytné finanční podpory na provoz. Pokud se Vám Svobodný svět líbí, budeme vděčni za Vaši pravidelnou pomoc. Děkujeme!

Číslo účtu: 4221012329 / 0800

 

>> Pravidla diskuze

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

>> Jak poslat článek?

Chcete-li také přispět svým článkem, zašlete jej na e-mail: redakce (zavináč) svobodny-svet.cz. Pravidla jsou uvedena zde.

Sdílet článek:

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*